У Кличка пропонують домовитися зі скандальним забудовником на Святошині

14.11.2017  14:56 __ Сергій Огородник

У столиці можлива парадоксальна ситуація: за неіснуючою адресою реєструється будівельна фірма, яка на вільних від забудови землях територіальної громади начебто реконструйовує якесь приміщення. При цьому адреса реєстрації фірми й адреса "реконструкції" неіснуючої будівлі збігаються.

Місцеві активісти разом із депутатом Київради Прохором Антоненком відвідали Департамент архітектурно-будівельного контролю Києва. Ще на початку вересня депутат надіслав звернення про скасування декларації забудовника про початок робіт. Досі декларацію не скасовано. Навіть не відомо, чи розпочалася перевірка за цим фактом.

Представники громади зустрілися з керівником департаменту Володимиром Кузьменком.

 

"ДАБК має всі підстави, щоб відразу скасувати декларацію, а не ініціювати перевірку. У департаменті керуються пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень закону. Натомість, щоб скасувати декларацію, потрібно застосовувати пункт 5.

Відповідно до нього, підставою для скасування декларації про початок виконання робіт може бути виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом.

Зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети. Окрім того, дані заявлені, в декларації не відповідають містобудівним умовам", – наполягає "свободівець" Антоненко.

Керівнику департаменту показали фото ділянки до початку самочинної забудови, а також уже викопаний котлован. Чиновника цікавлять лише документи: що насправді відбувається на ділянці – не мають наміру перевіряти. 

"Містобудівні умови та обмеження також видаються не просто так", – наполягає Кузьменко і пояснює, що ДАБК має перевірити купу документів.

Від незручних запитань громади порятувати свого начальника намагалася заступниця Оксана Попович, а сам Кузьменко тим часом ретирувався в коридор. 

 

Утім, заступниця також не змогла дати чіткої відповіді на запитання по скандальній забудові. Переконувала, для скасування декларації треба зробити перевірку.

Що саме за два місяці зробив департамент після звернення депутата – теж не могла достеменно сказати. Просила надсилати запити. 

 

У соціальних мережах мешканці назвали це незаконне будівництво іменем Володимира Кузьменка. 

 

Цей факт очільник департаменту прокоментувати відмовився.

Кузьменко говорить, що на рішення про скасування декларації потрібно не більше двох тижнів. Але так і не зрозуміло, чому департаменту не вдалося цього зробити протягом двох місяців з часу отримання депутатських звернень.

Громада тримає це питання на контролі. Одразу після зустрічі було надіслано запит до ДАБК із проханням уточнити, чи проводиться перевірка, і коли вона завершиться. Також громадяни вимагають відповіді, яких саме заходів вжив департамент для перевірки.

Цікаво, що у ДАБК скаржаться на те, що не можуть знайти забудовника, у той час як громада того ж дня мала зустріч із представниками забудовника у Святошинській РДА.

7 листопада відбулося чергове засідання комісії Святошинської РДА щодо проблемних забудов. Цього разу представники забудовника надали копію договору купівлі-продажу незавершеного будівництва від 1993 року. Згідно з договором, площа фундаменту перевищує 900 кв.м. Таку забудову складно не помітити.

"На масиві живу давно. Під лісом ніколи не було фундаменту. Як ви собі уявляєте, люди могли не помітити фундамент майже на тисячу квадратів?", – каже місцева мешканка Оксана Усова, яка прийшла на засідання робочої групи.

Голова комісії Сергій Левада, радник міського голови Віталія Кличка, дав доручення отримати інформацію з БТІ щодо наявних документів на незавершене будівництво на Обухівській, 122.

Представник управління контролю за благоустроєм Святошинської РДА засвідчив, що інспектор двічі виїжджав на місце та виніс припис за невстановлення огорожі на місці розриття.

Адвокат забудовника Артем Касьяненко намагався пояснити ситуацію:

"Забудовник не встановлює паркан і не виконує припис, бо як тільки встановлять – громада знов паркан спалить". 

 

Позицію громади озвучила місцева активістка Віта Думанська:

"Громада Новобіличів не готова до компромісів. Будівництво незаконне. Це самозахоплення землі під Нацпарком. Як на мене, дискусія про благоустрій і ймовірні переваги, яку намагаються нав'язати в РДА, взагалі є неприпустимою.

Наразі треба скасувати дозвільні документи, спинити будівництво, і повернути ділянку до того ж стану, в якому вона була влітку. Уже був прецедент, коли Київрада узаконила самобуд на сусідній ділянці. А це провокує нові захоплення".

Уже після засідання групи головуючий Сергій Левада намагався переконати місцевих активістів, що треба домовлятися із забудовником:

"Ви просто маєте домовитись із забудовником. Не знаю, чого він відразу не говорив з людьми. Ще коли я будував 9-поверховий будинок, то збирав громаду і домовлялися, що там і як. Зараз маю 12 га, там нема людей, то будуємо без проблем. Ніколи у вас там не був. Невже ліс там так близько?", – поцікавився головуючий групи.

У відповідь активісти продемонстрували фото котловану – від моменту початку забудови до встановлення бетонних блоків. 

 
 

Левада сам міг пересвідчитися, наскільки близько ліс: уже пошкоджено коріння сосен, а залитий фундамент явно не відповідає тому, про який говорять представники забудовника.

Поки що громаді вдається стримувати будівництво. Уже майже два тижні не ведуться роботи. Тепер слово за ДАБК: чи побачить він очевидне з отриманих на запити документів і чи схоче знайти забудовника.

Зауважу, що забудовнику ОК "ЖБК Затишний дім" Київрада 9 листопада відмовила у наданні ще однієї ділянки по вулиці Обухівській. Ймовірно, не хочуть мати справу зі скандальним будівництвом.

 

Сергій Огородник, журналіст Громадського руху ЧЕСНО, спеціально для УП

powered by lun.ua