Активісти показали, що можна зробити на гроші "парковки на Михайлівській"Столичні активісти проаналізували, що можна зробити у Києві за 2,3 мільярда гривень, які міська влада має намір витратити на паркінг під Михайлівською площею.

Про це повідомляє facebook-спільнота Київ, яким він має бути.

"Ми і самі не до кінця уявляли що це таке – 2,3 мільярди бюджетних гривень, доки не порівняли їх з іншими потребами та можливостями розвитку Києва", - йдеться в повідомленні.

Як повідомив "Українській правді. Київ" урбан-активіст і один з адміністраторів спільноти Дмитро Гурін, волонтери порівняли цю суму з потребами міста у транспорті, школах, дитсадках, квартирах для учасників АТО, інфраструктурі.

"Ми провели велике дослідження і висновки вражаючі. За 2,3 мільярда можна зробити не просто багато, а дуже багато", - сказав Гурін.

Зокрема, за 2,3 мільярди можна купити 67 нових трамваїв, або 524 нових вагонів метро, або тричі зробити всю велоінфраструктуру Києва, або збудувати 74 дитячих садочки, або збудувати 3800 квартир для учасників АТО, або розгорнути 2000 пунктів вело прокату, або побудувати 43 кінотеатри "Жовтень", або 67 велотреків, або навіть метро на Виноградар.

"Подивіться, чого не буде в Києві, тому що в ньому буде парковка під Михайлівською", - підсумували активісти. 

 

Як відомо, у лютому радник мера Києва Павло Рябікін завив "Українській правді. Київ", що столична влада обговорює можливість облаштування підземних паркінгів під Михайлівською та Європейською площами у рамках Концепції розвитку єдиного паркувального простору у Києві.

Він висловив переконання, що якщо оці 2 проекти колись втілять в життя, то центр міста буде забезпечений місцями для паркування авто.

Згодом мер Києва заявив, що міська влада має намір облаштувати підземний паркінг на Європейській площі до кінця 2016 року.

На початку квітня мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада не збирається приватизовувати Михайлівську площу, а чутки про це – провокація.

14 квітня депутати Київради підтримали виділення з бюджету міста 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу під Михайлівською площею в буферній зоні Софії Київської.

Доповідач з питання заступник мера Києва Микола Поворозник, запевняв, що ці 100 тисяч гривень виділені на те, щоб дослідити, чи можна будувати паркінг під Михайлівською і що там замість паркніга може бути музей. 

Активіст Євгенія Кулеба наголосила, що столична влада обдурює депутатів і киян у питанні будівництва підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею. Вона припустила, що на будівництві можуть відмивати 2,3 мільярда бюджетних гривень, а саму землю продати.

21 квітня секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що вважає неможливим будь-яке будівництво на Михайлівській площі і переконаний, що автора розпорядження про паркінг у буферній зоні Софії треба звільнити.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ