Робота на благо людей, або Як занедбаний дворик став схожим на веселку

26.04.2012  12:56 __ Українська правда. Київ


Фото порталу "В городе"

Скільки разів ви чули скарги про те, що під'їзди засмічені, подвір'я занедбане, вікна в парадному вибиті і стіни облуплені? Від сусідів, друзів, батьків. Скільки разів самі жалілися? А скільки разів ходили до ЖЕКу, писали заяви і скарги, вимагали пофарбувати стіни, вставити скло, скільки разів брали віника чи ганчірку до рук, щоб зробити під’їзд чистішим?

Хтось скаже, що для цього є ЖЕК, який дере немалі гроші за нібито миття сходів, підмітання подвір'я, ремонт у будинку. Звісно, бере. І буде брати. Чому бо люди платять і миряться безладом у парадних і двориках.

Однак, є люди, як не хочуть мирися. Саме вони доводять, що стан подвір'я і ставлення ЖЕКу до мешканців можна змінити: якщо хоч частина жителів починає оббивати пороги ЖЕКу, то і пісок знаходиться, і фарба і навіть люди, які "за спасибі готові допомогти навести лад у подвір'ї.  

Столичні волонтери після кількох десятків вечорів кропіткої роботи перетворили столичний дворик на Нивках на справжню казку.

Активісти знайшли один одного у Фейсбуці, і надихнувшись прикладом європейських міст, де мешканці самі дбають про свої подвір'я, вирішили діяти в Києві.

Активістів надихнув лондонський дворик. Фото muymia.wordpress.com

Двоє дівчат – Ірина Бондаренко з Києва та Олеся Архипчук зі Львова – знайшли занедбаний дворики по вул. Туполєва, 22-в і взялися робити його більш приємним для життя.

"Ми вгадали таку ніби акцію: створити у окремо взятому київському дворі зручне та приємне для життя місце. Олеся запостила у себе у Фейсбуці фотографію якогось двора у Лондоні з різнокольоровими баками, і ми вирішили діяти. Ми знайшли двір, де мешкали наші знайомі, які давно скаржилися на проблеми з ЖЕКом (не асфальтують проїзди до будинку, бойлерна поламана, гаряча вода відключається постійно), і вирішили зробити класний двір", - розповіла "Українській правді. Київ" Ірина Бондаренко.

Ірина Бондаренко з дівчатами фарбують старі шини. Фото з Facebook

За словами дівчини, окрім бажання прикрасити двір, активісти мали на меті привернути увагу міської влади до цього двору, щоб вони відремонтували нарешті гарячу воду та асфальт.

"Запостили у Фейсбуці оголошення – і люди захотіли приєднатися. Ми з Олесею майже нічого не придумували – дозволили людям самостійно все придумати. Я тільки вирішила зробити різнокольоровий велосипед і велопарковку, а все інше вигадали люди, яких я раніше і не знала", - розповіла активістка.

Активісти приходили після роботи, щоб пофарбувати. Фото з Facebook

Бондаренко додала, що самі мешканці пішли в ЖЕК, випросили там машину землі, піску, щебеню, і чотири відра фарби.

"З цим ми стартували. Люди з Фейсбуку принесли з дому стару плитку, банки, фарбу, рукавички, бахіли на ноги, поприходили самі, і упродовж місяця вечорами ми фарбували під"їзди, паркани, пляшки і т.д.", - розповіла дівчина.

Фото з Facebook

"До нас долучилися справжні митці, які вміють робити надзвичайні штуки зі старих речей: Аліна Копиця робить прикраси зі сміття, Аня Уварова та Таня Журій зробили прикраси теж зі сміття: поламаних олівців, шматочків Лего, паперу, інших старих речей, Дарина та Андрій Мірошниченко взялися за висаджування квітів, створення "альпійської гірки" та "українського тину", а велосипедисти з клубу "Прайд кастомс" зробили нам велопарковку, до якої ми приперли стару "Україну" без педалей та коліс. Юля, Павло та Ярина понаклеювали старі клапті тканин на лавки, і ми їх потім покрили лаком - виглядає як диван, і може стояти під дощем!", - ділилася враженням Ірина.

Художник Сашко намалював на стіні будинку танцівницю у повний зріст, Аня розмалювала дитячий майданчик квітами, архітекторка Маша Галігузова розробила кольорові гамми для під'їздів, які волонтери потім вечорами переносили на стіну.

Фото з Facebook

"Зрештою, ми навіть не хвилюємося за стан нашого дворика: майже усі речі – це пофарбований непотріб, і навряд чи він комусь знадобиться, щоб вкрасти. Тим не менш, увесь цей непотріб надає такого затишку у дворі, що хочеться сидіти там мало не весь час", - розповіла Ірина.

Дівчата дали волю фантазії. Фото biggggidea.com

Мешканці будинку активно долучилися, але не всі, звісно. Кілька сімей так зацікавилися, що не тільки контролювали роботу ЖЕКу, а й самі зробили вазони для квітів із пластикових пляшок. Дехто збирав гроші з квартир, щоб купили розсаду, траву. Не пожаліли своїх зароблених і учасники-волонтери. Окрім безкоштовної роботи, кожен витратив невелику суму на фарбу, пензлики…

Нове життя старого велосипеда. Фото з Facebook

"Вилилося усе це у нові знайомства і радісні посмішки мешканців, що не може не тішити", - сказала Ірина.

Виходить, дійсно, світ не без добрих людей. І навіть найжахливіше столичне подвір я може стати зручнішим і приємнішим для життя. Щоправда, для цього не варто чекати виконання владних обіцянок (які найчастіше так і лишаються лише обіцянками!) і не скиглити вечорами на кухні про погане життя! Все можна змінити, якщо докласти хоч трохи зусиль. Усе в наших руках! І це вже не раз доведено.

Фото порталу "В городе"

Українська правда. Київ 

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua