Київ перетворюється на місто без питної води?



Через бездіяльність влади й самоправності підприємців Дніпро перетворюється у вигрібну яму. Тому Київ незабаром може залишитися без придатної для споживання води.

Про це заявив академік НАН України, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик, пише "Комсомольська правда".

"Сьогодні ми дуже сильно залежимо від поверхневих вод. Причому за європейськими нормами, ця вода повинна бути першого класу якості, а в Києві у всіх водоймах ми маємо четвертий-п'ятий клас. Це означає, що в нас у місті практично немає чистої питної води", - сказав Яцик.

За його словами, чимало проблем з якістю води пов'язані з Бортницькою станцією аерації.

"Ми вже упустили момент, коли її можна було реконструювати. Тепер же необхідно її закривати й будувати нову неподалік. А якщо ні, то якість води й далі буде погіршуватися", - сказав Яцик.

Ще одним джерелом забруднення, на його думку, служить ріка Либідь, в яку у великій кількості попадають усілякі відходи, які потім зливаються в Дніпро.

"Будемо й далі тягти - одержимо повноводне місто з абсолютно непридатною для питва водою", - спрогнозував Яцик. 

За даними київських екологів, у середньому щорічно в Дніпро зливається близько 300 тонн нафтопродуктів, 820 тонн заліза, 10 тонн кальцію, 4 тонни фосфатів. Усе це робиться завдяки столичним підприємствам. 

Згідно з офіційними даними, на території Києва працює близько двох тисяч фірм, компаній і підприємств, діяльність яких тісно пов'язана з використанням води.

Зокрема, це поліграфічні комбінати, станції автомобільного фарбування, пивні й фармацевтичні заводи. Велика кількість шкідливих відходів у Дніпро попадає в результаті діяльності незаконних автомийок, керівництво яких замість укласти договори з КП "Київводоканал", зливає увесь бруд у найближчі водойми, а потім усе це попадає в Дніпро.

Тільки за минулі кілька місяців працівники прокуратури Києва закрили близько 20 таких незаконних автомийок.

Ще однієї причиною погіршення якості води в Дніпрі став незаконний намив піску, кажуть у відомстві. 

Біля Гідропарку вже добрих півроку намивають пісок 

Через нелегальні намиви дно водойм глибшається, і це приводить до того, що циркуляція води між підземними ріками порушується. Як результат - озера й ріки, що впадають у Дніпро, пересихають.

"На жаль, люди, що роблять на цьому гроші, готові на все. Через це навіть убити можуть, як це, наприклад, сталося на Жуковому острові (26 травня 2010 року у дворі свого будинку був забитий до смерті киянин Олександр Гончаров, який активно протестував проти намиву піску на Жуковом острові). Утім, зараз ми можемо сказати, що всі відомі незаконні намиви нашими співробітниками були зупинені", - розповіли у прокуратурі.

Заклади на Дніпрі все "добро" зливають просто у воду  

Чимало шкоди водній екосистемі наносить забудова берегів Дніпра ресторанами й кафе,  жалюгідний стан каналізації, діряві труби, через які втрачається стільки ж води, скільки на свої потреби використовують кияни.

Через діряві труби втрачається половина води, що йде до квартир киян 

Багато проблем з якістю води пов'язані з бюветами, 50% яких довелося закрити через застарілі труби, які перетворюють воду в отруту.

Також на якість питної води в Києві впливає й погана робота очисних споруд, зокрема, Бортницької станції аерації, яка з 1964 року технічно майже не обновлялася, і все устаткування вже застаріло.

За останні 20 років осад з мулових полів практично не вивозився, що привело до переповнення резервуарів в 2,5 рази, що впливає не тільки на якість води, але й на чистоту повітря.

Так, за інформацією експертів, вміст у повітрі сірководню на Харківському масиві перевищує припустимі норми в кілька раз.  

За матеріалами "Комсомольської правди"

Фото Української правди. Київ

powered by lun.ua