З Українського дому демонтують барельєфи. ФОТО. ВідеоФото з facebook Владислави Осьмак

Із конференц-центру "Український дім", що на Європейській площі, знімають барельєфи.

Про це у facebook повідомив представник Українського кризового медіа-центру Сергій Малярчук.

"Процес декомунізації, в моєму розумінні, це покарання живих комуняків за їхні злочини перед людством через повішання, хоча можна і болгаркою по мовчазному барельєфу", - написав він.

Активісти відзначили, що цей демонтаж – це протизаконне знищення барельєфів.

"Барельєфа не було у списку на демонтаж ІНП. У профільний Департамент КМДА з приводу демонтажу дирекція не зверталась", - написала Аксінья Куріна. 

"Люди, які здійснюють роботи, кажуть, що це в рамках декомунізації. Жодних дозвільних документів не пред'являють. Я вже поговорила про це з Anna Bondar (через Департамент містобування запити на демонтаж не надходили), Сергей Анжияк та Serge Gruzdo. Останній пообіцяв направити до Укрдому інспекторів. Та поки вони туди прийдуть (ящо прийдуть - їх двої-троє на все місто) інспектувати буде вже нічого...", -  написала Владислава Осьмак.

Водночас, як повідомляє Cultprostir з посиланням на директора "Українського дому" Юрія Стельмащука, демонтаж відбувається згідно з законом про декомунізацію, прийнятим у квітні 2015 року.

Стельмащук запевнив, що барельєф збережуть, а в майбутньому передадуть до музею тоталітаризму.

"Враховуючи те, що ми державне підприємство, на місцях барельєфів будуть державні символи – жовто-блакитні прапори, покриті фосфором і спеціальною фарбою, які будуть світитимуться в темряві", - сказав він.

На барельєфах "Українського дому" зображені люди, образи яких символізують пролетарський шлях.

Вони доповнювали композицію, в центрі якої колись розташовувався монумент Володимиру Леніну, оскільки раніше в будівлі "Українського дому" був музей вождя пролетаріату.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ