Минулого тижня до суду було передано справи щодо забудови одразу 2х скандальних ділянок у Шевченківському районі міста.
Депутат ВРУ Юрій Левченко через соціальну мережу повідомив, що вимагає через суд скасувати рішення Київради, що дає право колишньому мажоритарнику від цього району Віктору Пилипишину забудувати висотками 61 га землі. На ділянці заплановано зведення 50 будинків.
Насправді ця земля є приватною власністю Пилипишина вже не перший рік. Після її приватизації Пилипишин побудував там парники та виставковий центр "Експоплаза", оскільки зводити житлові будинки тоді не дозволяв Генплан.
Не дозволяє він і сьогодні, але хіба це може зупинити депутатів?
Генплан, який повинен бути основним документом, що визначає розвиток міста на задекларований період, депутати, схоже, сприймають, як неважливий папірень, якого з легкістю можна не дотримуватися. Головне – придумати схему.
Придумали і в цьому випадку. Цього разу використали ДПТ – детальний план території.
15 липня 2016 року Київрада проголосувала за детальний план території в районі Нивок, яким, всупереч Генплану, змінено цільове призначення ділянки і дозволено багатоповерхове будівництво.
А Генплан недарма не передбачує жодної житлової забудови на цій ділянці. Для того, щоб розуміти, які наслідки несе за собою поява тут 50-ти багатоповерхових будинків, достатньо хоча б один раз проїхатися вулицею Щербаківського.
Таке додаткове транспортне навантаження паралізує рух по вулицях Туполєва та Щербаківського – основних артеріях, які сполучають метро "Нивки" з житловим масивом Виноградар, тим самим суттєво ускладнивши життя не лише мешканцям Нивок, але й сусіднього Виноградаря.
Мікрорайон Нивки – це в основному середньо та малоповерхова забудова. Можливо, саме тому типові для Києва проблеми з транспортом на інфраструктурою хоч і є, але ще не так гостро відчуваються.
Скидається на те, що замість того, щоб покращувати ситуацію з інфраструктурою в щільно заселених районах, депутатам вигідніше втопити в бетоні Нивки, бо з цього є прибуток.
Того ж таки минулого тижня у Шевченківському суді міста Києва відбулося перше судове засідання у справі законності будівництва за адресою Толбухіна, 43 а та 43б, про яке ми не раз писали раніше.
Це теж Нивки. Тут теж Київрада змінила цільове призначення. І теж всупереч Генплану.
Правда не нинішня, а ще в 2010 році "рада Черновецького".
Але повернімося до суду.
"Відбулося" це не зовсім про це засідання. Воно мало місце, так, але розгляду справи не було. Були присутні позивачі, їх представник і велика група активістів у якості свідків.
Відповідачі ж засідання проігнорували. Не з’явився ні власник землі і замовник будівництва ТОВ "Міральянс", ні представники офшору ТОВ "Кісеторн лімітед", за яким "ховається" забудовник – далеко їм з Кіпру, ні проектувальник ТОВ "Фундамент девелопмент" .
Хоч юридичних осіб і багато, зв’язок між ними легко відслідковується. Адже після того, як справі надали розголосу, "Міральянс" був перереєстрований на Єгора Русакова та ТОВ "Фундамент девелопмент", власником якої є кіпрська компанія "Кісеторн Лімітет".
Компанія – забудовник ТОВ "БК "Азур груп" теж входить до будівельної групи "Фундамент".
Справедливості ради треба зазначити, що ТОВ "БК "Азур груп" прислали свого представника. Такий собі молодий хлопчина, не надто напружувався опротестовувати слова представника позивачів, і все залишив "на розгляд суду". Залишив, бо знає: відповідно до цивільно-процесуального кодексу через неявку відповідачів розгляд справи відкладуть. І таки відклали на місяць.
Усе у відповідності до закону, але будівництво йде, час грає на руку забудовнику, і він поспішає побудувати достатньо для початку продажу.
Котлован на Толбухіна, 43а, 43б |
Суд і кримінальні провадження поки що не більш ніж собаки, що гавкають на караван. А тим часом є високий ризик того, що у справі невдовзі з’явиться третя сторона – ошуканий інвестор, а сам будинок на Толбухіна, 43а-б поповнить і без того довгий перелік будівельних афер Києва.
Христина Томіцька, місцева мешканка
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |