Бар’єр на бар’єрі, або Як "Київавтодор" будує радянське агресивне місто

24.06.2016  15:24 __ Ксенія Семенова

Комунальна корпорація "Київавтодор" продовжує будувати радянське агресивне місто. Робить це вперто і мовчки, ігноруючи суспільний запит жителів Києва на безбар'єрне місто, доступне для всіх городян.

Діалог між громадськими організаціями та "Київавтодором" виявився імітацією. Про це свідчить те, що комунальна служба не бажає виконувати досягнуті домовленості.

Нагадаю, що 16 червня для обговорення проблеми тротуару Південного мосту, звуженого після капремонту, представники громадськості зустрілися зі співробітниками муніципальних дорожніх служб – Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та КП "Київпастранс", а також директором КК "Київавтодор" Олександром Густєлєвим.

КК "Київавтодор" не залишила місця для проїзду велосипедистів на Південному мосту. Фото avk.org.ua 

На зустрічі було досягнуто низку домовленостей, зокрема переговори "Київавтодору" з КП "Київміськсвітло" щодо можливостей перенести/замінити опори освітлення на Південному мосту.

 Тротуар вирішили зменшити до 67 см, хоча за  державними будівельними нормами навіть технічний прохід повинен бути не менше 75 см, а тротуар – 1,25 м. Фото avk.org.ua 

Також було схвалено пропозицію залучити громадськість до формування технічних завдань та обговорення проектів реконструкцій до того, як їх затвердять.

На зустрічі з громадськими організаціями директор "Київавтодору" взяв на себе відповідальність за те, що надасть необхідні дані без делегування підлеглим.

За тиждень після зустрічі він не надав жодної інформації по можливостях на Південному мосту, не надав проекти ТЗ або проектів реконструкцій на обговорення.

Тепер Густєлєв ігнорує запити Департаменту транспортної інфраструктури по цій темі.

Окрім невдалого капремонту Південного мосту, у Києві існують також інші проблеми, які виникли після ремонту вулиць.

Наприклад, "недопонижені" бордюри в місцях наземних пішохідних переходів на бульварі Тараса Шевченка. 

Крім того, замість облаштування зебри через вузьку вулицю Пирогова там встановили паркан.

Паркан на Пирогова. Фото АВК 

Обурення та критику серед жителів Києва викликали також наслідки ремонту доріг на Голосіївській площі, вулиці Коновальця (раніше Щорса).

Бульвар Шевченка незручний для маломобільних людей та велосипедистів. Фото АВК 

Обурена не лише велоспільнота, як це здається "Київавтодору".

Адже в Києві, окрім велосипедистів та автомобілістів, ще збереглися такі учасники дорожнього руху, як пішоходи та маломобільні групи населення. Їхні інтереси "Київавтодор" не помічає.

 

Ксенія Семенова, радник міського голови Києва з питань розвитку велоінфраструктури та координатор роботи Асоціації велосипедистів Києва по місту

powered by lun.ua