Затишні двори і канали з публічними просторами – як планують розвивати Рибальський острів



Тут і далі скрншоти з презентації концепції

Низькоповерхова забудова, затишні дворики, якісна інфраструктура, паркінги під дитмайданчиками, публічні простори з каналами та пляжем – такою бачать територію занедбаного Рибальського острова у майбутньому.  

Урбан-концепція планування Рибальского острова, розроблена активістами та архітекторами Buro-o з’явилася у мережі.

"Ми маємо надію, що нове життя Рибальського острова стане одним з важливих кроків до нового Києва. Головні зміни у Києві зараз відбуваються з людьми – і велика частина цих змін йде у Нижньому місті. Місто – це люди, а не стіни", - переконані автори концепції.

 Територія майбутньої забудови 

Концепція передбачає квартальну забудову заввишки до 21 метра з підземними паркінгами, офісами, магазинами та різноманітними сервісами на нижніх поверхах і житлом – на горішніх.

 Квартали 

Паркінги занурені на 1,5 метри під простором подвір’я, а виїзди з них ведуть на однобічні вулиці з різним напрямком руху. Через паркінг пробито бетонні діжки для кореневої системи дерев. Паркінг забезпечує достатню кількість паркомісць для мешканців кварталу.

Розмаїтий квартал  

Дах паркінгу накрито газоном, на ньому розташовано дитячі й спортивні майданчики. Потрапити на подвір’я можуть тільки мешканці кварталу через під’їзди, в’їзд автомобілів у цей простір неможливий.

 Транспорт 

Житлові квартали розмежовані кількома каналами, які забезпечують Гавань проточною водою і дозволяють створити внутрішнє рекреаційне ядро Рибальського острову з пляжем.

 

Уздовж усієї довжини каналів сформовано мережу публічних просторів з дворівневими набережними. Проїзд автівок до набережних закритий.

 

Автори концепції пропонують залишити на півострові старі підйомні крани, вишки, металеві ферми й інші елементи промислового середовища.

 

"Ці "міські декорації", можуть стати символами території та смисловими домінантами, не менш важливими, ніж мости, канали і краєвиди, що відкриваються з території", - переконані архітектори.

Концепція передбачає облаштування рекреаційної зони з пляжем та місцем для активних розваг і спорту. А також будівництво культурного центру загальноміського значення з концертним майданчиком і розважальними активностями.

 

"Друзі, це не активістський проект. Це реальний проект планування території. Відкрито громадське обговорення, після чого цей проект будуть розглядати на містобудівній раді. Якщо все піде за планом і зауважено не буде – Київрада буде голосувати і,  сподіваюсь, затвердить детальний план території", - написав у facebook активіст і один з авторів концепції Дмитро Гурін.

 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua