Щo зберігають столичні бюро знахідок?



Серед знахідок багато дивних речей. Фото roboraptor.t

Сьогодення не дозволяє розслабитися нікому – мешканці міст (особливо великих) постійно в русі. Сьорбнувши кави зранку, люди мчать в університет-школу, на роботу-зустріч, у спортзал чи театр.

Діставшись до пункту призначення, дехто розчаровано озирається довкола і бідкається, що забув у метро сумку, десь посіяв рукавиці чи шапку, телефон чи гаманець.

Цінні речі та гроші, певно, знайти вже не вдасться, а от інші є шанс виявити у столичних бюро знахідок, пише УНАН.

Роззяви з метрополітену

Бюро знахідок Київського метро на станції "Нивки" щодня приймає десятки залишених забудькуватими пасажирами речей: документи, ключі, сумочки і барсетки.

Ключі - часті гості бюро знахідок. Фото buroznahidok.blogspot.com

"Улітку гублять навіть шезлонги, надувні матраци і капці-шльопанці, взимку – лижі, ковзани і дитячі санчата. Позаминулого червня нам принесли велику пляжну парасольку. Господар досі не з`явився", - розповіла співробітниця бюро знахідок Тамара Колч.

За її словами, також до бюро регулярно надходять паспорти, посвідчення, студентські і читацькі квитки.

"Упродовж доби, як правило, близько 10 громадян залишають свої документи в вагонах поїздів або на лавах на платформах", - додала Колч.

Найбільше їй запам’яталися загублені вечірня сукня, швейна машинка, системний блок комп`ютера, килим і велика картина.

Взимку гублять рукавиці. Фото textilemarket.ru

Дивні знахідки

У бюро знахідок вокзалу "Київ-пасажирський" масштаби "надходжень" значно більші, адже документи і речі тут залишають і кияни, і численні гості столиці.

"До нас потрапляють різні речі, найчастіше – ручна поклажа, дорожні сумки, пакети з продуктами, які збирали в дорогу, документи. Трапляються і великі валізи, і кофри з костюмами, відсутність яких, як на мене, важко не помітити у своєму багажі", - розповіла співробітниця бюро Галина Банних.

А от оператор бюро знахідок однієї зі столичних служб перевезень Олександр Сєров, каже, що пасажири забувають в таксі котів у "переносках", хом’ячків в коробках, навіть акваріумних рибок.

Роззяви залишають навіть домашніх улюбленців. Фото homarulit.blox.ua

Найбільше йому запам’ятався залишений в автомобілі переносний тераріум.

"Прозорий бокс з двома яскравими змійками стояв на підлозі за сидінням водія, і таксист побачив його тільки після кінця робочої зміни. Нам довелося терміново консультуватися з ветеринарами, щоб з`ясувати, чи не отруйні ті змії і чи треба їх годувати. Слава Богу, що господар пропажі швидко знайшовся", - розповів Сєров.

Агентство відзначає, що найчастіше речі в транспорті гублять школярі і студенти. Конспекти, підручники, зошити, шкільні щоденники, журнали, комікси, студентські і учнівські квитки – постійні "відвідувачі" бюро знахідок Київського вокзалу.

Серед забудьків часто бувають студенти. Фото buroznahidok.blogspot.com 

Небезпечні торби

Водночас співробітники метрополітену попереджають: якщо у вагоні або на пероні ви знайшли "безпритульну" сумку, не поспішайте самостійно нести її до бюро. Така знахідка може виявитися небезпечною, тож, за правилами, пропажу повинні принести працівники міліції або чергові по станції.

Наприклад, минулого року на станції "Університет" було знайдено сумку, з якої стирчали дроти і пружини.

"Станцію терміново закрили, підходи до неї очепили, знахідку перевірили криміналісти. Хвала Богу, що сумка виявилася безпечною, а от якби вона була, приміром, з вибухівкою, трагедії б не уникли", - прояснює співробітник Шевченківського відділення органів внутрішніх справ Микола Дяченко.

Сєров також підтверджує, що у водіїв столичних служб таксі є чітка інструкція: всі сумки, залишені пасажирами в автомобілях, мають здаватися до бюро знахідок чи відділення міліції і перевірятися на предмет вибухонебезпечності.

Життя безхазяйних речей

На кожного "безхатченка" у бюро знахідок складається докладний акт-опис. Після цього речі і документи чекають на своїх господарів ще півроку, а потім за рішенням спеціальної комісії відправляються на утилізацію.

Отримати свою річ у бюро знахідок можна тільки за пред`явлення паспорта або іншого дійсного документа з фотокарткою власника.

Забудько має детально описати свою пропажу – щоб виключити можливість потрапляння речей до рук шахраїв.

"Ми вимагаємо точно вказати, що лежить в гаманці або портмоне, які речі знаходяться в сумці, як виглядає шалик, парасоля чи рукавички. Прості речі описати, звичайно, складно, але ми мусимо бути певні, що віддаємо річ справжньому господарю, а не шукачеві наживи", - пояснила Колч.

Вона додала, що за зберігання загублених речей у бюро знахідок метрополітену власник має заплатити з розрахунку 55 копійок на день.

За матеріалами УНІАН

powered by lun.ua