10 січня 2016 я встановив на своєму телефоні програму "1551", яка нібито допомагає киянам вирішувати різні проблеми он-лайн.
Як заявляє сайт служби, "кожен киянин може бути впевнений, що завдяки нам його звернення буде почуте, розглянуте і вирішене. Разом ми зробимо життя у столиці краще!".
Звучить обнадійливо. Однак на практиці усе виходить не так гарно.
14 січня написав перше звернення. Мене цікавило, за яких умов і де можна стати на квартирний облік у Подільському районі. Відповідь отримав через 15 днів, і вона була доволі змістовною. Це була перший позитивний сигнал, який давав надію, що сервіс працює.
19 лютого я написав скаргу про несправність роботу ліфта та його жахливий стан, прикріпив фото на підтвердження. Відповідь прийшла через 15 днів.
Мене запевняли, що було проведене позачергове технічне обслуговування ліфта, а тому проблему можна вважати вирішеною. Насправді ж ніхто навіть не планував робити косметичного ремонту. Працівники центру просто закрили питання, надавши на нього відповідь.
10 березня я конкретизував звернення та попросив все-ж-таки провести косметичний ремонт (знову з фотопідтвердженням жахливого стану ліфту).
Відповідь, яку я отримав через 15 днів, вразила: "за інформацією, наданою ТОВ "Майстерліфт", яке виконує обслуговування ліфтів за вказаною вище адресою, кабіна ліфтів виготовлена з спеціального неспалювального матеріалу. Згідно технічного паспорту експлуатації ліфтів, зміна зовнішнього вигляду кабіни заборонена, можлива лише повна заміна кабіни".
Усе було б добре, якби не уточнення: "заміна кабіни ліфта виконується після спливання терміну експлуатації, який складає 25 років". Більше того, подібні роботи можуть бути виконаними лише за рахунок бюджетних коштів.
На цьому я не зупинився і відповів, що ліфт навіть не пофарбували, не замінили лінолеум, не помили від написів, та запропонував виділити кошти на фарбу та миючі засоби. Відповіді не отримав досі.
Йдемо далі…
Той самий ліфт 31 березня перестав працювати. А за даними служби мера, 3 тижні до того комунальники провели планову заміну деталей! І знову відповідь "проведено позачергове ТО, станом на 04 квітня ліфт працює у звичайному режимі".
Логічно, що мене здивувало, чому після двох технічних обслуговувань ліфт далі не працює – пишу звернення від 5 квітня. У ньому пояснюю, що направив два звернення, отримав дві відповіді, а ліфт досі несправний. А ще прошу надати інформацію про заходи, проведені під час технічних обслуговувань включно з кількістю та найменуваннями робіт та замінених деталей. І прошу вказати суму коштів, які були витрачені під час проведення обслуговувань.
Зайшов у зверненні трохи далі. Прошу надати копію договору з ТОВ "Майстерліфт" та вказати суму бюджетних коштів, які отримала ТОВ "Майстерліфт" за 2015 звітний період.
Відповідь надійшла за традиційні 15 днів.
У ній знов нагадали, що технічне обслуговування ліфту в будинку проводить ТОВ "Майстерліфт". І додали, що для підтримки ліфту у робочому стані працівники цієї організації постійно проводять ремонтні роботи та технічне обслуговування. Під час проведення технічного обслуговування ліфта в нашому будинку було регульовано гальмівний пристрій, замінено контакти на контакторах та проведені змащувальні роботи. Ці роботи обійшлася у 755 гривень. Бюджетні кошти на виконання ремонту ліфту не виділялись.
А з договором на технічне обслуговування ліфтів, укладеного з ТОВ "Майстерліфт", мені запропонували ознайомитись в КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району Києва" за адресою: вулиця Хорива, 36.
Цікавив мене не тільки ліфт.
8 та 9 квітня пишу дві скарги про незаконну рекламу. За обидві служба визначила відповідальним КП "Київрекламу". КП відписує, що звернення їх не стосується та кудись його перенаправляє.
Пишу звернення 22 квітня. Прошу притягнути до дисциплінарної відповідальності особу, яка невірно опрацювала звернення. Також прошу розглянути порушені питання по суті та притягнути до адміністративної відповідальності авторів агітаційного матеріалу. Відповіді не отримав.
А 12 квітня писав, що дах у будинку протікає. На що отримав відповіді, що немає коштів на його ремонт.
28 квітня подзвонив до 1551. Спитав, чому вони неякісно працюють. Отримав 10 хвилин розмов ні про що. Тоді попросили залишитись на лінії, обіцяли зв’язати з старшим працівником кол-центру…. 15 хвилин тиші, і далі зв'язок обірвався.
Тримісячна історія спілкування з славнозвісним київським сервісом, який покликаний зменшити кількість моїх контактів зі складною бюрократичною системою, не дала жодного результату. Лише наштовхнула на два питання: навіщо киянам такий кол-центр? І скільки бюджетних коштів йде на його утримання?
Євген Олішевець, юрист, Самопоміч
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |