У Києві збирають підписи за введення в експлуатацію Театру на ПодоліФото the-village.com.ua

На сайті петицій до Київради зареєстрували вимогу ввести скандальну будівлю Театру на Подолі в експлуатацію.

"Ввести в експлуатацію будівлю Театру на Подолі", - пише автор петиції Оксана Шкура.

Вона відзначає, що нова будівля Театру на Подолі є зразком сучасної архітектури і функціоналізму.

"Вона відтіняє та підкреслює собою історичні пам'ятки навколо, не порушуючи ансамблю вулиці, та в той самий час не страждає псевдоісторизмом. В рекомендаціяї ЮНЕСКО щодо збереження спадщини зазначено, що нові будівлі не можуть бути схожі на старі в місцях історичної забудови", - наголошує Шкура.

Вона підкреслила, що зовнішній вигляд нового театру може декому не подобатися, але існує також значна кількість людей, які вважають будівлю гарною. 

"Києву потрібен новий театр! 18-е, 19-е та навіть 20-е століття пройшли. В 21-му столітті архітектори мають створювати будівлі, що відповідають новому часу", - наголосила Шкура. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

За 3 дні петиція зібрала 3 тисячі 797 підписів з 10 тисяч необхідних для розгляду звернення міською владою.

Як відомо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру, зведеного на Андріївському узвозі.  

"Українській правді" стало відомо, що Архітектурно-містобудівна рада, яка розглядала проект, зробила зауваження і попросила архітектора Олега Дроздова врахувати їх. Після цього Дроздов повинен був надати проект на розгляд ради для затвердження, але він не з'явився.

Кондитерська корпорація "Рошен" виділила 165 мільйонів гривень на реконструкцію Київського драматичного театру на Андріївському узвозі. 

29 листопада 2016 року фасад нової будівлі театру відкрили. 

Архітектор нової будівлі київського академічного театру на Подолі Олег Дроздов стверджував, що не отримував конструктивних пропозицій щодо змін у фасаді театру. 

Водночас головний архітектор Києва Олександр Свистунов заявив, що щодо нової будівлі театру будуть громадські обговорення.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що без врахування думки фахівців і громадськості щодо зовнішнього вигляду будівлі, театр на Подолі не буде зданий в експлуатацію. 

У грудні 2016 року столична влада пообіцяла провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

27 грудня відбулося перше публічне обговорення Театру на Подолі.

28 грудня 2016 року петиція на сайті Київради з вимогою демонтувати фасад нової будівлі Театру на Подолі набрала необхідні для розгляду 10 тисяч голосів.

29 грудня 2016 року Київрада повідомила, що прийняла до розгляду петицію щодо знесення нового фасаду театру на Андріївському узвозі.

У березні при Департаменті містобудування та архітектури КМДА створили робочу групу, яка займеться врегулюванням ситуації довкола Театру на Подолі.

7 квітня після першого засідання робочої групи щодо "чорного театру" керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко заявив, що рішення щодо подальшої долі Театру на Подолі може бути напрацьоване за 2 місяці.

Робоча група також прийняла рішення, що будівля Театру на Подолі мусить пройти 2 експертизи – містобудівний аналіз (що можна було б побудувати на вказаній земельній ділянці) та експертиза проектних рішень (комплексна експертиза законності забудови).

9 квітня довкола скандального Театру на Подолі прибрали будівельний паркан. 

20 квітня стало відомо, що архітектор Герман Волга разом з іншими архітекторами-киянами розробив альтернативний проект будівлі Театру на Подолі. 

1 вересня засновник фестивалю Гогольfеst Влад Троїцький заявив "Українській правді. Київ", що міська влада заборонила їм проводити заходи європейської програми у Театрі на Подолі.

На це Департамент культури КМДА  відповів, що керівництво фестивалю Гогольfеst не зверталося до нього з проханням надати будівлю Театру на Подолі для проведення заходів 7-17 вересня. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ