Долю "чорного" театру вирішать 19 осібФото Ярослав Ємельяненко

При Департаменті містобудування та архітектури КМДА створили робочу групу, яка займеться врегулюванням ситуації довкола Театру на Подолі.

Про це під час брифінгу 13 березня заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

Групу утворили минулого тижня.

"Туди за результатами переговорів увійшли 19 осіб. Окрім, окремих представників театру, інвестора, міської адміністрації, туди увійшли представники громадських та професійних організацій – ГО "Рада Андріївського узвозу", "Нацспілка архітекторів", "Українське товариство охорони пам’яток", "Інститут проблем сучасного мистецтва", "Києво-Могилянська академія" та інші", - сказав Бондаренко.

"Ми чекаємо від робочої групи  професійні та неупереджені рішення, які мають відповідати кільком критеріям. Перше – це органічний вигляд театру в середовищі Андріївського узвозу, друге – дотримання норам чинного законодавства, і третє – ефективність використання коштів киян", - сказав чиновник.

Він додав, що сьогодні щодо будівлі театру існує низка суперечливих думок.

"Кожен розуміє, що будівля театру була необхідна і також кожен розуміє, що захист історичного ареалу – це мета міста. Тому допоки кияни не схвалять вигляд цієї будівлі,  вона в експлуатацію введена не буде", - підсумував Бондаренко.  

Як відомо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру, зведеного на Андріївському узвозі. 

"Українській правді" стало відомо, що Архітектурно-містобудівна рада, яка розглядала проект, зробила зауваження і попросила архітектора Олега Дроздова врахувати їх. Після цього Дроздов повинен був надати проект на розгляд ради для затвердження, але він не з'явився.

Кондитерська корпорація "Рошен" виділила 165 мільйонів гривень на реконструкцію Київського драматичного театру на Андріївському узвозі. 

29 листопада 2016 року фасад нової будівлі театру відкрили. 

Архітектор нової будівлі київського академічного театру на Подолі Олег Дроздов стверджує, що не отримував конструктивних пропозицій щодо змін у фасаді театру. 

Водночас головний архітектор Києва Олександр Свистунов заявив, що щодо нової будівлі театру будуть громадські обговорення.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що без врахування думки фахівців і громадськості щодо зовнішнього вигляду будівлі, театр на Подолі не буде зданий в експлуатацію. 

У грудні столична влада пообіцяла провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

27 грудня відбулося перше публічне обговорення Театру на Подолі.

28 грудня 2016 року петиція на сайті Київради з вимогою демонтувати фасад нової будівлі Театру на Подолі набрала необхідні для розгляду 10 тисяч голосів.

29 грудня 2016 року Київрада повідомила, що прийняла до розгляду петицію щодо знесення нового фасаду театру на Андріївському узвозі.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ