Почувайтесь Vellосипедно!

20.07.2015  11:23 __ Вікторія Золотухіна

В Осло, їдучи на роботу, ви можете привітатись з королем Норвегії, що крутитиме педалі на сусідній з вами велодоріжці. Понад це, на всіх дорогах скандинавської столиці встановлено дві смуги для велосипедів та лише одна для автомобілів.

Велосипед як засіб пересування стає домінуючим у більшості країн Європи: скажімо, в Амстердамі, близько 70% молоді користуються лише велосипедом у якості транспорту, у той час як у Києві їх лише 15%.

Однак велоспорт набуває все більшої популярності й у нашій столиці: численність велопробігів, велопарковок та велозмагань невпинно зростає.

І не лише молодь, а й представники старшого покоління відмовляються від автівок, метро та маршрутних таксі на користь екологічного транспорту, яким є велосипед.

Велосипед об'єднує

Захоплення велоспортом в Україні набуває неабияких масштабів. Зокрема, у кінці травня цього року у Києві пройшов "Всеукраїнський велодень".

Захід відбувся у 10 містах України, та найбільшою кількістю учасників міг похвалитись Київ: чисельність велосипедистів була настільки великою, що їм навіть вдалось утворити на Хрещатику чи не перший в історії Києва велозатор.

Загальна довжина велопробігу у рамках заходу складала 6 кілометрів, проте деякі учасники подолали значно більший шлях, приїхавши з різних районів та передмість столиці.

Також, у велоколоні учасники могли зустріти мера Києва Віталія Кличка, який є неабияким прихильником велосипедного спорту та, за його словами, у цей день ще до початку пробігу проїхав на велосипеді близько 25 кілометрів.

Менше року тому в Києві був проведений так званий тематичний велопробіг "Tweed Run". Його особливістю полягала у тім, що велосипедисти обрали для себе образ англійських леді та джентельменів 30-40х років минулого століття, проїхались по місту у вінтажному вбранні та влаштували чаювання.

Відновлюємо давні велоспортивні традиції у міжнародному масштабі

Травень цього року видався плідним на велосипедні події: з 29 по 31 травня у Києві відбулись триденні міжнародні велоперегони Race Horizon Park, що своїми масштабами поступаються хіба що відомому на весь світ Тур де Франс.

Варто зазначити, що історія велоперегонів є досить давньою: у минулому столітті такі заходи були одними з основних атрибутів масових свят та набували значного резонансу.

Незважаючи на те, що ця традиція на певний час занепала, у 2008 році активістам вдалося відновити велоперегони: вони отримують нове ім’я "Race Horizon Park", міжнародне визнання та завойовують як любительські, так і професійні кола.

Економте час та гроші на велосипеді

Віднедавна для киян велосипед може бути не лише спортом та розвагою, а й основним засобом пересування. Наразі споруджується веломаршрут, що сполучає Троєщину та центр Києва.

28 травня відкрили його першу чергу, яка сягає 5 кілометрів та є повністю оснащеною для пересування велосипедами. На ній встановлені знаки обмеження швидкості, інформаційні щити з схемою маршруту, навігаційні вказівники, а зі сторони Московського мосту шлагбаум обмежує рух автівок по вулиці Труханівській.

До кінця липня 2015 року планується запустити весь веломаршрут протяжністю 21,6 кілометрів, що вестиме до Європейської площі.

Сучасний притулок для двохколісного друга

Без перебільшень, Київ цього року б'є рекорди у велосипедному спорті. Нещодавно в самому серці столиці по вулиці Басейній було відкрито перший в Україні Велохаб. Він є  не просто велопарковкою, а місцем, де можна прийняти душ, залишити свої речі, пограти в пінг-понг та навіть перекусити.

Більше того, тут вашого двохколісного друга за необхідності поремонтують та залишать переночувати у металевому боксі.

Велохаб нараховує 292 паркувальні місця і розрахований, в основному, на офісних працівників, що працюють у центрі Києва.

Використання велосипедів як транспортного засобу було складним або неможливим до цього часу через низку причин, однією з яких була відсутність парковки.

Завдяки Велохабу, працівники київських офісів можуть пересісти з автомобілів та громадського транспорту на велосипеди і приїжджати на роботу з бадьорим настроєм щоденно.

Отже, велосипед!

Можливо, не кожен киянин вважатиме велосипед показником престижу, проте, йдучи у Європу, ми маємо усвідомити, що престиж – це найперше комфорт.

А велосипед, як не дивно, може забезпечити його у глобальних масштабах.

Економія часу, відсутність заторів і тисняві у душній маршрутці, хороший настрій, завжди гарна форма та транспорт, що не забруднює довкілля – ось переваги велосипеду перед іншими засобами пересування.

Час пересідати на велосипед самому і залучати друзів, знайомих, сусідів!  

 

Вікторія Золотухіна, прес-секретар Київського молодіжного центру при Управлінні сім'ї, молоді та спорту КМДА

powered by lun.ua