Архітектори оприлюднили проект перетворення першого поверху будівлі Київради та КМДА на публічний простір.
Про це повідомляє журнал "Хмарочос".
Проект розробило архітектурне бюро AIMM-Group.
Згідно з проектом, з першого поверху зникнуть перегородки, приміщення перетвориться на „вільний простір".
Перший поверх поділять на зони для проведення лекцій, прес-конференцій, громадських зборів й інших публічних заходів.
Тут також створять безпечну ігрову зону для дітей відвідувачів Київради, організують сучасну системи безпеки й відеоспостереження.
Передбачається, що приміщення стане доступним для громадян із особливими потребами.
За проектом, оздоблення будівлі буде виконане у сіро-коричневих тонах.
"Оздоблення першого поверху мерії виконано у стилістиці постмодерну, що максимально відповідає сучасним тенденціям у світовій архітектурі. Практичний і строгий дизайн, позбавлений дрібних деталей декору, насамперед, покликаний створити комфортну атмосферу як для працівників, так і для відвідувачів", – пишуть архітектери у пояснювальній записці.
Як відомо, рішення про реконструкцію першого поверху будівлі на вулиці Хрещатик, 36 Київрада ухвалила 9 лютого.
Згідно з документом, замовником робіт визначили КП "Спецжитлофонд".
У Київраді пообіцяли, що будівля Київської адміністрації стане комфортнішою для киян уже до кінця цього літа.
Як відомо, раніше команда дизайнерів-волонтерів "Агенти змін" напрацювали рекомендації щодо формування публічного простору і презентували відповідну концепцію громадськості.
Дизайнери пропонували відмовитись від кабінетної системи, поставити стенди з інформацією послуги та роботу мерії, запровадити рецепцію, де людей будуть консультувати та спрямовувати до потрібного фахівця, допомагати стати в електронну чергу тощо.
А також облаштувати окрему дитячу зону, аби батьки могли залишити дитину, поки вирішують власні справи у мерії, відкрити лекторій, який вдень будуть використовувати як прес-рум, а ввечері – як простір для презентацій, пов’язаних з міськими проектами.
Раніше, протягом кількох місяців організація "Агенти змін" здійснювала дослідження, щоб з’ясувати, як публічний простір мерії використовується зараз, і як міська громада хоче використовувати його в майбутньому.