Мерію перетворять на "акваріум", а на вході транслюватимуть засідання Київради

22.10.2014  17:27 __ Українська правда. Київ


Фото panoramio.com

У листопаді після ремонту запрацює оновлена мерія, яка буде відкритою і прозорою у буквальному значенні слова.

Потрапити у будівлю зможе будь-хто, бо двері не замикатимуть, але пройти зможе лише на перший і другий поверх.

Так міська влада має намір реалізувати два завдання – здійснювати свою діяльність відкрито і зупинити хабарі, які кияни носили у кабінети.

Як розповів "Українській правді. Київ" секретар Київради Олексій Резніков, у мерії на першому поверсі знесли кілька стін, і незабаром там відкриють "прозорий офіс".

"Ми розпочали реалізацію проекту "Прозора мерія". Зараз іде ремонт. Знесли внутрішні стіни між кабінетами на 1 поверсі, щоб зробити простір для тих служб, які безпосередньо мають контакт з громадянами. Мерія працюватиме, як працюють у сучасному світі, у Європі", - сказав Резніков.

Він додав, що уже найближчим часом усі необхідні послуги адміністративного характеру можна буде отримати "в одному місці, у зручному режимі і не бігаючи по всіх поверхах".

"Під "Прозору мерію" буде віддано перший і другий поверхи. Усе буде доступно і прозоро, щоб було видно, як працює мерія. Там розташуються сектори розгляду заяв, скарг і звернень громадян, канцелярія, відділи надання адмінпослуг, куди звертається людина, починаючи від отримання певних дозволів, виділення землі і  закінчуючи питаннями паспортних столів, ЖЕКів – щодо холодної води, опалення тощо", - розповів Резніков. 

План першого поверху у "прозорій мерії". Фото надане прес-службою Київради. Клікніть, щоб збільшити

Також на перших поверхах мерії відбуватиметься прийом громадян мером, його заступниками, депутатами, нардепами тощо.

"На другому поверсі, де був музей, уже зведено три великі зали переговорів. Там відбуватимуться переговори з гостями міста, інвесторами. Там же працює Київське інвестиційне агентство", - розповів Резніков.

При цьому він додав, що на інші поверхи вхід дійсно буде закритим.

"У всьому цивілізованому світі так. Є зона, де відбувається прийом громадян, і зона, куди доступ громадянам закритий, відповідно і можливість ходити по кабінетах і розносити хабарі буде зупинена", - сказав секретар Київради.

"Людина прийде, здасть документи і отримає через якийсь час результат. А оцей режим, коли ходять "ходоки" по кабінетах і через коньяк чи конверт вирішують питання – такого не буде", - додав він.

За словами Резнікова, на вході будуть встановлені термінали, які видаватимуть "талончики черги".

"Ви натискатимете на терміналі службу, яка вас цікавить, термінал видасть вам талончик. А коли на табло загориться ваш номер – заходите та отримуєте консультацію, здаєте документи. У холі облаштують лавки для зручного очікування", - пояснив Резніков.

Він додав, що всі роботи здійснюються коштом бюджету, але кошторис таких змін в мерії невеликий.

"На розвал грошей багато не потрібно. Ви будете сміятися, але це дуже економно, це навіть не мільйон гривень", - сказав Резніков, відзначивши, що точну ціну ремонту не памятає.

"На закупівлю необхідного обладнання буде оголошений тендер. Щось закупимо цього року, щось у наступному. Але ми можемо почати працювати і без екранів чи терміналів, просто зможемо пускати людей і працювати, а поступово купимо все необхідне", - пояснив чиновник.

Він запевнив, що попри те, що вхід на інші поверхи будівлі мерії закриють, кияни зможуть потрапляти на зсідання комісій і Київради.

"Потрапити на засідання зможе будь-то, як це відбувається і сьогодні. Людям просто треба записатися на засідання. Запис потрібен, бо рада ж не гумова. Зараз ми маємо змогу пустити в зал 10-15 людей. Решта мають змогу дивитися трансляцію у холі", - розповів Резніков.

Він також додав, що згодом на будівлі Київради планують повісити великий екран, щоб транслювати засідання міськради.

"У нас є хороша ідея – і зараз іде розмова з інвестором, який бажає допомогти місту – встановити великий екран надворі, щоб люди могли спостерігати за засіданням Київради. Трансляція через гучномовець, як це було раніше, на весь Хрещатик, може створювати незручності для мешканців, а екран не заважатиме жителям, але і допоможе спостерігати усім охочим", - підсумував Резінков.

У Київраді повідомили, що загалом на першому поверсі будуть працювати близько 60 співробітників, а у всіх приміщеннях будуть прозорі двері.

"Для відвідувачів буде працювати електронна черга, також буде впроваджений механізм оцінювання роботи співробітників, відвідувачі матимуть змогу поставити оцінку якості обслуговування співробітників. Біля ліфтів будуть встановленні турнікети, через бюро перепусток можна буде підніматись на будь-який поверх приміщення", - запевнили у прес-службі Київради.

Вартість ремонту вхідної групи (центральний вхід) та облаштування першого поверху оцінюють у приблизно 300 тисяч гривень.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua