Дитсадок по-київськи: ціна спокою батьків



Фото myjulia.ru

Практично 80% дитсадків у Києві перевантажені. У яслах часто перебувають до 25 дітей при нормі у 15 осіб, а в групах для дітей від 3 до 6 років – до 35 малюків при нормі у 20 місць.

Батьки, які з різних причин не можуть собі дозволити сидіти вдома з дитиною, шукають, куди прилаштувати чадо і знаходять багато варіантів. У  кожному з них є як плюси, так і мінуси, пише УНІАН.

Дорого, зате, як вдома

Киянка Анастасія Пісковець наприкінці трирічної декретної відпустки за порадою знайомих відвела малюка до домашнього дитячого садка. Його організували працюючі мами в сусідньому будинку.

Фото deto4ka.com 

"Мені там сподобалося одразу: простора квартира, кімнати обладнані під спальню, ігрову кімнату, їдальню, все дуже затишно і по-домашньому. У групі – семеро дітей від трьох до шести років. Одна мама займається з дітьми, друга "працює" нянечкою. Така собі багатодітна сім`я, в якій панує любов", - розповіла Пісковець.

За словами жінки, згодом вона перекраялася у правильності свого вибору. Мовляв, у "державних" дитсадках і їжа бідна, і за дітьми погано дивляться, і хворіють малюки часто, а її Даньку дуже смачно годують домашніми смаколиками, він став менше хворіти, багато гуляє, займається і щоранку підганяє маму, щоб швидше йти, як він каже, "додому до інших діток".

Щоправда, тут є свій "мінус". Замість щомісячних 120 гривень державної дошкільної освіти  Пісковець змушена віддавати за домашній дитячий садок 200 доларів.

Однак, у домашньому дитсадку малюка можна навіть залишити на ніч.

За найскромнішими підрахунками, в Києві функціонує не менше 100 подібних домашніх дитячих садків.

Однак, часто це не "повний пансіон", а це групи короткотермінового перебування, спеціальні дитячі клуби вихідного дня, розвиваючі або прогулянкові групи, в яких дітей не лише годують, але і возять на екскурсії на природу, у театри, цирк тощо.

 Фото  planetadetstva.net

За словами фахівця департаменту дошкільної освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту Миколи Кравченка, за останні два роки кількість заявок на отримання ліцензій на організацію подібних дитячих установ значно зросла.

"Очевидно, що бізнес прибутковий. І батькам – суцільні плюси: дитина почувається, як вдома, а розвивається за законами дитячого колективу", - пояснив він.

Дитяча "відпустка"

Оператор-постановник Влад Глазирін зіткнувся з проблемою, куди прилаштувати дочку, коли їм з дружиною запропонували тримісячний контракт за кордоном. Мовляв, бабусь, які могли б забрати дитину, немає, як і цілодобових садків.

Тоді родину виручив дитячий тапір для дошкільнят. Його родина знайшла в інтернеті.

"Спочатку боялися віддавати таку малу на три місяці чужим людям, але коли приїхали на місце "у розвідку", всі сумніви відпали", - розповів Глазирін.

 Фото sodez.livejournal.com

За словами організатора новаторського закладу у місті Буча Світлани Донець, до табору приймають дітей від трьох до п`яти років.

"У нас будинок у лісі площею 350 кв. метрів і велика присадибна територія, тому діти здебільшого у дворі: ми в будь-яку погоду там і граємося, і займаємося, і навіть обідаємо і спимо. Дітки у нас майже не хворіють – ось що значить здорове хвойне повітря", - додала вона.

Лісовий табір може одночасно прийняти 25 дітей, яких за віком ділять на три групи. З кожною групою займаються двоє вихователів, а в будинку живе медсестра.

Один місяць перебування дочки у таборі обійшовся Глазиріним у 4 тисячі гривень.

"Анюта ніби у відпустці побувала – зміцніла, навчилася читати і навіть їздити на велосипеді. Забирали в жовтні – плакала, не хотіла додому. Наступного року ми з дружиною за кордон не збираємося, але доньку в табір вже записали", - розповів чоловік.

"Домашній нянь"

Зайнята мама-стиліст Владислава Муравченко віддала дитину в руки няні, яка в будинку з тих пір, як малюкові виповнилося півроку.

"Микита підріс, і ми знайшли гувернера. На відміну від няні, обов`язки якої чисто "фізіологічні" - погодувати, погуляти, умити – він займається з Микитою за розвиваючими методиками і навіть тренує з футболу", - розповіла жінка.

 Фото feelgood.com.ua

Послуги професійного гувернера обходяться сім`ї у 6,5 тисяч гривень на місяць.

Подруга Муравченко Ірини Махновець має свій варіант "прилаштування" чада. На кілька годин малюка можна залишити… у спортцентрі.

"У спортивному центрі, де якому я займаюся фітнесом, плаванням і йогою, є дитяча кімната, вихователі там доглядають за малечею, займаються, годують. Дочка, наприклад, дуже любить модну бебі-йогу. І радіє, що разом з мамою ходить на заняття: я в будь-який момент можу зазирнути і подивитися, як там моє чадо", - розповіла Ірина.

До речі, для дітей від трьох до семи років подібні дитячі кімнати працюють і в будь-якому великому торгівельному центрі. Дитину тут можна залишити на кілька годин попірнати в "сухому" басейні з кульками, поганяти по лабіринтах, подивитися мультики або просто помалювати.

Фото u-mama.ru 

60 хвилин такого догляду обійдуться у 30 гривень і більше.

Ціна спокою столичних мам:

Бабуся або чуйна сусідка – теплі слова подяки та вечірній чай з тістечками;

Гувернантка – в середньому 40 гривень на годину, від 6400 гривень за робочий місяць;

Групи короткого перебування, дитячі клуби, групи вихідного дня, прогулянкові групи – в середньому від 30 гривень на годину, до 2 тисяч гривень на місяць;

Дитячі кімнати при торгових центрах, spa-салонах, спортклубах – від 30 гривень на годину, абонемент на місяць - 1-1,5 тисячі гривень;

Домашній дитячий садок – 200-250 доларів за робочий місяць, при п`ятиденному пансіоні (з понеділка по п`ятницю) – до 400 доларів;

Дитячий табір для дошкільнят – 4-5 тисяч гривень на місяць.

За матеріалами УНІАН

powered by lun.ua