Велосипедисти самі намалювали першу велодоріжку у Києві

11.10.2010  10:45 __ Ірина Бондаренко

1 2 3 4
10 жовтня столичні велосипедисти вирішили не чекати виконання обіцянок влади і самі намалювали першу велодоріжку у Києві.

Для малювання велодоріжки вони вибрали Володимирський узвіз. Згідно з програмою облаштування велодоріжок у Києві, яку київські депутати затвердили у грудні 2009, по узвозу проходить маршрут №12 "Поділ". Доріжка мала бути прокладена цього року.

До кінця року залишилося кілька місяців, і очевидно, що обіцяну велодоріжку тут не прокладуть. Але вона дійсно потрібна: Володимирський узвіз вкритий бруківкою, і спускатися по ньому на велосипеді не тільки незручно, а й небезпечно. Тому ми вирішили не чекати і намалювати велосипедно-пішохідну доріжку самостійно - на тротуарі.

Будівництво велодоріжки тут затверджене і київськими депутатами, і Державною автомобільною інспекцією Києва, і КП "Київдорсервіс", тому її існування цілком законне. Не виділили тільки гроші в бюджеті.

Для малювання велосипедисти купили білу фарбу та балончики, вирізали з туристичних килимків трафарети і склеїли з фанери дорожні знаки.

День для малювання велодоріжки велосипедисти вибрали не випадково, долучившись таким чином до святкування Дня кліматичних дій, який відзначають 10 жовтня.

Водночас, акція - це відповідь київській владі, яка надіслала в Асоціацію велосипедистів листа із повідомленням, що велодоріжки будуватимуть у лісах та парках Києва, а не уздовж вулиць.

Велодоріжки у місті потрібні для зручного і безпечного проїзду велосипедом з дому на роботу. Тому пропозиція управління транспорту щодо облаштування велодоріжок у парках та лісах, замість перевантаженого центру міста, абсолютно неприйнятна. У лісі й так можна їздити на велосипеді. Там велодоріжка, на відміну від центру, не потрібна.

Вперше про велодоріжки у Києві заговорили у 2008 році, коли п'яний водій на смерть збив велосипедиста на вулиці Артема. Тоді під тиском велосипедистів мер підписав розпорядження №886, згідно з яким ще до кінця 2008 на двох мостах Києва мали з'явитися велодоріжки.

У 2009 Київська міська рада прийняла рішення "Про облаштування велодоріжок", згідно з яким у Києві мали з'явитися 17 веломаршрутів загальною довжиною 168 км. Досі жодна частина жодного з цих документів не була виконана.

 
Ірина Бондаренко організатор акції, член Асоціації велосипедистів Києва

powered by lun.ua