Українські багатії нищать Звіринецьку гору



Фото panoramio.com
Столичні забудовники, які давно окупували центральні вулиці столиці, нині поклали око на гори Щекавицю, де колись оселилися засновники Києва, та Звіринецьку гору, де київські князі полювали і мали свою резиденцію.

На Звіринецькій горі, яка знаходиться в зоні охоронюваного ландшафту, розгорнулося масштабне будівництво з котлованом у 2 поверхи і купами сміття, пише "Україна Молода".

За словами мешканки приватного сектору на вулиці Мічуріна Ніна Жур, колись райські сади на горі нині завалені залишками парканів та будівельним сміттям. Вище над цим усім, за високими парканами, височіють будинки всілякого калібру багатіїв.

Активна забудова маєтками Звіринецької гори, за словами мешканців вулиці Мічуріна, почалася десять років тому. Але багатоповерхових комплексів з підвальними приміщеннями досi не було.

"На цій горі було 38 джерел, вона, як губка, просочена водою. Тому в усі часи цю частину гори не чіпали, котлованів не рили, тим паче - аж до поверхневих вод. Коли почали все забудовувати - води стало більше, вiдтак гинуть дерева, а кілька будинків, що стоять на глиняних ґрунтах, почали сунутись і руйнуватися. Тепер вулицi Пирятинська, Землянська та вулиця Мічуріна рясніють новобудовами елітного класу", - сказала пенсіонерка з вулиці Мічуріна Лариса Логозинська.

За її словами, ділянку під забудову готували давно, адже близько 70 древ вирубали ще у 2004 році.

"Там утворилося болото. На місці побували геологи й казали, якщо будуватимуть - це буде катастрофа. Ми почали писати запити до столичної і районної влади, але нас заспокоїли: мовляв, будувати ніхто не збирається", - додала Логозинська.

Як тільки взимку цього року загуділа на горі техніка, мешканці стали писати листи в усі можливі інстанції. Однак з'ясувалося, що землю Київрада виділила, а Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю 20 січня 2011 року дала дозвіл на будівництво житлової багатоповерхівки.

Будують висотку за неіснуючими адресами, відзначає видання. У документі йдеться: "У встановленому порядку надано... дозвіл на виконання будівельних робіт із будівництва багатоквартирного зблокованого житлового будинку від 20.01.2011... у пров. Мічуріна, 28, 30, 32 у Печерському районі м. Києва", тоді як у чинному генплані міста на період до 2020 року провулок закінчується будинками за номерами 10 і 15.

За даними "України Молодої", дозволи на будівництво видані громадянинові Великобританії Сміту Крістоферу Брайону Девідсону, який викупив три ділянки у колишніх власників - громадян України.

Однак мешканці переконані, що земля належить комусь з українських VIPів, а прізвище іноземця використовують як прикриття.

Наразі активісти пишуть листи до Головного управління земельних ресурсів, Печерської райдержадміністрації, Олександру Попову та Віктору Януковичу.

Однак вже тепер можна припускати, наскільки міська адміністрація зацікавлена у цій справі: в кабінеті 116 приймальні голови КМДА Віра Добраш звернення приймати відмовилася, відзначає видання.

Провідний науковий керівник Інституту геології  Національної академії наук України Вадим Рибін говорить, що масштабні будівництва та риття котлованів можуть створити як локальні проблеми для сусідів багатоповерхівки, так і для Києва в цілому. За його словами, будівництво на Звіринецькій горі небезпечне через ймовірність зсувів.

"Якщо котлован навіть оточити палями, між ними будуть проміжки, куди потрапляє вода і мілкозем. І цей мілкозем виноситься з фундаментів сусідніх будинків, унаслідок чого ближня стіна просідає та виникають тріщини", - пояснив він.

Посилюватиме ймовірність ґрунтових зсувів і нищення дерев на Звіринці.

"Рослини беруть воду, по-перше, для росту, а по-друге, для підтримки температурного режиму. За рахунок цього знижується вірогідність зсувів. Будь-який подібний схил має бути засаджений рослинністю. Інакше варто чекати небажаних наслідків", - попередив Рибін.

За матеріалами "України Молодої"

powered by lun.ua