Забудова Войцеховського: чи вдасться викласти мозаїку з компромісів?

13.04.2016  12:12 __ Володимир Прокопів

Скандальні забудови давно стали Ахіллесовою п'ятою столичної влади. За чергову висотку питають з нас, хоча мало хто розуміє, що нині відповідальність міста немає реальних інструментів впливу.

Дозволи на будівництво, як і контроль за ним, надаються і здійснюються структурами, які знаходяться у віданні центральних органів влади, зокрема Мінрегіонбуду.

Та людям, які опиняються в заручниках чергової будівельної афери, байдуже, хто відповідальний. Вони приходять з мітингами на Хрещатик, 36. І мають на це право.

Нагальний приклад – будівництво Олександра Войцеховського ЖК "Мозаїка" на Стратегічному шосе, 53 у Голосіївському районі.

ЖК "Мозаїка". Затверджували 9 поверхів, а набудували... 30! Фото з сайту забудовника  

Історія проблеми

9 років тому Київрада передала ТОВ "Інвестиційно-будівельній компанії "Дніпробуд" 0,98 га на Стратегічному шосе, 53 у Голосіївському районі.

Землю виділили в оренду на 5 років. Для будівництва. Тут мали звести житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземними паркінгами.

Термін дії договору оренди закінчився ще у 2013 році і не був поновлений Київрадою.

Слідчий відділ прокуратури Києва та слідче управління СБУ своїми постановами від 22 жовтня 2012 на вказану земельну ділянку наклали арешт та визнали речовим доказом у кримінальній справі.

А вже 17 березня 2015 Печерський суд Києва до арешту додав ще і заборону розпоряджатися вказаною ділянкою.

Та це не зупинило забудовника, який у зухвалий спосіб, нехтуючи правилами та будівельними нормами, не говорячи вже про судові приписи, замість 9 дозволених поверхів, набудував цілих 30!

Сьогодні місту практично неможливо з'ясувати, чи були проведені всі необхідні експертизи під час видачі дозволів на будівництво.

Ймовірно, їх не існує (можна пересвідчитись на сайті містобудівного моніторингу).

Тому нині ми не можемо гарантувати мешканцям, які купили там квартири, що будівля простоїть термін, передбачений нормативними документами. Не можемо говорити також і про безпечність проживання.

Тут сотні квартир. Однак гарантувати, що жити тут безпечно, не може ніхто. Фото з сайту забудовника.

Для отримання правдивої інформації у цьому випадку, мені не потрібні офіційні листи та відповіді з профільних департаментів.

Це мій округ, де я живу й бачу, що там відбувається на власні очі. Спілкуюсь з людьми, жителями сусідніх будинків, які бояться, що дві 30-ти поверхівки "Мозаїки" можуть пошкодити їхні оселі, бо через велику навантаженість на земельну ділянку можливі зсуви ґрунту.

Люди нарікають, що під час будівництва фактично знищено асфальтне покриття біля дитячого садочка, не говорячи вже, що проведення робіт заважає нормальному функціонуванню мікрорайону. Тому жителі прилеглих будинків цілком справедливо вимагають зупинити будівництво.

З іншими гаслами під стінами мерії збираються інвестори ЖК "Мозаїка". Для багатьох з них – це остання багаторічна надія отримати дах над головою.

Буквально вчора зустрічався з ініціативною групою за круглим столом у Київраді, пробували шукати компромісне рішення. Ці люди зацікавлені в добудові третього будинку, бо там їхні квартири.

Як вирішити конфлікт?

Місто має невдячну місію – розібратися та якнайшвидше врегулювати конфлікт.

І байдуже, що історія з десятилітнім бекграундом – відповідальність на тих, до кого приходять на Хрещатик, 36 сьогодні. 

Оптимальним варіантом вирішення проблеми бачу коригування проекту. У першу чергу, щоб зменшити навантаження на земельну ділянку.

Наступна зустріч, при всьому небажанні, буде вже із самим забудовником – Олександром Войцеховським, який зводить не одну скандальну висотку у Києві.

Маю надію, що вдасться домовитися. Забудовник Войцеховський має розуміти, що йдучи в конфронтацію з містом, отримає нульовий результат. Тому, очевидно, має погодитись на модель випрацювану спільно з сусідами "Мозаїки" та її жителями.

Важкими потугами ми досягли попередньої домовленості. Войцеховський зупиниться на будівництві 3-го будинку. На території ще двох, які були заплановані, облаштують сквер, або збудують соціальні об'єкти. Це вже вирішать люди.

Про переговори з забудовником розповім згодом. Але йду туди з чіткою позицією, оскільки хочу поставити крапку в цій історії – зносити третій будинок не будемо. Його добудову –  проконтролюємо. А звести нове – не дамо.

Що зможе покласти край незаконним висоткам?

Дуже сподіваюся, що це буде останній неприємний прецедент, коли доводиться вимальовувати компроміс там, де він в принципі неможливий.

І панацеєю стане реформа Децентралізації. Мінрегіонбуд вже почав процедуру делегування повноважень, які здійснювала Державна архітектурно-будівельна інспекція України до новоствореного Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

Думаю, цим самим ми нарешті замкнемо розірване коло. І зможемо контролювати те, що будуватимуть в столиці. 

 

Володимир Прокопів, секретар Київради

powered by lun.ua