Мешканці будинку №21 по вулиці Тарасівській заявляють, що хімчистка, розташована на першому поверсі будівлі отруює їм життя.
Про це "Українській правді. Київ" повідомила одна з мешканок будинку Тетяна Гришина.
"У нашому будинку знаходиться хімчистка "Ун Моменто" та її підрозділ хімчистка "Оскар". З цієї причини, в нашому під'їзді та у наших помешканнях постійно відчувається запах хімічних речовин, наші мешканці, а особливо діти, переважно всі, страждають на алергічні захворювання та інші розлади здоров'я", - розповіла вона.
Жінка наголосила, що вже не раз зверталася до санстанції зі скаргами і вимогами припинити роботи хімчистки, однак заклад продовжує працювати.
"За дорученням Санітарно-епідеміологічної станції Голосіївського району, інститут ім. Марзеєва проводив заміри повітря у нашому будинку і встановив наявність шкідливих речовин, що перевищує допустимі норми. На жаль, хімчистка і досі проводить хімічні роботи у нашому будинку", - додала Гришина.
За її словами, наразі мешканці будинку з проханням закрити хімчистку звернулися листом до Мінздоров'я, Київської адміністрації, Київради, Міністерства охорони навколишнього середовища,
Міністерства надзвичайних ситуацій.
Водночас у хімчистці всі звинувачення спростовують, а претензії називають незрозумілими.
"Хімчистка працює в цьому будинку з 1996 року. У 2007 році ця жалібниця купила там квартиру і з 2010-го стала тероризувати хімчистку", - сказала гендиректор мережі "Ун Моменто" Світлана Юлдашева.
Вона додала, що хімчистка свого часу відкрилася на прохання мешканців, працює легально та в приватизованому приміщенні.
"Щоб ви розуміли, живе ця жінка на 9-му поверсі, ми – на першому. І вже кілька років пише скарги у різні інстанції. За цей час у нас була величезна кількість перевірок. Ми самі запросили інститут ім. Марзеєва, щоб провели дослідження, щоб зробили вимірювання рівня шуму і запаху. Усе в нас в нормі. Натомість жалібниця не дозволила комісії зробити заміри у її квартирі", - сказала Юлдашева.
Вона додала, що свої перевірки проводили і СЕС, і райадміністрація, але вони теж не знайшли порушень.
"У нас всі результати, всі висновки на руках. Ми намагалися, з'ясувати, чого хоче ця жінка, але вона на контакт не йде", - сказала Юлдашева.
Жінка наголосила, що вони просто потерпають від дій киянки, хоча мотивів не розуміють.
"У минулому році вона увірвалася у хімчистку, ображала людей, матюкалася, так що ми були змушені міліцію викликати", - розповіла гендиректор мережі.
Вона додала, що від інших мешканців скарг не чула, хоча "жалібниця ходить по квартирах і збирає підписи".
Як повідомили "Українській правді. Київ" екологи, чутливі люди дійсно можуть мати алергічну реакцію на речовини, які використовуються у хімчистці. Якщо такий заклад завдає дискомфорту мешканцям, його мали б закрити.
У Санітарно-епідеміологічній службі коментувати історію з хімчисткою відмовилися. Довго переадресовували на інші телефони і відділи. Врешті вдалося порозмовляти з представником відділення комунальної гігієни.
Жінка, яка представилася, як Алла Мефодіївна спочатку розповіла, що хімчистки можна розміщувати у будинках побуту, або в окремих будівлях.
На запитання, чи можна це робити в житлових будинках, Алла Мефодіївна відповіла: "Згідно з Державними будівельними нормами, не можна", - сказала жінка.
На запитання, чи зверталися до них з приводу згаданої хімчистки, і яких заходів вживала СЕС, жінка про тараторила: "Не буду нічого коментувати, бо напишуть, а тоді в нас купа проблем. Я вже не в одну таку халепу потрапляла" і поклала слухавку.
Щоб з'ясувати, хто ж правий у цій історії, "Українська правда. Київ" 4 листопада надіслала запит директору Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва НАМН України Андрію Сердюку, однак відповідав досі не отримала.
Українська правда. Київ