Логотип для невизнаного музею

15.01.2013  13:15 __ Вадим Гордін

Із 15 січня за ініціативи Музею історії Києва стартував конкурс із визначення нового логотипу цього закладу. Так повідомляє прес-служба КМДА. Киян, "як фізичних, так і юридичних осіб", запросили позмагатися – запропонувати логотип для музею свого міста. Для музею, який віднедавна став для них уособленням фарисейства, блюзнірства і брехливості міської влади.

Про скандальну будівлю над станцією метро "Театральна" знає, либонь, кожен киянин. І про те, що вона зведена з порушенням усіх норм і правил будівельних і загальнолюдських, теж відомо.

Нинішній голова КМДА Олександр Попов неодноразово заявляв, що це будівництво незаконне і щонайменше тричі хвацько обіцяв його зупинити на початку лютогоз 17 по 20 лютого та у середині червня 2011 року.

"Щодо подальшої долі будівництва на Хмельницького, то я думаю, що рішення буде за два-три тижні", - говорив він наприкінці травня 2011 року.

А вже наприкінці серпня того ж року у незаконному приміщенні було вирішено розмістити… музей історії міста Києва.

Це й сталося рівно через рік після обіцянки – наприкінці травня 2012-го. Тільки тоді той же Попов вже браво дякував "меценатам" – Вагіфу Алієву та співзасновнику сумнозвісної "Еліта-центр" - найбільшої будівельної афери в Україні Вадиму Столару за "такий щедрий подарунок місту та гарний приклад для тих, хто має можливість зробити свій внесок у розвиток міста".

І дарма, що тут прослідковувся "шлейф" Черновецького – адже Столар є близьким другом синові Леоніда Черновецького Степану, – справа-то спільна і, головне, доведена до кінця всупереч усіляким протестам громадськості.

Така непослідовність у позиції голови КМДА щодо будинку на Театральній досить наглядно продемонструвала його повну залежність від вказівок згори, а також показала, що він нездатен відповідати за свої обіцянки, а тим більш виконувати їх. Бо контроль над усіма процесами у Києві здійснюється з Банкової. Попов – то лише слухняний посередник і виконавець.

Те, що для київської громади, яка категорично виступала проти цієї будівлі, таке рішення міської влади було ляпасом, так звану владу аж ніяк не переймало. Кияни мали втертися і скавчати від радості, що "пришельці", бачте, подарували їм музей.

Те, що площі не вистачає і в ньому не розміститься навіть половина експонатів – пусте. Байдуже, бо найцінніші експонати завжди можна продати, а інші навіки залишаться в підземних сховищах. І те, що музей столиці України розміщений в незаконній будівлі – теж дурниці. І те, що це все одного дня може рухнути (під будівлею знаходиться фойє станції метро "Театральна"), теж нікого не хвилює.

Головне – усім показано, що кияни у своєму місті нічого не вирішують, і всі протести та громадські рішення не варті уваги. У пошані градоначальників – лише забудовники, так звані "меценати".

Столичні мешканці так і не сприйняли осоружну будівлю. Тому й сам музей, колись такий рідний для киян, тепер став для них проклятим. А на додаток "отці" їм пропонують ще й мазохістами стати: намалюйте, кажуть, логотип чи придумайте слоган. Безплатно, звісно ж. Таку цинічну забавку придумали маріонетки з КМДА. Мовляв, дістали один ляпас, то для "закріплення" отримуйте ще одного.

Задумка з логотипом для невизнаного киянами музею – черговий пробний камінець: "Ану, чи проковтнуть?".

Бо на черзі – Гостиний двір.

Міністерство культури нарешті надало йому статусу пам’ятки містобудування Києва та внесло до державного реєстру.

"Щоб відвернути руйнування будівлі, треба якнайшвидше провести реставраційні роботи. Але їх треба виконати так, щоб зберегти історичну цінність об’єкту, а також культурний простір, який сформувався на його площах і навколо нього", – заявив Попов. Так його процитувала прес-служба КМДА.

Одразу напрошуються аналогії. Оскільки паралельно цим заявам у Гостиному дворі знову активізувалися будівельники, обіцянки голови КМДА слід сприймати з точністю до навпаки. Не виключено, що всі ми незабаром станемо свідками чергового блюзнірства Попова, котрий дякуватиме цього разу вже "меценатам" Юрію Бойку та Дмитрові Фірташу за… новий торгово-розважальний центр на місці Гостиного двору.

Адже саме слід компанії "Укренергомотаж", що входить у сферу впливу згаданих вище мільйонерів, чітко прослідковується у скандалі довкола Гостинного двору.

Повинен же Попов відпрацьовувати своїм партійним босам за високу довіру, кинувши Київ до їхніх ніг... Усім відомо, що саме для того його й було "десантовано" з Банкової прямісінько у крісло голови КМДА.

Якщо з пам’ятками історії така безпроглядність, то які перспективи чекають, наприклад, на озеро Тельбін, що на Березняках у Дніпровському районі?

Нині місцева громада активно бореться проти будівництва чотирьох 30-поверхівок на березі цього мальовничого озера. Висотки його знищать або перетворять на калюжу.

Але при цьому може статися й так, що Попов у пояс дякуватиме забудовникам, які сумлінно вирішуватимуть квартирні проблеми в місті Києві. І ставитиме їх у приклад іншим. А громаді Березняків прес-служба КМДА звично запропонує придумати під це будівництво влучний слоган. Ще й конкурс оголосить і винагороду відстібне…

Навіть не знаю, якого ще маразму можна чекати від київської влади. Вона вже кинула надто багато каменів у бік столичної громади, цілу бруківку вимостити можна.

Часткову відповідь столичні "мужі" вже отримали під час осінніх парламентських виборів. Але грядуть головніші вибори – до Київради і мера.

Тоді так звані меценати та ставленики з Банкової, як у прислів’ї "поганому виду немає стиду", будуть вихваляти та перераховувати перед столичною громадою свої "успіхи", щоб пройти хоч кудись.

От тоді вся ця бруківка і полетить у відповідь. Бо столичні жителі, звісно ж, інтелігентні, однак випробовувати їх на терпець небезпечно.

 

Вадим Гордін, голова Громади самозахисту Києва  

powered by lun.ua