На Поштовій площі знайшли нові артефакти. ФОТОФото з facebook Діани Попової

Під час проведення розкопок на Поштовій площі дослідники виявили ще один осередок археологічних знахідок, що датуються серединою 17 століття.

Про це заявила директор Департаменту культури Діана Попова, повідомляє сайт міської влади.

Історики припускають, що нова знахідка може бути дерев’яною фортифікаційною спорудою.

"На сьогодні зарано говорити про музеєфікацію знайдених об’єктів. Зараз ми працюємо над збереженням знайдених археологічних артефактів. І лише після того, як археологи завершать всі дослідження двох шарів – 11 та 17 століття, а також проведуть їх консервацію, ми зможемо чітко визначитися з музеєфікацією цих безцінних історичних пам’яток", – зазначила Попова.

Водночас вона підкреслила, що інвестор будівництва, яке відбувається на Поштовій площі, йде назустріч столичній владі та київській громаді та висловлює готовність чекати до завершення археологічних досліджень.

Сьогодні відбулось виїзне засідання інформаційного штабу щодо археологічних знахідок на ділянці прибережного міського к...

Posted by Diana Popova on 8 вересня 2015 р.


Як відомо, взимку 2015 року під час будівництва на Поштовій площі було виявлено культурний шар глибиною 7-8 метрів, що відповідає приблизно 11-13 ст.

27 лютого будівництво на місці знахідки зупинили. У середині березня 2015 року на розкопі відбувся обвал, внаслідок якого знахідку було частково засипано.

У квітні 2015 року через різке потепління дерев’яні об’єкти тимчасово законсервували  ґрунтом.

На початку червня 2015 року було створено інформаційний штаб, який почав напрацьовувати концепцію консервації та музеєфікації знайдених артефактів.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ