Лікарні, трамваї і щоб не було війни: на що кияни витратили б 2,3 мільярда замість паркінгу на Михайлівській площі

27.04.2016  16:13 __ Думка громади


У неділю на Михайлівській площі пройшла акція, під час якої місцеві активісти розпитали звичайних киян, на що б вони витралили 2,3 мільярда гривень, запланованих на паркінг під Михайлівською площею.

Волонтери підготували дошку і перелік об’єктів, які можна організувати чи збудувати за ці 2,3 мільярда. Площа дошки відповідала бюджету паркінгу і перехожі могли вибрати її наповнення на власний розсуд.

За містяни, нардепи і навіть приїжджі дипломати зацікавились акцією – люди обрали добудову Охматдита, будівництво лікарень, розбудову інфраструктури столиці, закупівлю трамваїв і спорядження для військових.

За 1,5 години волонтери опитали кілька десятків людей. Ідею будівництва паркінга під Михайлівською площею не підтримав ніхто.

На що пропонували витратити кошти кияни і гості міста, дивіться нижче:

Ольга, педагог, 28 років, Троєщина

 

Я выбрала новые трамваи, потому что для Троещины они особенно актуальны – это быстро и доступно. Считаю, что будет справедливым дать квартиры военнослужащим, отблагодарить героических людей, которые сегодня защищают наше государство. Велосипеды – это европейский уровень жизни, это сохранение экологии.

Олег, головний інженер будівництва нового корпусу Охматдиту і Наталя, домогосподарка, 32 і 28 років, Позняки

 

Кличку варто просто зайти до відділення онкогематології, яке знаходиться на території Охматдит, і подивитися, у якому все стані, які ті діти після хімії. Сьогодні треба вирішувати важливі першочергові проблеми, яких багато, ніж рятувати машини. Я за те, щоб наша нація залишалася здоровою.

Олександр, телеоператор, 52 роки, Подільський район

 

Я за здоровий спосіб життя. Вважаю, що нам не вистачає велодоріжок, самої велосипедної інфраструктури. Я за те, щоб у нас була сильна армія, а громадський транспорт – постійно оновлювали та розвивали. Треба, щоб у нас були хороші садочки, щоб не забували про наших мужніх бійців.

Тетяна, мати Мар’яна, Юстини і Богдани, домогосподарка, Шевченківський район

 

Старый Киев нужно беречь и сохранять для будущего поколения. Да и наши дома тоже могут рухнут, и тогда неизвестно, где мы будем жить. Это уже просто ни в какие рамки не укладывается.

Ольга, бухгалтер, 30 років, Шевченківський район 

 

Враховуючи економічну та соціальну ситуацію у країні, я вважаю, що першочергово треба зважати на тих людей, які зараз є соціально незахищеними і найменш забезпеченими. Це діти, літні люди, бійці АТО. І те, що зараз відбувається купа проектів, які невідомо до чого нам потрібні, я вважаю, ненормальним і нелогічним з їхнього боку. Хотілося б, щоб влада замислилася, навіщо витрачаються такі кошти, тим паче зараз бойові дії.

Микола, працюючий пенсіонер, 72 роки, Виноградар

 

Район Виноградарь — это мой массив, поэтому я считаю, что хорошо бы метро там построить. Разговоры об этом идут уже лет 30 лет. До Сырецкой довели и остановились, а в планах было и до Виноградаря. А ведь были даже проспекты, которые информировали, где будут выходы метро.

Вадим, 39 років, Голосіївський район

 

Мой выбор был в пользу инфраструктурных решений, которые станут наглядными для всех киевлян. Парковка – она вроде тоже для общего доступа, но может быть чьим-то частным бизнесом. Поэтому лучше бы эти деньги использовали для удобства каждого жителя столицы.

Дмитро, експортер, 41 рік

 

Думаю, что такие значительные средства нужно выделить на окончание строительства больницы, которое ведется уже много лет.

Остап, депутат ВР, 35 років/Печерський район

 

У нас в районі не вистачає садочків. 2,3 млрд – це кошти киян, що мають вкладати у благоустрій Києва. З благоустроєм у нас великі проблеми: незручні транспортні розв’язки, постійні затори. От нам на роботу до ВР дуже складно діставатися. Києву потрібно більше велодоріжок і взагалі комфорту для життя. А чи зможе вирішити цю проблему "золота парковка", то я дуже сумніваюся. А гроші можна набагато ефективніше використати, бо це гроші киян, платників податків.

Наталя і Олександр, 45 років, Солом’янський район

 

Почему Охмадет? Потому что задолбали. Городская власть никак не закончит проект постройки больницы и постоянно просит деньги у простых граждан. А деньги просто разворовывают, и, в итоге, не с кого спросить.

Олег, військовий медик, 42 роки, Шевченківський район 

 

В Киеве бесквартирных военных больше 6000 тысяч, поэтому я предлагаю построить квартиры для военных. Еще у нас двое детей и мы очень давно стоим в очереди в садик.

Юля, домогосподарка, Троєщина 

 

Хочу, чтобы просто быстрее закончилась война.

Олена, Троєщина

 

С 16 лет живу на Троещине, и все никак не дождусь там нормального общественного транспорта. А выбрала Охматдет – потому что моя подруга недавно там была и три часа просидела в очереди с ребенком, чтобы попасть к хирургу.

Тетяна, маркетолог, Позняки

 

Выбрала велоинфраструктуру. Это экологичнее для города и важно для здоровья людей. Я и сама за здоровый образ жизни и за то, чтобы люди крутили педали.

Катерина, фінансовий аналітик, 34 роки, Харківський масив

 

Я за обновление медицинского оборудования, чтобы медицинскую помощь оказывали своевременно. Потому что много детей болеет, и лечить их негде, а в больницах – ужасные условия.

Богдан, будівельник, 27 років,  Буча

 

Те, що я обрав, я вважаю набагато краще, ніж будувати місця для парковки невідомо для кого. Краще будувати для дітей, аніж для суддів, бо вони того не заслужили.

Саша і Марта, студенти, 19 і 17 років

 

Очень много моих знакомых сейчас воюет в АТО, а еще многие не вернулись. Поэтому я за то, чтобы вооружить их по полной. Ну и надо сделать так, чтобы велосипедисты нормально ездили по городу.

Ксенія, студентка, 19 років, Голосіївський район

 

Мне очень хочется видеть в Киеве велопрокаты, потому что я люблю кататься, но у меня нет велосипеда. А еще отдаю предпочтение детским садам, потому что у нас их не хватает. И вагонов метро тоже не хватает, особенно на синей ветке.

Юра, програміст, 34 роки, Сирець

 

На лечение больных детей все время собирают деньги в Facebook, а на действия нехороших людей деньги всегда находятся.

Сергій, міський активіст, 28 років, Подільський район

 

Пока живу в Подольском районе. Но скоро перееду в свое Межигорье и построю еще 20 кинотеатров, чтобы все видели, какой я молодец.

Василь, служить в добровольчому батальйоні, Академмістечко

 

Сейчас много говорят о квартирах для бойцов АТО, но мало делают. Постоянно какие-то скандалы. Бойцы вынуждены отстаивать свои интересы, а это, к сожалению, сложно.

Олександра, редактор, 28 років, Дарниця

 

Критически не хватает садиков. Большинство моих знакомых, которые заводят детей, уже завели или только планируют, занимают очереди в детские садики, дают взятки... Даже если их ребенок родится только через 2 года. Нам нужна обмундированная армия, пусть солдат будет меньше, но они будут лучше снаряжены. Ну и велоинфраструктура, потому что я хочу, чтобы у нас было, как в Мюнхене, и мы ездили на работу и с работы на велосипедах.

Алі, менеджер, 43 роки, Харківський масив

 

Я выбрал метро на Виноградарь, ведь если на Троещину –  нет, так пусть будет хоть на Виноградарь.

Володимир, безробітний, 55 років, Позняки 

 

Я выбрал велоинфраструктуру, потому что это безобразие для такого большого города. Столица не приспособлена для велосипедистов! По городу может наберется с десяток велодорожек неудовлетворительного качества. Видел велодорожки в Париже и Германии, и, по сравнению с ними, у нас это просто издевательство. Сочувствую всем бойцам АТО и всем, кто пострадал. Для меня борьба с Россией – щекотливая тема.

Як відомо, у лютому радник мера Києва Павло Рябікін завив "Українській правді. Київ", що столична влада обговорює можливість облаштування підземних паркінгів під Михайлівською та Європейською площами у рамках Концепції розвитку єдиного паркувального простору у Києві.

Він висловив переконання, що якщо оці 2 проекти колись втілять в життя, то центр міста буде забезпечений місцями для паркування авто.

Згодом мер Києва заявив, що міська влада має намір облаштувати підземний паркінг на Європейській площі до кінця 2016 року.

На початку квітня мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада не збирається приватизовувати Михайлівську площу, а чутки про це – провокація.

14 квітня депутати Київради підтримали виділення з бюджету міста 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу під Михайлівською площею в буферній зоні Софії Київської.

Доповідач з питання заступник мера Києва Микола Поворозник, запевняв, що ці 100 тисяч гривень виділені на те, щоб дослідити, чи можна будувати паркінг під Михайлівською і що там замість паркніга може бути музей. 

Активіст Євгенія Кулеба наголосила, що столична влада обдурює депутатів і киян у питанні будівництва підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею. Вона припустила, що на будівництві можуть відмивати 2,3 мільярда бюджетних гривень, а саму землю продати.

21 квітня секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що вважає неможливим будь-яке будівництво на Михайлівській площі і переконаний, що автора розпорядження про паркінг у буферній зоні Софії треба звільнити.

Столичні активісти проаналізували, що можна зробити у Києві за 2,3 мільярда гривень, які міська влада має намір витратити на паркінг під Михайлівською площею. Зокрема, за 2,3 мільярди можна купити 67 нових трамваїв, або 524 нових вагонів метро, або тричі зробити всю велоінфраструктуру Києва, або збудувати 74 дитячих садочки, або збудувати 3800 квартир для учасників АТО, або розгорнути 2000 пунктів вело прокату, або побудувати 43 кінотеатри "Жовтень", або 67 велотреків, або навіть метро на Виноградар.

Сергій Щелкунов, громадський активіст 

powered by lun.ua