Археологи відновлять розкопки на Поштовій площі у липніФото eveningkiev.com

Археологічні дослідження на Поштовій площі планується відновити у липні.

Про це повідомляє сайт міської влади з посиланням на директора Центру археології Києва Михайла Сагайдака.

За словами директора Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлани Стрєльнікової, наразі вчені займаються пошуком найбільш ефективного для артефактів методу консервації.

"Дерев’яні конструкції, які ми виявили під час розкопок, просочені вологою. Щоб зберегти їх, і надалі помістити в експозицію, необхідно провести процес консервації. На сьогоднішній день ми вивчаємо різні методики, щоб максимально скоротити строки консервації. Зазвичай такий процес може зайняти до 15 років", - сказала вона.

Стрєльнікова відзначила, що нещодавно було проведено низку експериментів з консервування археологічного мокрого дерева, знайденого на Поштовій площі.

"На час консервації знайдені дерев’яні знахідки можна замінити муляжами, що є світовою практикою", – запевнила директор Національного науково-дослідного реставраційного центр.

Раніше у КМДА повідомляли, що археологічні роботи на Поштовій площі будуть продовжені орієнтовно з середини червня.

Як відомо, у лютому під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Після цього міністр культури заявив, що забудовник з Поштової площі муситиме змінити проект.

12 березня на розкопках стародавньої вулиці Київ стався обвал ґрунту, і археологи призупинили роботи.

У квітні стародавню вулицю, знайдену на місці будівництва торгового центру на Поштовій площі, засипали землею. Таке рішення прийняла робоча група при Мінкульті, щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця.

Згодом мер Києва Віталій Кличко запевнив, що археологічна знахідка на Подолі буде збережена.

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко заявила, що в рамках торгово-розважального комплексу на Поштовій площі планується відкрити підземний музей на місці стародавньої вулиці часів Київської Русі.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ