Врятуватися від бездоріжжя, або Як змусити владу латати дороги?

15.05.2012  14:13 __ Ірина Балачук


Фото zovzakona.org

У той час коли столична влада чи не щоденно звітує про готовність до Євро, столичні дороги за три тижні до чемпіонату залишають бажати кращого.

Активісти Громадського контролю доріг створили сайт, на який викладають фото розритого асфальту і ям мало не по коліно у кожному місті і містечку України.

Серед інших населених пунктів столиця – у лідерах. Щодня сайт поповнюється новими фото халатності та байдужості влади.

Нерідко ями на асфальті коштують комусь життя.

Рух "Громдський контроль доріг" об'єднує автолюбителів усіх міст України, громадські організації й активних людей, небайдужих до проблем дорожнього сектору.  

 

"Ми не будемо залишатися байдужними, коли нас грабують!", - основна заява активістів владі.

Рух має на меті захищати права автолюбителів, навести порядок й викорінити корупцію у дорожньому будівництві, паркувальному тіньовому бізнесі.

Організатори переконані, що змінити діряві дороги на нормальні цілком можливо, однак для цього треба перестати бути байдужим і вимагати від влади виконувати свої зобов’язання перед народом.

Сайту уже півтора роки, тоді ж виник такий рух громадського контролю доріг. Сьогодні організатори і активісти вже можуть говорити про певні результати. Людям нарешті урвався терпець, і вони почали активно діяти, а не обурюватися вечорами на кухні.

Вулиця Оноре де Бальзака 

Керівник проекту Сергій Дубенко переконаний, що лише громадянське суспільство може бути активною противагою зловживанням, які сьогодні є у владі.

"Якщо мова йде про корупцію, то треба сформувати середовище, де люди будуть небайдужі, активні, націлені на те, щоб подолати проблему. Щоб зупинити існування зловмисників, негідників, корупціонерів достатньо за ними слідкувати, а всі їх незаконні дії активно висвітлювати. Якщо за всіма керівниками і чиновниками слідкуватимуть небайдужі люди, будь-які їх їді будуть виноситися на загальний осуд, озвучуватися, тоді красти і обдурювати стане просто неможливо", - розповів Дубенко у коментарі "Українській правді. Київ".

Вулиця Оноре де Бальзака. 

"На сьогодні існує вже не одна подібна організація. Люди наслухані про "Дорожній контроль", який націлена на спілкування з ДАІ, на вирішення проблем з парковками, громадську організацію "Комітет прямої дії", є активні люди, які документують неправомірні дії міліції. Ми боремося за якісні дороги, хочемо просто не допустити розкрадання мільярдів доларів, які щорічно виділяються на ремонт доріг, ія киї до цих доріг не доходять", - додав він.

За словами Дубенка, сьогодні до руху долучилися стільки активних людей, що їх не можливо порахувати.

"В Одесі, звідки все почалося, ми досягли того, що одеська влада моніторить цей сайт, на якому розміщені фото ям, і дійсно робить ремонт. Це немале досягнення. Ми звертаємося до громадських організацій, журналістів, телеканалів. Коли на проблему звертають увагу ЗМІ, коли це звучить новинах і з'являється на телебаченні, такі проблеми вирішуються швидше", - розповів керівник проекту.  

Вулиця Західна, на яку не звертають уваги кілька років  

Нині активісти ставлять за мету в корені зламати ситуацію з ремонтом доріг. Серед їхніх основних вимог до влади: забезпечити безпечний ремонт доріг; усю інформацію про те, коли, яка компанія за які гроші ремонтує той чи інший шматок дороги, розміщувати в інтернеті на офіційних сайтах, щоб люди це бачили; притягувати до кримінальної відповідальності посадовці міських управлінь і підрядчиків, які виконують неякісний ремонт.

"Важливо, щоб люди навчилися об'єднуватися, допомагати один одному і не боятися заявити про проблему, не боятися повідомляти пресі. Коли людям своїми силами вдасться створити таку систему, тоді буде неможливо красти, а ремонт виконуватимуть вчасно і якісно, бо буде контроль", - переконаний Дубенко.  

Нині розмаху рух набув в Одесі. Після загибелі мотоцикліста через об’їзд ям, активісти взялися позначати всі ями на дорогах білою фарбою. 

Ями на дорозі позначають фарбою. Може, хоч так чиновники побачать?

До цього подібні акції провели у Дніпропетровську.

"Життя людини дорожче за балончик фарби. Життя і безпека людей значно перевищує 30 гривень (середня вартість балончика з білою фарбою). Таку акцію вже проводили наші колеги з Дніпропетровська, і ми вважаємо, що проводити такі заходи просто необхідно, враховуючи смерті на дорогах", - переконані активісти.

 

Автолюбителям і пішоходах, які хочуть захистити свої права, радять:

1) Викласти фото порушення дороги на сайт (3 хвилини вашого часу)

2) Сформувати й роздрукувати скаргу або інше звернення — (5 хвилин вашого часу)

3) Роздрукувати й відправити рекомендованим листом (3 гривні)

4) Коли прийде відповідь — проконтролювати виконання, і якщо щось не так — звернутися в прокуратуру або до нас на електронну пошту або скайп

5) Крім дорожніх ям, слід звертати увагу й на інші дорожні проблеми: незаконні дорожні знаки, нелегальні парковки, погану розмітку й багато чого іншого. Боротися з ними можна, використовуючи автоматичну кнопку "Написати скаргу", а також активно висвітлюючи ці проблеми в ЗМІ й на інтернет-просторі.

На сайті громадського контролю легко написати скаргу до органів міської влади чи ДАІ. Достатньо лише вказати своє прізвище, телефон і адресу дороги, на якій ви побачили яму

Нині рух підтримала одна з політичних партій. Зокрема, підтримала білою фарбою, щоб обводити ями на дорогах. Активісти шукають можливість надавати фарбу усім охочим, щоб вони у кожному місті позначали ями.

Щоб досягти результату, треба знати, як діяти

Можливо, якщо люди перестануть боятися, візьмуться за пензлі і обведуть усі ями, то і чиновники нарешті їх побачать. А якщо ще надіслати скаргу, то шанси ями бути залатаною дійсно зростуть.

Ірина Балачук 

powered by lun.ua