Хто керуватиме столицею?Фото з сайту КМДА
Призначення голів районів у Києві порушило усталену останнім часом традицію - віддавати  високі посади вихідцям зі Східної України.

Таким чином команда президента розраховує завоювати лояльність киян напередодні парламентських виборів 2012 року, пише "Дело".

Як відомо, нових очільників столичних районів обирали за співбесідою, яку нібито проводив особисто голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін.

Свіжа кров

Однак найнесподіванішим для багатьох політиків стало призначення головою Деснянського району Віктора Жеребнюка, який початку листопада був утретє був вибраний мером Жмеринки.

Певна інтрига існувала при призначенні керівником Голосіївського району Олександра Незнала. Він пройшов у Київраду за списком БЮТ, однак потім став членом депутатської групи "Столичні реформи". Її пов'язують із секретарем міськради Олесем Довгим.

За інформацією "Дела", Незнал, за ініціативою Довгого, мав очолити Деснянський район. Натомість Сергій Садовий мав залишитися на своїй посаді.

Крім того, подейкували, що наразі позафракційний депутат Київради Дмитро Андрієвський може очолити Солом'янський район. Андрієвський був членом Блоку Кличка, але був вигнаний за голосування урозріз з думкою фракції за ліквідацію райрад.

Тоді в мерії говорили, що депутат здійснив "політичний бартер", обмінявши свій голос та підтримку нового керівника столиці Олександра Попова на високу посаду в столиці.

Однак головою Солом'янського району залишився Іван Сидоров, який у вересні перейшов до лав Партії Регіонів, хоча першого разу обирався за списками НУНС.

Сам же Андрієвський у коментарі "Делу" сказав, що не претендував на цю посаду. А свої візити в Адміністрацію президента та зустрічі з чиновниками пояснив обговоренням проблем столиці й шляхів їх вирішення.

Мав зберегти своє крісло голова Шевченківського району Віктор Пилипишин, але згодом говорили, що він стане першим заступником новопризначеного голови КМДА.

Сам Олександр Попов обіцяв вирішити це питання одразу після призначень нових голів районів, але у 25 листопада у коментарі "Сіті" він сказав: "Не знаю звідки це (чутки) взялося. Я сам визначуся, хто буде моїм першим заступником".

Тим часом Андрієвський каже, що це питання вирішиться до кінця наступного тижня.

Таким чином, президент звільнив людей Леоніда Черновецького - Оксану Мисовску, Євгенія Романенка і Юрія Захаричева, Віталія Сташука, близького до екс-мера Києва Олександра Омельченка, близького до депутатської групи Блоку Кличка Володимира Мазепу та предстваника БЮТ Сергія Садового.

Києвом правитимуть господарники?

Проведена ротація керівників районів столиці всупереч очікуванням не була піддана критиці у стінах Київради. Представники різних політичних сил позитивно оцінили вибір президента.

Так нардеп від БЮТ Володимир Бондаренко каже, що багато з призначених чиновників мають великий досвід ведення міського господарства, чим не могла похвастатися попередня команда.

Новопризначені голови РДА - хороші господарники? Фото з сайту КМДА 

"Серед таких людей - голова Святошинської райадміністрації Сергій Рюмшин, що вже очолював цей район кілька років підряд, керівник Дніпровського району Олександр Шевчук (за часів мера Олександра Омельченка вже очолював цей район), що на п'ять голів вище Оксани Мисовської, поставленої Черновецьким", - сказав Бондаренко.

Гарними господарниками він назвав також Сергія Зиміна (нового керівника Голосіївського району) Сергія Сущенка (Печерський район) та Івана Сидорова (Солом'янський район).

Вибір президента не дратує киян

За словами Бондаренка, команда президента вчинила дуже розумно, не привівши у Київ "донецьких".

"У цілому, ці призначення пройшли без донецької домінанти, як це звичайно відбувається останнім часом. Дуже грамотно діє канцелярія президента: таким чином, вони не дратують киян і можуть поліпшити свій імідж у столиці", - підкреслив нардеп.  

Хто вони?

Олександр Незнал - Голосіївський район

 

Народився 17 серпня 1949 у Латвії, за освітою інженер-електрик.

Пройшов шлях від майстра до начальника відділу Київського заводу "Радіовимірювач", був начальником мікроелектронного виробництва "Мікрон", заступником гендиректора ТОВ "Біком".

З 1996 року був начальником відділу контролю за головними магістралями, начальником відділу контролю територій Головного управління контролю за благоустроєм КМДА.

З 2002 року був першим заступником голови Голосіївської РДА.

 
Сергій Вітковський - Дарницька РДА

Народився 6 грудня 1960 року у с. Варовичі Київської області. Має три вищі освіти за спеціальностями технік-метролог, інженер дорожнього руху та магістр права.

Працював слюсарем‚ регулювальником електро та радіовимірювальної апаратури ВО "Київський радіозавод".

У 1994 був заступником директора - начальником відділу працевлаштування та допомоги безробітним Дарницького районного центру зайнятості та завідуючим відділом по благоустрою району Дарницької РДА.

З 2000 року займав посади заступника голови Дарницької РДА.

Віктор Жеребнюк - Деснянська РДА

 

Народився 21 липня 1970 року у м. Нововолинськ Волинської області, закінчив Харківську держакадемія міського господарства (менеджер).

Працював радіомонтером телеательє м. Жмеринка, директором ВКПП "Децебал" та був приватним підприємцем.

З 1998 по 2002 та з 2006 до 2010 років був міським головою Жмеринки.  

 
Олександр Шевчук - Дніпровська РДА

Народився 12 лютого 1949 року у с. Сокілець Вінницької області. За освітою інженер-хімік-технолог та спеціаліст в галузі партійного і радянського будівництва.

Працював заступником начальника, начальником цеху № 9 дослідного заводу Київської науково-дослідної філії "ДержНДІхлорпроект", інструктором відділу машинобудівної та хімічної промисловості Київського міськкому Компартії.

Був другим секретар Дніпровського райкому Компартії та першим секретарем Дніпровського райкому Компартії.

з 1990 року був головою Дніпровської райради народних депутатів, з 1995 року - головою Дніпровської РДА, а з 1998 - головою Дніпровської райради.

З 2007 - директор з регіонального розвитку державного підприємства "Лізингтехтранс".

Василь Антонов - Оболонська РДА

 

Народився 19 листопада 1953 року у м. Ясинувата Донецької області, має вищу освіту за спеціальністю маркетинг.

Працював електрозварником п'ятого розряду Ясинуватвського заводу ЗБК, був головою райспорткомітету Ясинуватського райвиконкому, електрозварником п'ятого розряду БМУ-4 трест "Приобтрубопроводбуд", інженером-будівельником відділу капітального Київського виробничого об'єднання "Медапаратура".

З 1991 року генеральний директор, президент будівельної компанії ЗАТ "МЖК "Оболонь".

З 1998 по 2006 був депутатом Оболонської райради.

 
Сергій Сущенко - Печерська РДА

Народився 26 квітня 1955 року у Сумах. Має вищу освіту за спеціальністю філософія.

Працював техніком інституту механіки АН УРСР у Києві, монтажником, майстром виробничого об'єднання "Завод Арсенал", був консультантом парткому Секретаріату Верховної Ради.

З 1992 року - керівником секретаріату Печерської райради народних депутатів, з 1993 року - заступником голови правління Акціонерного банку "Легбанк".

З 1999 року - заступником голови Печерської РДА, а з 2006 - головою Печерської РДА.

Петро Матвієнко - Подільська РДА

 

Народився 9 липня 1956 року с. Чорбівка Полтавської області. Має вищу освіту за спеціальністю юрист.

Був теслярем-бетонщиком Лубенського БМУ тресту "Кременчугбуд", робітником Полтавської бавовнопрядильної фабрики, робітником БМУ "Полтавзаводбуд".

Був помічником Генерального прокурора, прокурором Залізничного району Києва, прокурором Харківського району Києва, першим заступником прокурора Полтавської області.

З 2001 року працював начальником відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ‚ державної митної служби та прикордонної охорони, з 2002 року - першим заступником голови Солом'янської РДА, з 2007 року першим заступником голови Печерської РДА.

 
Сергій Рюмшин - Святошинська РДА

Народився 18 жовтня 1958 року у Курську (Росія). Має вищі освіти за спеціальностями інженер-будівельник та магістр державного управління.

Працював майстром, прорабом, головним інженером будуправлінь тресту "Київвміськбуд-3", був першим заступником Голови виконкому Ленінградської райради народних депутатів Києва, першим заступником голови Ленінградської РДА.

З 1996 року був головою Ленінградської РДА, з 2001 року - головою Святошинської РДА, з 2007 працював у Мінрегіонбуді, з 2008 року був заступником голови Державної податкової адміністрації.

З 2010 року працював начальником Головного управління контролю за благоустроєм КМДА.

Іван Сидоров - Солом'янська РДА

 

Народився 6 червня 1950 року у с. Хващовка Брянської області. Має вищі освіти за спеціальністю правознавство, історія та суспільствознавство.

Працював слюсарем-монтажником Запорізького спецуправління "Кисеньмонтаж №214" тресту "Запоріжметалургмонтаж", завідуючим сектором обліку членів ВЛКСМ і фінансів Залізничного райкому ЛКСМ Києва, першим заступником голови виконкому Залізничної райради народних депутатів.

З 2001 року виконував обов'язки першого заступника голови Солом'янської РДА, з 2002 року - головою Солом'янської РДА.

 
Сергій Зимін - Шевченківська РДА

Народився 24 березня 1952 року у Донецьку. Має вищу освіту за спеціальністю інженер-механік.

Працював інженером Інституту електрозварювання ім.Є.Патона АН УРСР, заступником начальника лабораторії по зварюванню будівельно-монтажного тресту "Південенергомонтаж", начальником заводу №3 Ірпінського комбінату "Перемога".

Був гендиректором НВО "Арма"‚ головою правління‚ головою спостережної ради ЗАТ "Холдингова компанія "Арма"‚ головою ради корпорації "Київська арматура", з 2006 року - радником міського голови Києва, заступником голови КМДА.

З 2007 був заступником міністра з питань ЖКГ, головою спостережної ради ВАТ "Київхімволокно", з 2009 - начальником Державної житлово-комунальної інспекції, з 2010 року - заступником міністра з питань ЖКГ.

Примітно, що тільки Зимін володіє іноземною мовою. У своїй біографії він зазначив, що вільно говорить англійською. Решта новопризначених голів РДА вказали, що знають іноземну мову "зі словником".

Українська правда. Київ

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua