Більше року триває боротьба громади Нивок з будівництвом за адресою Толбухіна, 43 а та 43 б двох 14-поверхівок посеред приватного сектору на ділянці прощею лише 0,26 га.
Будівництво, за яким стоїть чинний депутат Київради, він же секретар земельної комісії Київради за часів Черновецького Сергій Кримчак, веде компанія БГ "Фундамент" на вкраденій Кримчаком землі з чисельними технічними порушеннями.
Фото Jay Bardachenko з facebook |
У березні цього року з метою врегулювання конфлікту навколо об’єкту після численних звернень громади Нивок була створена робоча група при Київраді.
Початок її роботи та й навіть визначення складу всіляко затягувались.
Під постійним тиском представників громади група у складі представників громадськості та забудовника, а також членів постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землеустрою – Ольги Балицької, Олександра Міщенка, Тетяни Меліхової, Ігоря Кісільова, Івана Картавого та В’ячеслава Михайленка – все ж таки зібралася на своє перше засідання 24 березня.
За результатами роботи засідання було затверджено відповідний протокол.
Основним його пунктом було "підтримати пропозицію депутата Київради, члена робочої групи Тетяни Меліхової щодо направлення звернення Київському міському голові стосовно ініціювання вчинення певних дій (в тому числі направлення звернень в органи прокуратури та суди) для перевірки законності проведення пленарного засідання Київської міської ради 23 жовтня 2013 та в подальшому скасування прийнятих на зазначеному пленарному засіданні рішень".
Адже саме рішення від 23.10.2013, про обставити прийняття якого ми писали раніше, дало зелене світло висотній забудові на ділянці.
Також пані Меліхова підготувала проект скасування рішення Київради про зміну цільового призначення ділянок за адресою Толбухіна, 43а і 43б.
Після цього депутати взяли паузу до середини липня.
Раптом напередодні літньої відпустки народні обранці вирішили попрацювати, і 11 липня провели засідання робочої групи.
Представників громади повідомити "забули".
В останній момент активісти все ж таки дізнались про засідання. Але змогли взяти в ньому участь лише для того, щоб довідатись, що вже прийнято (вочевидь, заздалегідь домовлене) рішення групи.
Ті самі депутати, які одноголосно підтримували пропозицію Меліхової, так само одностайно рекомендували постійній комісії відхилити цей проект рішення.
Натомість депутати пристали на пропозицію члена робочої групи Ольги Балицької та однопартійця Кримчака по Єдності, мажоритарника від Нивок Костянтина Ялового "рекомендувати переглянути містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянку в частині пониження висотності житлового будинку з 14 до 9-10 поверхів".
При цьому декларувалася мета "врахування інтересів мешканців".
Але які саме, а точніше чиї саме інтереси насправді враховує така рекомендація, якщо пропозиція пониження поверховості на засіданні 11 липня прозвучала вперше?
Про те, що ініційоване в авральному порядку однопартійцями Кримчака засідання робочої групи заплановано на вказану дату, представників громади навіть не повідомили!
Громада не змогла належним чином підготувати матеріали для робочої групи, які б підтвердили, що така рекомендація не може "зменшити соціальну напругу". Бо 10 поверхів так само перевантажуватимуть інфраструктуру, комунікації та систему транспорту мікрорайону, як і 14.
Будинок залишиться малопридатним для проживання його потенційних інвесторів, а для теперішніх мешканців мікрорайону зробить таким їхнє власне житло. А такі документи безумовно є.
Та й взагалі, як може фаховий юрист Балицька рекомендувати "пониження поверховості до 10", якщо така поверховість забудови ділянки суперечить чинному Генплану!
На ділянці, яка за Генпланом, належить до категорії малої і середньої забудови, хочуть звести 2 висотки. Фото Jay Bardachenko з facebook |
І пані Балицька про це знає, адже на засіданні 11 липня в розпорядженні робочої групи вже був лист від головного архітектора Броневицького про те, що ділянка належить до категорії малої і середньої забудови.
БГ "Фундамент" про засідання поінформували заздалегідь.
Вони мали достатньо часу не лише, щоб підготувати матеріали до засідання, але й щоб організувати рушійну силу всіх антимайданів – "тітушок" і "бабусь".
Під стінами Київради в час засідання кілька голосистих пенсіонерок, які називали себе місцевими мешканками, кричали – вочевидь, не безкоштовно, що "он нам район в порядок прівьол".
А в той час на засіданні представники забудовника кілька метрів покладеного "Фундаментом" для проїзду своєї ж техніки асфальту подавали, як "благоустрій району", а водночас, як і індульгенцію від всіх порушень норм будівництва.
Вже через день, 13 липня, на засіданні постійної комісії Київради з питань містобудування архітектури та землеустрою протокол засідання робочої групи затвердили.
Зробили це в той же спосіб, що й скликання самої робочої групи – жодної інформації про це в порядку денному, і жодного інформування громади.
Цим депутати порушили конституційне право громади в установлений термін оскаржити рішення комісії в судовому порядку.
Рішення робочої групи розв’язало руки забудовнику. У прямому значенні.
Бо вже 14 липня "Фундамент" активізував роботи на майданчику.
Мешканці блокують вулицю |
У відповідь громада знову розпочала безстрокову акцію протесту проти порушення забудовником конституційних прав громади, заблокувала в’їзд техніки на територію будівництва і встановила намет для чергових.
У відповідь "Фундамент" підключив свій улюблений (перевірений на низці скандальних забудов!) інструмент – тітушків.
Цього разу "хлопці на замовлення" відмовились від спортивних костюмів, надавши перевагу будівельним робам і каскам.
Практика використання підготовлених спортивними клубами юнаків у протистояннях "Фундаменту" з громадою настільки не нова, що обличчя "тітушок" вже почали повторюватись в протистояннях на різних об’єктах. А по фотографіях з соцмереж та ЗМІ активісти змогли ідентифікувати їх приналежність до ГО "Лівий берег" та "Варта1" .
Тітушки ховають обличчя |
Намагаючись заховати обличчя від камер, близько 50 кремезних хлопців взялися відтісняти громаду фізично. У підсумку п’ятеро активістів отримали травми, одного госпіталізували.
Лікарі надають допомогу постраждалому |
Поліція, яка прибула на виклик активістів спочатку у конфлікт не втручалась.
Повідомила, що прибула не для того, щоб захистити проведення акції протесту, а щоб "регулювати правила дорожнього руху".
При цьому фіксувати порушення з боку забудовника відмовлялась.
Особистості "будівельників" встановлювати теж відмовилась.
Коли ж протистояння активістів із забудовником продовжилось і наступного дня, поліцейські стали "в замок", відтіснили активістів від майданчика і звільнили проїзд для техніки забудовника.
Усе це відбувається при тому, що стосовно забудови на Толбухіна відкрито вже 2 кримінальні провадження. Поліція не лише не лише не проводить слідчих дій, а ще й відкрито виступає на боці забудовника.
На сьогоднішній день на ділянці ведуться будівельні роботи. Дійсним є рішення про пониження поверховості до 10 поверхів.
На паспорті будівництва "Фундамент" навіть вже зайві поверхи прибрав, а от проектну документацію у відповідність не привів. Та й навіщо?
Контроль за виконанням рекомендації з пониження покладено на містобудівну комісію Київради.
Тут варто згадати, як Київрада на практиці контролює такі питання. Яскравий приклад "контролю" шість незаконних поверхів у будинку-монстрі на Подолі.
Судова тяганина, де сама Київрада виступає проти забудовника триває вже близько 2 років, "а віз і нині там".
Як не прикро, але депутати використали робочу групу, як окозамилюючу ширму для громадськості. Рішення ж групи дало забудовникові можливість реалізовувати свій проект без змін.
Христина Томіцька, місцева мешканка
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |