У неділю киянам презентують найцікавіші проекти Громадського бюджету22 жовтня з 12:00 до 18:00 в Українському домі відбудеться фестиваль Громадського бюджету, під час якого столичній громаді представлять найцікавіші проекти. 

Про це повідомляє сайт Київської адміністрації.

"Під час заходу команди "Громадського бюджету" презентуватимуть найцікавіші проекти. Активні кияни зможуть долучитись до співпраці з командами, підтримати голосами, дізнатись, як діє демократія, внести пропозиції щодо розвитку механізму Громадського бюджету та електронної демократії у столиці", - йдеться в повідомленні. 

На гостей заходу також чекатимуть: виступи дитячих колективів, різноманітні майстер-класи, школи робототехніки, IT-кластер, комп’ютерні змагання.

А також круглі столи, де розглядатимуться найгостріші питання "Громадського бюджету" 2018 року та концепція "Громадського бюджету" на 2019 рік. 

Під час заходу кожен відвідувач зможе отримати консультації щодо громадського бюджету, технічних питань, проголосувати за цікаві йому проекти.

"У разі відсутності електронного Bank-ID, охочим віддати свій голос за цікаві проекти потрібно взяти на захід паспорт, ІНН (податковий номер) і мобільний", - йдеться в повідомленні. 

Вхід на фестиваль вільний.

Як відомо, другий "Громадський бюджет", на фінансування якого виділили 100 мільйонів гривень, стартував 1 червня. 

30 вересня у столиці стартувало голосування за проекти "Громадського бюджету-2018", під час якого кияни можуть визначитися, на що витратити 100 мільйонів з бюджету.

Віддавати голоси за кращі ініціативи, які втілюватимуть у Києві наступного року, можна до 30 жовтня.

До голосування допущено 564 проекти – малих (вартість реалізації до 400 тисяч гривень) та великих (вартість реалізації до 2 мільйонів гривень).

Кожен киянин може обрати для себе і підтримати 5 найкращих ініціатив. Малі проекти  повинні набрати 400, великі 1000 голосів.

Проекти-переможці визначать на початку грудня. 

Як відомо, Громадський бюджет (участі) є формою прямої демократії – усі охочі можуть запропонувати суспільно-корисні проекти, об’єднувати навколо них прихильників, а мешканці (без участі чиновників та депутатів) шляхом свого волевиявлення обирають, які з них профінансувати.

Минулого року столичні жителі подали 497 проектів на суму понад 328 мільйонів гривень. На громадське голосування винесли 319 проектів. Участь у голосуванні взяли 50 тисяч осіб. Вони обрали для реалізації 62 ідеї.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ