Як Янукович ледь не виморозив київських комунальників

20.12.2010  11:47 __ Тетяна Ніколаєнко


Здається, радянський тип мислення ніколи не вмре в українського можновладця. От чому в цей вік-енд кияни мусили їздити містом зі швидкістю 30 кілометрів на годину, а снігоприбиральна техніка, розрекламована ще з жовтня, не працювала? Зате КМДА не побоялась заморозити 3 тисячі працівників комунальних підприємств, щоб президенту було радісно відкрити ялинку у п'ятницю.

Зазвичай головну ялинку країни засвічують у вихідні. І це логічно, бо в цей час люди можуть прийти і подивитися з дітьми на головну ялинку країни. Але, видно, на вихідні у президента були інші плани (може, кабанчика якого в Межигір'ї вполювати), бо цього разу відкриття влаштували у будній день і в робочий час. Зрозуміло, що добровільних глядачів в такий час і такий мороз, який був минулої п'ятниці, не знайшлося.

От і вийшли наші високі чиновники з ситуації по-совковому. Нагнали простих працівників комунальних підприємств, щоб створити масовку. Кожен район мав дати по 300 осіб, щоб разом вийшло три тисячі.

Початок відкриття був призначений на 16 годину. Вже з пів на четверту на Майдан почали підтягуватися люди. Мам з дітьми було не більше 5. В основному це були або жінки віком 45-50 років з зовнішністю бухгалтера-інспектора, або студенти.

Дивний вік, щоб цікавитись дитячими забавками чи не так?

Ще деякі здивування викликала надвелика кількість осіб духовного покликання - монашок і монахинь.

А от кількість міліціонерів вже не викликала здивування. Ялинку стерегли як зіницю ока.
 
 

Люди підходили групами по 4-5 осіб. Спочатку їм було весело, вони ж вирвались на кілька годин раніше з роботи, але через кілька хвилин тупцювання радість з облич зникала.

- А Ольги Миколаївни ще немає, вже б відмітитись, і пішли б уже, - довірливо дивились дві жінки одна на одну.

- Та не видно її, пішли бігати навколо ялинки, бо змерзнемо, - відповідала інша.

До речі, ялинка, яку обіцяли нарядити в стилі ретро в старі радянські іграшки, виглядала як і в попередні роки. Її знову прикрашали гірлянди та іграшки від "Milka". Так що виникає питання, або влада гроші зекономила, або витратила кудись не туди.

 

- А ви з якого району?, - перепитували новоприбулі в пошуках "ватажка стада".

- Ми з агропромислового, - відповідали зустрічні.

- А ми з інституту соціології. Не знаєте, чи довго тут стояти?, - допитувався чоловік.

- Казали на 5-ту, - відповідали обізнані.

У зв'язку з відкриттям ялинки рух на Інститутській і Хрещатику перекрили.

Втім це не завадило кільком автобусам підвезти на Інститутську свіженьких "ялинкарів".

Огрядні дами з шубах з нутрій  і лисиць і поважні дядьки у дублянках заполонили Майдан. Дехто з них тримав пакети з новорічними запрошеннями на інші "ялинки" , які слід було роздати учасникам.

- А твій район де?, - підійшов один начальник до іншого.

- Та он стоять. Дехто на метро під'їхав, я 5-х на своєму авто підвіз, - хвалився йому сусід. - Пізно ж сказали, не встигли зібратись як слід.

- А чому Раїса мені вчора дзвонила, - дивувався інший необізнаності колеги.

Коли натовп на Майдані збільшився, дехто вирішив, що як раз час тікати.

- Гей, ви куди? А ну назад, - кричали керівники підопічним.

- Та ми в метро, погріємося, - відповідали люди.

Перехід в метро Майдан Незалежності був переповнений. Під стінами тулилися люди, прагнучи зігрітися. Особлива черга була до автомату з кавою.

Тим часом на вулиці, як могли грілися студенти, вигоцуючи під пісні "народних колективів".

 

А біля сцени віддавали останні накази.

- Діти, коли підійде президент, ви вже по сцені не ходите. Станете в два рядочки, зобразите свічечки. А ну показали мені свічечки, - звернулась вихователька до дітей, які вже позеленіли на морозі.

 

- Так мені вже передали, що президент їде. Пішли зустрічати, - сказав один з організаторів іншому у рацію.

Від сцени прибрали журналістів, які там ще вештались.

Голос за кадром повідомив "Президент Віктор Янукович".

 

Президент прибув не сам, а з митрополитом української православної церкви Московського патріархату Володимиром (що там Ганна Миколаївна писала про рівність церков?) і головою КМДА Олександром Поповим.

- Виступ президента буде недовгим, хвилин 10, - попередила прес-секретар.

- От і добре, бо вже околіли тут, - відповів їй оператор, виглядаючи з під туго затягнутого міхового каптура.

- Щось я сьогодні забув теплий одяг одягти, - скаржився головний охоронець Януковича.

Президент говорив дуже коротко. Кожній українській родині він побажав гарних новорічних і різдвяних свят, щастя та радості. "Щоб ті сімейні традиції, які збирають родини за святковим столом, завжди зміцнювали сім'ї, тим самим зміцнюючи державу", - побажав Янукович.

Більшість же часу було відведено презентації ініціативі Московського патріархату щодо благодійного різдвяного ярмарку.

Янукович похвалив митрополита Володимира за таку ініціативу. "Нехай наші діти радіють, що їх батьки, близькі люди дадуть їм можливість відчути дар Святого Миколая. У ніч, коли вони чекають на подарунки, хай кожна дитина отримає те, про що вона мріяла", - сказав президент.

Після цього президента, патріарх і голова КМДА під спів монахів запалили свічки на честь ярмарку.

- Ну чого ж він спиною повернувся, - обурився на президента один з операторів. - і що має бути в кадрі?

Тим часом президент мав проблему. Тоді як всі свічки загорілися, його вперто не хотіла. Але зрештою вона здалася, і Янукович переможно підняв її перед собою як  факел.

 

І ось надійшла черга того, чого чекали 2 години. Президент оголосив про запалення ялинки. Ялинка замиготіла автономно. Ніякого "рукоприкладства" до неї президента не було. Ялинка зрештою не вінок.

 

За цим розпочався святковий феєрверк, в диму від якого зі сцени зник президент. А в метро ринула хвиля перемерзлих комунальників. Не дивно буде, якщо багато з них не вийде в понеділок на роботу через гостре респіраторне захворювання.

І ще один момент. Минулого тижня київська міська адміністрація посилено піарила свою "соціальну" програму "Світле місто", в рамках якої мали розвісити 150 кілометрів світодіодних лампочок на головних спорудах в центрі міста.  

Щоб ніхто не сумнівався світле місто почалося з вулиці Банкова і адміністрації президента.  

 
 Фото автора та прес-служби президента   

powered by lun.ua