Робота на благо людей: Киянин розробив зручну схему орієнтування в метро

21.02.2012  09:42 __ Українська правда. Київ


Столичні активісти вирішили полегшити життя киян, створивши зручну схему орієнтування у місті, а також допомогти іноземним туристам, які приїдуть на Євро-2012.

Про це пише автор "Системи орієнтування у Києві" дизайнер Ігор Скляревський на Facebook.

"Зараз метрополітен — це суцільний недружній лабіринт навіть для корінних киян. Це все робиться для всіх пасажирів, які їздять в метро щодня і хочуть, щоб навігація в підземці виконувала свою функцію — допомагала зорієнтуватися", - розповів він. 

На сьогодні Скляревський вже розробив зручну схему метро разом з рештою видів муніципального транспорту, на який можна пересісти, вийшовши з підземки.

 

"Функція дизайнера — робити реальність більш дружньою до людини та зручною. Коли ви живете з цим протягом десятиліть, це формує світосприйняття. Коротше, для мене побачити дебільний вказівник на вулиці чи в метро (а таких 99%) — це як для іншої людини в лайно вступити. Уявляєте, як мені важко? :) Тож треба з цим щось робити", - розповів дизайнер про те, звідки взялася ідея малювати схеми і вказівники.

Він пояснив, що у першу чергу робить все це для себе, щоб покращити життя "на своїй території".

Схема дизайнера поєднує в собі кілька видів транспорту

"У мене територія, яку я вважаю своєю, набагато ширша, ніж в деяких інших людей. Наприклад, хтось не смітить у себе в квартирі, але плює у ліфті. Бо за дверима квартири — це вже не його територія. Коли когось дратують відірвані шпалери у власній квартирі, вони їх підклеюють. Ну от а мене дратує те каліцтво, яке мене оточує на вулицях і в метро, і я намагаюся в межах своїх сил і талантів це змінити", - пояснив дизайнер.

Скляревський додав, що взявся за систему орієнтування в Києві з надією, що колись вона прийде на зміну "тому каліцтву, яке оточує нас зараз".

Нині ж Скляревський розробляє вказівники (україномовні з транслітерацією) для метро, щоб люди, які приїдуть в Київ могли легко знайти необхідний вихід чи вхід на станцію, відповідну вулицю тощо. Чоловік мріє зробити унікальну, зручну і зрозумілу всім схуму орієнтації у місті. 

 

"Навігація вирішує значно ширшу проблему, ніж знаходження входу та виходу. Це гід, який супроводжує кожного пасажира протягом усієї поїздки, враховує усі можливі варіанти його маршруту, яким би складним він не був, та всі інформаційні потреби, які тільки можуть виникнути", - сказав дизайнер.

 

 

За словами Скляревського, все, що він викладає на сторінці "Система орієнтування в Києві", робить сам, однак є багато людей, які йому допомагають.

"Кілька десятків людей активно коментує всі мої роботи, дає поради, знаходить помилки. І є ще кілька людей, які дають мені свої професійні поради приватно. Це досить відомі у Києві дизайнери Генадій Осипенко та Максим Ткачук. Дуже допоміг дизайнер Дмитро Яринчук. Як бачите, вже понад 600 людей стежать за розвитком подій на Фейсбук і вони небайдужі до того, що я роблю", — розповів Скляревський.

Він наголосив, що усі свої роботи готовий подарувати метрополітену.

Дизайнер не проти подарувати свою схему метрополітену, бо в підземці досі висить "неправдива" схема метро. Зокрема, та, яка знаходиться в автоматах на станції "Золоті ворота" просто дезорієнтує пасажирів, показуючи, що відкрита ще в грудні минулого року станція "Виставковий центр" досі не працює.


"Готовий віддати метро і місту усе абсолютно безкоштовно. На моє переконання, подібні суспільнозначущі роботи, які не потребують дуже значних ресурсів, тільки так і мають робитись в нашій країні. Це єдиний відомий мені спосіб отримати професійну роботу без розпилу бабла та відкатів", — сказав Скляревський.

21 лютого, за його словами, призначена зустріч з керівниками метро.

"Активісти робочої групи "Стратегії розвитку Києва" звернулись до мене з пропозицією допомогти в лобіюванні моїх ініціатив. Кажуть, що вони багато чого досягли в цьому напрямку і на вівторок призначена зустріч із відповідальними особами в метрополітені. Подивимося…", - підсумував Скляревський.

Фото з Facebook Скляревського

powered by lun.ua