На Подолі розсипається будинок-пам’ятка. ФОТОФото Катерини Бузової

Прибутковий будинок XIX ст. чернігівського купця Вертипороха на вулиці Межигірській, 33/19 розсипається на очах.

Про це повідомляють користувачі соцмережі facebook.

"Наша "краса" на Щекавицькій  почала розвалюватися", - написала Катерина Бузова і виклала фото, де видно купу цегли, що посипалася на тротуар. 

Фото з facebook Катерини Бузової

"Дуже шкода, що у місті історична будівля у приватній власності невідомих осіб. Півроку тому поліція прогнала будівельників, які руйнували кувалдами стіни і перекриття", - додала Світлана Стародуб. 

Фото з facebook Svitlana Starodub

Як відомо, будівля вулиці Межигірській, 33/19 є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

Раніше екс-депутат Київради Олена Терещенко-Єскіна розповіла, що цей будинок у числі тих, які можуть зникнути найближчим часом.

"Абсолютно унікальний будинок, який пережив низку підпалів, не лише свідомо доведений до аварійного стану, а майже остаточно знищений його власником ТОВ "Подол інвест", у користуванні якого також знаходиться і земельна ділянка. Злочинці продовжують руйнувати об’єкт культурної спадщини, паралельно шукаючи зацікавлених покупців", - писала у лютому в колонці для "Української правди. Київ" Терещенко-Єскіна.

Вона додала, що дуже дивно виглядає ситуація, коли при наявності охоронного договору, укладеного у 2012 році, київська влада не застосовує жодних заходів впливу для порятунку "перлини Подолу", а поліція продовжує ігнорувати заяви про злочин.

У лютому 2014 року напівзруйнований будинок на Щекавицькій, 19/33 димів кілька днів, але, за словами місцевих жителів, міські служби тоді нічого не робили, посилаючись на те, що це – приватна власність.

Прокуратура Києва у 2014 році навіть відкривала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість), щодо керівників двох приватних фірм, дії яких призвели до руйнування старовинної будівлі в історичній частині Подолу.

У квітні 2017 року у будинку виламували вікна, розбивали стіни і перекриття гідро молотами.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ