Паркінг під Михайлівською площею затіяли, щоб продати землю – активістСтолична влада обдурює депутатів і киян у питанні будівництва підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею. На будівництві можуть відмивати бюджетні кошти, а саму землю продати.

Про це у колонці на "Українській правді" пише координатор створення Скверу Небесної сотні, керівник ГО Місто-сад Євгенія Кулеба.

За її словами, підготовка розпорядження щодо будівництва паркінга триває ще з лютого.

"У самому розпорядженні є кілька шокуючих фактів. 1. На будівництво планується виділити 2,3 мільярди гривень виключно з бюджетних коштів. 2. Проект не потребує громадського обговорення (так, ви знову все правильно прочитали – НЕ потребує, але гроші на обговорення виділяються)", - наголосила Кулеба.  

Вона наголосила, що депутатів Київради тримають за дурнів, пропонуючи виділити гроші на обговорення проекту рішення, яке виконавча влада вже принципово для себе ухвалила. 

 
 

А киян тримають за дурнів, розповідаючи, що планують вести з ними переговори (і ще й виділяють на це кошти самих киян!), робити дослідження.

"А паралельно вже з лютого тихо і підступно відповідні служби погоджують розпорядження. Його активно погоджують в кабінетах без аналізу транспортних проблем, без створення транспортної моделі, транспортних розрахунків, пошуку альтернатив", - написала Кулеба.

Вона додала, що в ідеї паркінгу на історичному схилі немає "жодного вивченого і доведеного підґрунтя", але процес підготовки до будівництва йде дуже інтенсивно.

"Під розпорядженням наразі не вистачає лише декількох підписів високопосадовців", - написала Кулеба.

Активіст припускає, що все це робиться заради відмивання коштів і продажу землі.

"Будівництво – давно відома чиновникам схема відмивання коштів, а Михайлівська площа – одна з небагатьох ділянок, яка досі знаходяться в комунальній власності", - написала Кулеба.

 

Вона нагадала, що у міському кадастрі був зафіксований намір приватизації Михайлівської площі.

"Тепер можемо змоделювати розвиток ситуації: за рахунок киян починається масштабне будівництво, на якому розкрадаються мільйони. Гроші закінчуються, влада розводить руками, бідкається на черговий довгобуд – о, диво! – на сцену виходить добрий інвестор, який погоджується врятувати місто, вкласти кошти за умови викупу ділянки. Непогана нагода прикупити серце Києва. А щоб мати прибуток, інвестор, як варіант, робить замість частини паркінгу торговельний центр", - припустила Кулеба.

Вона долала, що багаторівневій паркінг, який, за інформацією археологів сягне 18-метрової глибини, системно вплине на напрямки ґрунтових вод, які й без цього поступово руйнують Софію Київську, Андріївську церкву, Михайлівський собор, історичну забудову на Старокиївській горі, створить транспортні колапси на вулицях Михайлівській, Десятинній та Великій Житомирський.

"Будівництво паркінгу загрожує виключенням "Софії Київської" з охоронної зони ЮНЕСКО і в цілому є неможливим без висновку ЮНЕСКО", - долала активіст.  

Як відомо, у лютому радник мера Києва Павло Рябікін завив "Українській правді. Київ", що столична влада обговорює можливість облаштування підземних паркінгів під Михайлівською та Європейською площами у рамках Концепції розвитку єдиного паркувального простору у Києві.

Він висловив переконання, що якщо оці 2 проекти колись втілять в життя, то центр міста буде забезпечений місцями для паркування авто.

Згодом мер Києва заявив, що міська влада має намір облаштувати підземний паркінг на Європейській площі до кінця 2016 року.

На початку квітня мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада не збирається приватизовувати Михайлівську площу, а чутки про це – провокація.

14 квітня депутати Київради підтримали виділення з бюджету міста 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу під Михайлівською площею в буферній зоні Софії Київської.

Доповідач з питання заступник мера Києва Микола Поворозник, запевняв, що ці 100 тисяч гривень виділені на те, щоб дослідити, чи можна будувати паркінг під Михайлівською і що там замість паркніга може бути музей. 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ