Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/press/5a0efe36a737a/
Українська правда
Київ

Тільки вперед: різновидності та функціональність інвалідних колясок

22.11.2017  12:35

Людям з обмеженими фізичними можливостями дуже важливо відчути себе рівноправними членами суспільства та мати змогу вільно рухатися.

Сьогодні промисловість товарів для інвалідів пропонує спеціальні засоби пересування - інвалідні коляски. Існує кілька видів колясок, вибір яких залежить від ступеня порушень рухових здібностей пацієнта.

Для правильного вибору засобу пересування треба розібратися в деяких питаннях:

  1. Які бувають коляски за типом приводу;
  2. Переваги електроколяски;
  3. Кому призначена механічна коляска;
  4. Конструктивні особливості візкових елементів.

Різновиди колясок за типом приводу

Залежно від типу приводу, коляски бувають 2-х видів:

- механічні, які приводяться в рух за рахунок м'язової сили користувача або персоналу, що обслуговує пацієнта;

- електричні коляски, які забезпечують хворому незалежність від послуг медперсоналу. Така коляска підійде для пацієнтів, що можуть самостійно проводити маніпуляції з джойстиком.

Переваги електроколяски

Основна перевага електроколяски - можливість самостійного пересування, яке відбувається завдяки роботі електродвигуна, вбудованого в задні коліса. Електромотор працює завдяки енергії, що виробляється акумуляторами. В залежності від ваги, використовують різні акумулятори:

- "Легка", до 50 кг - гелієві, 17-27А/год;

- "Середня", до 70 кг - гелієві 32-45 А/год;

- "Важка", більше 70 кг - звичайні 55А/год і більше.

Управління може здійснюватися завдяки руху ручок, пов'язаних із колесами. У більш складних і дорогих моделях використовується джойстик. Його можна вмонтувати в ручку зліва чи справа. За бажанням клієнта на деякі моделі встановлюється ножне управління.

Кому призначена механічна коляска

Коляска з механічним приводом рухається за допомогою важелів, пов'язаних з колесами. Управління важелями відбувається вручну. Перевагою цієї коляски є її вартість - порівняно з електричними аналогами, вона значно дешевша. Рекомендується для користувачів, рухова активність яких обмежена лише тимчасово.

Конструктивні особливості візкових елементів

- Для прогулянок вулицею краще підійдуть моделі з 4-ма провідними колесами, а для руху в межах будинку або двору можна використовувати моделі з провідними передніми або задніми колесами. Колеса можуть бути з пневматичними шинами, протекторами або суцільнолиті. Ідеальну амортизацію забезпечують пневмоколеса, а моделі з суцільнолитими колесами підійдуть для пересування в приміщенні;

- Вантажопідйомність складає 110-180 кг. Обов'язково враховуйте вагу пацієнта, тому що при перевантаженні деталі коляски будуть зношуватися швидше;

- Вага коляски лежить в діапазоні від 30 до 165 кг;

- Ємність акумуляторів в електромоделях визначає руховий резерв - 10-40 км на одному заряді;

- Підніжки бувають стаціонарні, зйомні, поворотні, регульовані/нерегульовані по висоті. Краще вибрати поворотні підніжки з можливістю регулювання висоти, що знімаються;

- Спинка повинна регулюватися за кутом нахилу, що дає можливість розташувати хворого для відпочинку.

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.