Кличко рекламує встановлення лавок, зроблених за вкраденими ескізами?

02.07.2015  15:06 __ Олена Педай

Нещодавно в парку Шевченка у Києві урочисто встановили 14 сучасних дизайнерських лавок. Чудова ініціатива, якщо б не одне АЛЕ.

І це "але", м’яко кажучи, не наближає Київ до європейських столиць з їхніми європейськими цінностями.

Мова йде про дотримання, точніше, НЕдотримання авторських прав.

 

Кілька десятків порталів і виаднь передрукували інформацію із Facеbook-сторінки начальника відділу благоустрою КМДА Дмитра Білоцерківця про те, що дизайн цих лавок розробив такий собі Клаус Лефо. Зокрема, цю інформацію поширили видання "Сегодня", "В городе" тощо.

Даних про Клауса Лефо автор в інтернеті не знайшла, за винятком передруків новини про лавки у парку Шевченка та інформації на сайті проекту CityArt, що є ініціатором встановлення лавок.

Важливо, що на головній сторінці сайту CityArt написано: "За підтримки Кличка".

Водночас на іншому сайті – компанії B&B Italia – є фото точнісінько такої ж лавки, на який позує перед фотокамерами мер Києва Віталій Кличко.

У лавки є ім’я – "Тітікака" та інший "батько" – дизайнер Наото Фукасава, а не названий Дмитром Білоцерківцем і невідомий пошуковику Google Клаус Дефо.

 

Порівняйте фото з сайту B&B Italia із світлиною лавки у парку Шевченка – ви не знайдете відмінностей!

 
Ескіз на сайті wecityart.com, який куратор проекту CityArt Гео Лерос приписує нікому невідомому Клаусу Лефо, і Фото готового виробу на сайті www.bebitalia.com авторства Наото Фукасави 

Вирішила перевірити авторство інших лавочок, ескізи яких демонструються на сайті ініціативи CityArt, що її підтримує Кличко. 

Другий тип лавочок, які також встановлені в парку Шевченка, автором також вказаний Клаус Лефо і фото на сайті Cino Zucchi з такими ж лавками! 

Результати інформаційного пошуку дуже здивували – скидається на масштабну крадіжку партнерів Кличка чужих дизайнерських ідей.

Ескіз на сайті  wecityart.com та лавка компанії  kraud   
Ескіз на сайті  wecityart.com та лавка з сайту dezeen.com 

Останні два типи лавочок у Києві ще не встановлені, але, про всяк випадок попереджаю: авторське право належить компаніям Kraud (Yvonne Fehling and Jennie Peiz) та Rocker-lange architects відповідно.

Зрозуміло, що автора не могла не стурбувати історія з досить дивним ставленням до авторського права проекту, що підтримується мером Києва.

Справа в тому, що, крім етичної складової, маємо справу із досить ефективною монетизацією проекту.

Гео Лерос та Анастасія Дрізо, яка на сайті CityArt названа продюсеркою проекту, пропонують киянам ці самі лавочки брендувати своїми іменами за суму від 8 000 до 50 000 гривень.

Впровадженням "ініціативи, яка знайшла підтримку у влади", як пишуть наші ЗМІ, планує займатися компанія FoodFarm – це пересувна кав’ярня, - тобто МАФ.

Комерційному таланту компаній FoodFarm і City Art можна було б аплодувати, якби не "непорозуміння", описане вище.

Адже йдеться не лише про іміджеві збитки, завдані Києву і киянам, прізвища яких красуються на лавочках у парку Шевченка, а й про матеріальні збитки, нанесені компаніям – власникам авторських прав на дизайнерські лавки.

Між тим встановлення лавок поцупленого дизайну вже встигли профінансувати і прикрасити своїми іменами столичні меценати.

 

На сайті поміж світлин із лавками є й оце зображення:

 

Поряд з тим, що мер "благословив" встановлення в столичному парку конструкцій із краденим дизайном, це фото може стати надгробною плитою на репутації Віталія Кличка.

 

Олена Педай, "ДемАльянс-Київ"

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Позиція редакції "Української правди. Київ" та "Української правди" може не збігатися з точкою зору автора. 

powered by lun.ua