Місцеві депутати працюють на громадських засадах, але коштом громади вони мають можливість утримувати свої громадські приймальні та наймати в них працівників.
Про це пише регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНОІрина Федорів.
За її словами, більше того, кожен депутат може отримати з бюджету 200 тисяч гривень на рік для "виконання доручень виборців".
Крім того, кожен депутат за рахунок коштів столичного бюджету має можливість найняти керівника громадської приймальні та бухгалтера, які фактично є помічниками депутата, а також орендувати офіс та сплачувати за комунальні послуги і т. ін.
120 депутатів разом можуть використати 24 мільйони гривень. Це найбільша стаття видатків на депутатів.
У Київраді переконують, що жорстко контролюють, як депутати використовують ці кошти.
З урахуванням інших витрат, діяльність депутатів, які працюють за законом на громадських засадах, насправді передбачений немалий фінансовий ресурс – 40 мільйонів гривень на рік (понад 360 тисяч в рік на депутата).
Більше того, у бюджеті закладено ще понад півмільйона коштів на працівників, що обслуговують фракції (відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об'єднаннями та позафракційними депутатами КМР).
Фракцію, яка складається з однієї людини, обслуговує одна окрема людина, ще дві людини працюють в штаті громадської приймальні.
Тобто загалом на одного столичного депутата може припадати троє помічників.
Економічна правда
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |