Жити по-новому, або Чому влаштували "маски-шоу" у захисників лісу

27.10.2017  10:31 __ Валентина Аксьонова

25 жовтня – уже третя дата у 2017 році, яку я запам’ятаю назавжди. Як і 11 квітня і 30 квітня, коли мені спалили два автомобілі та пригрозили вбити дитину.

У середу у мене – як і в низки інших активних мешканців Софіївської та Петропавлівської Борщагівки, які виступили проти корумпованої місцевої влади і злочинців-забудовників, – провели обшуки.

Виставу з "масками-шоу" влаштували зранку. Правоохоронці в повній амуніції штурмували оселі всіх активістів вулиці Фермерська і Ярова, які розташовані впритул до скандального будівництва "Празький квартал-2" – житлового комплексу компанії Building Development Holding.

Окрім знищення Вумівського лісу, ця  компанія в нездоровій близькості від садиб з порушенням ДБН та містобудівного законодавства зводить ЖК "Празький квартал-2", просто посеред приватного сектору.

Спершу озброєні правоохоронці прийшли у будинок активіста Олександра Сінчугова, який виступив проти цієї забудови. Садибу в прямому сенсі брали штурмом.

Іншого активного мешканця Юрія Єфремова протримали в наручниках (чому і навіщо?) протягом декількох годин. Провели обшуки ще в декількох мешканців, імен яких в ухвалі взагалі не було.

 

Потім "пересувний театр правоохоронців" перебрався до будинку моєї матері. Шукали мене. Провели обшуки в помешканні, хоча це не є місцем моєї реєстрації. Бабусі довелося відвести мого сина до сусідки – дитина не мала змоги поспати в своїй кімнаті, адже там копирсались поліцейські.

Що вони шукали серед дитячих іграшок, для мене залишається загадкою. Може, думали, що там якась граната?

Потім "коршуни" налетіли на мою квартиру. Привезли з собою, зрозуміло, "лівих" понятих. У них громада впізнала бабусь – тих, що називалися нібито активістками-інвесторками на мітингу під садибою моєї матері 28 березня.

 

 Поняті і слідчий 

Чому в моєму домі проходили обшуки, достеменно невідомо. Може, вони мали на меті  підкинути мені наркотики, чи мільйони доларів, зброю, чи, може, ядерну бомбу….

Громада і адвокати вимагали змінити понятих. Поліція розуміючи, що впізнали фейкових бабусь-івесторок, здалася. Понятих замінили. Виходить, план з ядерною бомбою в поліції провалився.

Усі обшуки проходили на основі ухвали суду, винесеної 24 жовтня. Магічним чином "маски-шоу" в активістів співпали з затриманням Людмили Котенко, яку нібито "взяли" з 200 тисячами доларів, які вона нібито вимагала у забудовника.  і чомусь приплели до неї решту людей.

Особисто мені цілком зрозуміло, що це – спецоперація, яка готувалась декілька місяців.

Але активісти виявилися міцними горішками і справжніми борцями за закон і права, нікого з них не затримали, якихось доказів не змогли вилучити теж. Бо їх не існує.

Якщо Котенко винна і брала якісь хабарі, то хай відповідає по закону, але чому без жодних доказів клеять ідентичну злочинну діяльність усім активним мешканцям Софіївської і Петропавлівської Борщагівки одночасно з цим випадком? "Совпадєніє"? Не думаю.

Робиться це з однією метою, по-перше, залякати, а по-друге, кинути тінь, дискредитувати будь-які рухи активних громадян, які заважають мафії заробляти, порушуючи закони України і права людей.

Одним махом два зайці вбити – це ж просто блискуче.

Ще й про всяк випадок політичне поле перед виборами зачистити, а раптом хтось з активістів балотуватися надумає.

Чому ж поліція не проводить таких "блискучих" операцій щодо сільського голови Петропавлівсько-Борщагівської сільради Олексія Кодебського і забудовницької мафії? Адже держава несе мільйонні збитки від корупційної діяльності таких голів і таких забудовників.

Поліція ж натомість за замовленням мафії нищить тих, хто усіляко захищає інтереси держави.

Інколи мені здається, що це сюр, сон, і зараз я просто прокинусь. Але, на жаль, це реальність.

В Україні нічого не змінюється. Державні органи стають дедалі більше налаштованими проти громадян, хоча повинні бути створені служити їм і захищати їх.

Операцію з ошуками проводили спільно(!) Управління злочинів економіки Національної поліції в Київській області, Генеральна прокуратура та КОРД.

Так, те саме Управління злочинів економіки і та сама Генеральна прокуратура, яка успішно заминає справу, яка перебуває у них же на розслідуванні проти голови Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Олексія Кодебського.

Нагадаю, що Кодебський на одній з сесій фактично "сам собі" виділив один гектар землі в урочищі Вумівський ліс, і передарував її забудовнику. На цій ділянці знищені дерева і збудований перший будинок ЖК "Echo Park", компанії Building Development Holding.

Таких будинків планують збудувати 14, 10 з яких саме "Echo Park", а урочище Вумівський ліс, забудувати тотально. Приватні садиби навколо урочища записали у "вєтхі" будівлі. Навіть абсолютно нові будинки раптом сталими на папері "вєтхіми", адже урочище має яристу природу ландшафту, схильну до зсувів.

Зробила це сільрада Петропавлівської Борщагівки, догоджаючи забудовникам. Адже і в сільраді, і в будівельній компанії знають, що коли почнуть будувати решту 13 будинків, це просто спричинить знищення садиб навколо.

Декілька років вже громада бореться з забудовою урочища Вумівський ліс. Найбільших результатів люди досягли вже в 2016 році, коли мешканці згуртувалися і зупинили таки подальшу забудову.

Усі методи боротьби, які обирала громада – виключно правові. Забудовник зрозумів, що люди грають тільки за правилами, хоча і не на своєму полі, тому почав жорстоко грати проти людей, і грати без правил.

Спочатку були залякування телефоном, потім влаштовували фейкові кримінальні провадження, щоб активісти бігали по допитах. Потім спроби підпалити домівки –  Олександру Сінчугову кинули два коктейлі Молотова. Мені спалили вщент дві автівки – робочий вантажний бус і родинний автомобіль позашляховик.

Стало відомо що вдень спалення джипа хотіли влаштувати ДТП, ми їхали з дитиною в машині. У цей же день подзвонили і сказали, щоб я готувала метрову труну для дитини.

А тепер, коли нас все це не зупинило і громада продовжує отримувати перемоги в судах, вирішили налякати інакше. Поліція влаштувала "шмон".

Але днями громада отримала чергову перемогу в суді. Вумівський ліс – більше не "зелені насадження, чи бур’яни якісь", якими його вважають в сільраді, а знову ліс першої категорії.

Рішення сільради, яким ліс перестав бути лісом, скасоване.

1,8 га урочища, відданого "Житлоіндбуд-2", компанії пов'язаної з Building Development Holding, суд постановив повернути в комунальну власність, скасувавши договір оренди. Суд також скасував зміну цільового призначення землі під багатоквартирне житлове будівництво.

Тому цілком зрозуміло, чому забудовницька мафія організувала обшуки в активістів.

На жаль, після 25 жовтня мій син стане швидше дорослішим. Запам’ятає нові  слова  "обшуки", "арешт", "поліція" , "штурм" і затямить назавжди, що від слова "поліція"  в Україні не може бути ніякого добра.

Поліцію він боятиметься, а не шукатиме в ній захисту і опори. Це точно. І це та українська реалія, яку семимильними кроками будує чинна влада.

Я хочу звернутися до Юрія Луценка, генерального прокурора України. Коли голові Петропалівсько-Борщагівської Ради, Кодебському Олексію буде вручено підозру? Коли людина, яка разом з забудовницькою мафією влаштовує терор не лише мені, а і сотням людей, яка обкрадає державу на мільйони, яка дерибанить ліс, і зводить там будинки, відповість за законом?

Ви ж любите ліс, Юрію Віталійовичу? Тоді чому ви не захищаєте ні ліс, ні людей?!

 

Валентина Аксьонова, журналіст, лідер громадської ініціативи "Захисти ліс"

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua