20 червня Київрада вдруге має розглянути місцеву ініціативу щодо незаконного будівництва на Золотоустівській, 24.
Результати голосування і стануть відповіддю на питання, чи мають значення для депутатів Київради інтереси громади, чи є Київ справді Європейською столицею, де неможливе корумповане лобі від забудовників, і чи вистачить депутатам політичної волі повернути киянам їх законну територію.
У 2015 році у киян з’явився новий інструмент розвитку та управління містом, захисту інтересів громади – механізм подачі місцевої ініціативи до Київради. Але, як засвідчує практика, цей інструмент працює лише тоді, коли інтереси громади не суперечать інтересам незаконних забудовників.
Близько 7 місяців тому мешканці будинку по вулиці Золотоустівській, 24 почали боротьбу з незаконним будівництвом, що розгорнулося просто на їхній прибудинковій території.
Фото domov.kiev.ua |
Тут встановили звичайний МАФ, а потім декларацію видали як на об’єкт будівництва. Таким чином забудовник забезпечив собі "право на добудову". Так, ви не помилились, добудову до МАФу. У вигляді будинку.
Фото domov.kiev.ua |
Після того як громада пересвідчилась, що судова система не зупинить порушника (первинні судові засідання так і не відбулися), щоб захистити себе від забудовника, люди зареєстрували і подали місцеву ініціативу до Київради.
Знаєте скільки знадобилось часу, щоб зареєстрована ініціатива потрапила до порядку денного? Цілих 5 місяців.
За цей період відвертого затягування часу забудовник вже звів повноцінний фундамент, а оселі киян, що мешкають неподалік, почали руйнуватися.
Фото автора |
На початку місяця після чисельних звернень від громади і переговорів з депутатами Київради серед народних обранців нарешті прозвучала пропозиція не відкладати місцеву ініціативу на потім, а розглянути її тут і зараз. Адже будинки поруч з будмайданчиком вже перебували в аварійному стані. Однак змінити черговість і розглянути це питання одним з перших не вистачило політичної волі і голосів представників фракцій "Солідарність" та "Єдність".
Примітно, що забудовником ділянки на Золотоустівській, 24 є компанія Riverside Development. Журналістські розслідування стверджують, що вона пов’язана з Андрієм Вавришем, який будучи раніше чиновником КМДА, став фігурантом чисельних корупційнийних скандалів. Ця ж компанія займається об’єктами Київського річкового порту і забудовою Рибальського острову з порушеннями містобудівного законодавства для Шуфрича та Бродського.
Подібний порядок не є нормальним. Влада впроваджує певні правила гри і сама ж їх не дотримується. Як показує гіркий столичний досвід, дієвого, прозорого механізму взаємодії між державою, забудовниками і мешканцями міста не існує.
Якщо міська влада не виконує роль справедливого модератора в цих відносинах, київська команда ДемАльянсу продовжує свою діяльність як публічний майданчик, де напрацьовуються спільні політичні рішення для врахування інтересів різних категорій громадян.
Чи має вагу для можновладців слово громади, і чи може насправді місцева ініціатива стати дієвим демократичним інструментом?
Пане мер, вашими друзями мають бути кияни, а не сумнівні забудовники. Громада запрошує вас при нагоді висадити разом древа на понівеченій забудовником-правопорушником прибудинковій території.
Але спершу ваша фракція має підтримати місцеву ініціативу: завадити незаконному будівництву на Золотоустівській, 24 і захистити законні інтереси громадян.
А кияни після цього визначаться, чи потрібні їм такі представники.
Ольга Гвоздік, член бюро Київської міської організації Демократичного Альянсу
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |