Паркан на скандальному будівництві на Гончара таки розібрали. ФОТОБудівельний паркан довкола скандального будівництва на вулиці Гончара, 17-23 демонтували, за винятком кількох секцій навпроти кранів.

Про це у facebook повідомила активіст Ірина Нікіфорова.

"Фотозвіт про ситуацію на Гончара: залишилось по кілька секцій паркану біля баштових кранів. Або зняти їх було технічно важко, або залишили з міркувань безпеки – відділити крани овід проїжджої частини", - написала вона.

Фото з facebook Ірини Нікіфорової  

Нікіфорова відзначила, що станом на вечір 20 червня на буд майданчику було фактично порожньо – лише охоронець і кілька будівельників, що вантажили якийсь інструмент в машину.

 Фото з facebook Ірини Нікіфорової  

Активіст додала, що громада чекає на наступний крок – зниження поверховості. 

Фото з facebook Ірини Нікіфорової   

Як відомо, будівництво житлового комплексу із приміщеннями суспільного призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23 веде "Інвестиційно-будівельна група".

У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" зупинити будівництво на цій ділянці.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Наприкінці 2012 року Апеляційний госпсуд залишив у силі рішення госпсуду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу цієї земділянки.

У червні 2013 року Київська адміністрація та прокуратура Києва звернулись до Вищого госпсуду визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23, біля Національного заповідника "Софія Київська".

20 березня 2014 року Окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" 170 тисяч гривень за те, що компанія проводила будівництво без дозволу на проведення робіт від Міністерства культури України.

У липні 2015 року ЮНЕСКО поставило вимогу знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи.

Восени 2015 року активісти повідомили, що на скандальному будівництві у буферній зоні "Софії Київської" по вулиці Гончара, 17-23 активізувались будівельні роботи.

У листопаді 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція розпочала позапланову перевірку будівництва на вулиці Гончара, 17-23.

27 січня 2016 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 з вимогою знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм. 

20 травня депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Ольга Балицька заявила, що забудовник припинив будь-які роботи на об’єкті по вулиця Гончара, 17-23 в зв’язку з

14 червня народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 намагається відновити будівництво у буферній зоні Софії Київської. 

Того ж дня депутат Київради Ольга Балицька, що очолює Тимчасову контрольну комісію Київради щодо скандального будівництва, заявила, що ключовий документ щодо надмірної висотності забудови на вулиці Гончара, 17-23 міг бути сфальшований.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ