Киянам погрожують влаштувати "чорну п'ятницю"

07.11.2008  17:50 __ Марися Гичка


Фото www.moemisto.com.ua
П'ятниця 14 листопада може стати чорним днем для жителів столиці. Саме у цей день, попереджають столичні транспортники, буде зупинено весь громадський транспорт Києва. 

Звісно, наголошують вони, "якщо будуть продовжуватися політичні спекуляції і спроби заробити популярність на проблемах транспортників".

"Ми обіцяємо, що вийдемо під стіни Кабміну зі своїми сім'ями. Залишилось мало часу до 13 листопада, коли комісія під керівництвом Олександра Турчинова буде відповідати на питання, яке не входить до її повноважень, - бути чи не бути громадському транспорту в Києві".

Про це йдеться в  спільній заяві Об'єднаної профсоюзної організації КП "Київський метрополітен", Профсоюзу автомобілістів і дорожників Києва і Профсоюзу працівників електротранспортних депо і служб КП "Київпастранс".

Профсоюзи працівників комунального транспорту вимагають притягнути до відповідальності всіх політиків і чиновників, які "ставлять галузь на межу катастрофи, а сім'ї транспортників кидають за межу бідності".

"За останні роки Кабмін не виділив ні копійки на придбання нового рухомого складу, на підвищення заробітної плати працівникам транспортних підприємств Києва за шкідливі й особливо небезпечні умови праці. Проблеми нашої галузі протягом багатьох років з боку уряду ігнорувалися" сказано в заяві.

Транспортники наголошують, що ні Турчинов, ні Кабінет Міністрів не повинні втручатися у справи міста.

"Якщо до нас не прислухаються - то столиця зрозуміє, що таке прожити хоча б один день без громадського транспорту. І вся відповідальність за зупинку транспорту ляже на Кабінет Міністрів і персонально на віце-прем'єр-міністра Турчинова", йдеться у зверненні представників трудових колективів працівників комунального транспорту столиці.

Таким чином профспілки погрожують не уряду, а киянам. І виглядає така акція спланованим механізмом боротьби з нинішнім прем'єром Юлією Тимошенко.

Кияни вже бачили щось подібне кілька разів за останній рік. І, на жаль, мали можливість відчути результати мітингів під Кабміном чи мерією.

Усе в нашій країні починається зі страйків та мітингів. Хоча, як відзначала свого часу член бюджетної комісії Київради Наталя Новак, усі вони були спланованими і переслідували єдину мету: підняти ціни, але начебто безвідносно до влади.

Але ж 8 вересня транспортники вже виходили на акцію протесту і вимагали під мерією метро по 2 гривні.

"Самі співробітники комунальних підприємств на пікет вийти не можуть. Вони, як і їх керівництво, люди залежні і за такі дії можуть бути звільнені. Це спланована акція за тією ж схемою, що і подорожчання соціальних сортів хліба. Людей вивели під стіни Київради, щоб зняти з себе відповідальність за підвищення цін", - так коментувала тоді Новак страйк метрополітенівців.

Далі йшла гучна заява мера про те, що ціни піднімати не будуть ні в якому разі. Так було з хлібом, і під ту ж скрипку співав Черновецький про ціни на проїзд.

Згодом робочі групи рекомендували підняти ціну, щоб не було голоду/колапсу.

І врешті власне підняття цін. Причому винними у рості тарифів є хто завгодно, тільки не міська влада.

А Черновецький, який запевняв, що ціни не зростуть, тільки розводить руками, мовляв, то ж не я. І вже почав інтенсивно працювати на майбутні вибори, роздаючи малозабезпеченим як не дотації на хліб, то безкоштовні проїзні

До чого призведе страйк 14 листопада, можна тільки здогадуватися.

powered by lun.ua