Благоустрій своїми руками – варто чи ні?

31.05.2017  11:53 __ Владислав Михайленко

Ось таку "інсталяцію" я побачив на одному з ґанків будинку в Подільському районі столиці. 

 

Мешканці будинку вирішили, що просто відновити розбиті кахлі занадто сумно. Так народилася креативна композиція з кришечок від пляшок.

Подібна творчість для наших дворів є нормою.

Лебеді і матрьошки з автомобільних покришок, свинки з п’ятилітрових баклажок, пальми з пластикових пляшок – список типових "прикрас" дворів досить великий і різноманітний. 

Фото podelki-rukami-svoimi.ru 

Таким способом люди намагаються покращити своє подвір’я. Часто не запитуючи думки інших мешканців.

У цьому, такі активні громадяни, дуже нагадують комунальні служби. Які вперто не хочуть чути людей, з року в рік фарбуючи коридори сходових клітин обридливою зеленою фарбою. 

 Фото greennirvana.ru

Якщо хтось подумав зараз про всюдисущих "бабусь Черновецького", від яких і мають виходити подібні ініціативи, одразу ж скажу, що все не так просто. Нещодавно я натрапив на результати "суботника" в новенькому ЖК "Комфорт таун".  

Тамтешні жителі перекопали зелений газон, висадили там декілька кушів і відгородили їх червоно – білою целофановою стрічкою. При цьому стрічку просто поклали на землю. Вийшло дуже одіозно і значно гірше, ніж було. 

 

Загалом ця стрічка використовується в благоустрої досить широко.

З тиждень тому дуже здивувався, що нею огороджено газон в елітному столичному ресторані "Прага".

Полюбляють стрічку і київські комунальники, огороджуючи нею взимку тротуари в центральній частині міста. Таким чином, щоб обійти зону можливого падіння снігу чи бурунь, можна було рухатися тільки проїжджою частиною. Типу – або сніг на голову або під колеса лізь. 

Але любов до використання всілякого сміття в благоустрої не має нічого спільного ні з фінансовим ні з соціальним становищем.

З одного боку, людей можна зрозуміти. За десятиріччя бездіяльності комунальних служб всі просто втомилися дивитись на сірі пейзажі "спальних районів". Жителі самі, як вміють, намагаються покращувати територію біля власних домівок. Наскільки якісний такий благоустрій, питання інше.

Як на мене, то лебеді з покришок не додають занедбаному двору яскравості. Але кожен має право на власну думку. І стримувати бажання людей змінювати щось на краще не є правильним. Тим більше, якщо проблема очевидна. 

Тому варто згадати, що і в столиці, і в інших містах нашої Батьківщини, є безліч прикладів сучасного, недорогого і дуже доречного благоустрою. Найяскравіші приклади – сквер Самосад, сквер Небесної Сотні і так далі. 

 Благоустрій Самосаду. Фото з facebook Samosad

Подібні локації зроблені активістами, меценатами та просто небайдужими людьми.

Особисто я неодноразово приймав участь у толоках у моєму райони. Ми висаджували дерева разом з сусідами. Зараз на багатьох з цих місць облаштовані сквери комунальними службами. Ці сквери такі, якими їх хотіли бачити місцеві жителі, адже ініціатива виходила саме від людей.  

Сквер Небесної сотні, зроблений руками мешканців. Фото 112 Україна   

Один з найзапекліших спорів щодо благоустрою був у дворі мого рідного будинку на Оболоні. Провівши чергову толоку частина сусідів вирішила, що матрьошку з покришок і декілька пальм з пластикових пляшок треба прибрати. Декілька жителів, які виготовили ці композиції, категорично заперечили. Щоб не сваритись спір було припинено.

Ми продовжили облаштовувати територію біля будинку і в подальшому. І от нещодавно "матрьошку" прибрали. Творці вирішили що цей витвір вже неактуальний.

Сподіваюсь, що далі так і піде. І ми разом будемо продовжувати робити наше місто гарнішим, без покришок і пляшок. 

 

Владислав Михайленко, громадський діяч, депутат Київради спеціально для УП 

powered by lun.ua