На місці Сінного ринку може вирости 14 висотокНа місці знесеного Сінного ринку, що був на вулиці Бульварно-Кудрявській, 17, планують побудувати більше десяти житлових будинків висотністю від 7 до 14 поверхів.

Про це у facebook повідомив керівник фракції "Самопоміч" у Київраді Сергій Гусовський.

"Містика, чи злочин?! Вчора вдень на FB сторінці Format-Maket з'явились зображення макету забудови колишньої території Сінного ринку. 12 годин тому я перепостив цю новину в себе на сторінці. Щойно мій пост зник, разом з картинками на сторінці Format-Maket", - написав столичний депутат.

Він припустив, що "хтось перелякався зарано відкритої інформації", а видалений пост одразу отримав багато відгуків.

Фото з facebook Гусовського

"Звісно, нас усіх дратує не тільки безглузда і безвідповідальна забудова Києва як така. В даному випадку йдеться про чергове плюндрування важливого історичного середовища. Для багатьох киян Сінний був особливим місцем – зі своєю унікальною аурою, багато хто проводив на "блошці" кожні вихідні... Тепер Архитектурное бюро Юрия Бородкина напланувало квадратні кілометри житла, яке не забезпечене ані соціальною, ані транспортною, ані екологічною інфраструктурою", - додав Гусовський.

Фото з facebook Гусовського

Він назвав проект забудови Сінного ринку "черговим одороблом, яке не має нічого спільного з гідною якістю життя майбутніх мешканців і самого одоробла, і тих киян, хто проживає поруч".

Гусовський обіцяв взятися за детальне вивчення питання з 16 травня. 

"Відповідні запити вже готуються", - підсумував Гусовський.

Водночас, як повідомляє "Сегодня", за даними макетної майстерні, жодної містики зі зникненням фото макета немає, мовляв, прибрати його зі сторінки попросив замовник.

"Замовник сказав, що це не остаточний варіант і в проект ще будуть вноситися корективи. Йде узгодження проекту", – розповіли в майстерні.

Так виглядав Сінний ринок у 1950-х роках. Фото gazeta.ua

Водночас там додали, що за гідно з попереднім проектом, на цій ділянці планується будівництво 14 житлових будинків від 7 до 14 поверхів, дитячого та спортмайданчиків, двоповерхового підземного паркінгу, супермаркета і променадної алеї, яка зв'яже вулиці Бульварно-Кудрявську і Гончара.

У самому "Київміськбуді", який почав роботи на території Сінного ринку ще влітку минулого року, кажуть, що остаточно затвердженого проекту досі немає. Мовляв, усі проведені роботи лише підготовчі.

Тепер на його місці котлован, а незабаром може вирости 14 висоток. Фото "Сегодня"

За словами депутата Київради Ольги Балицької, питання будівництва на місці колишнього Сінного ринку буде розглянуте на засіданні комісії 16 травня.

"Ми запитаємо у "Київміськбуду" всю документацію щодо цього будівництва. Якщо знадобиться, то будемо вимагати зупинити роботи до з'ясування всіх деталей. Що ж стосується робіт, що ведуться без затвердженого проекту, то, швидше за все, проект є, ескізний. Якщо вони риють котловани і забивають палі, то явно роблять це під конкретні майбутні будівлі", – переконана Балицька.

За словами віце-президента київської організації Нацспілки архітекторів Георгія Духовичного, будівництво на місці Сінного ринку може призвести до скандалу з ЮНЕСКО, оскільки ця територія є буферною зоною Софії Київської, де висота забудови не може перевищувати 27 м (7 поверхів).

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ