Чи зможуть голови районів потіснитися заради комфорту киян?

18.06.2015  11:19 __ Ольга Калініченко

Київська влада нарешті взялася за покращення якості надання адміністративних послуг.

Видана низка доручень Київській адміністрації і керівникам районних державних адміністрацій щодо підготовки концепції розвитку системи надання адміністративних послуг, єдиного переліку адміністративних послуг, розробки інформаційних карток адміністративних послуг, тощо.  

Але найважливіше питання – де будуть розміщуватись центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – поки не вирішено.

У квітні експерти Громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" запропонували міському голові Києва Віталію Кличку розмістити ЦНАПи на перших поверхах адміністративних будівель районних державних адміністрацій (РДА).

Передусім це стосується Дніпровської, Оболонської, Печерської та Святошинської РДА, які розміщуються в однотипних будівлях. Будівлі введені в експлуатацію ще у сімдесяті роки і досі не мали повноцінного ремонту. Святошинська РДА вже навіть розробила проект і почала реконструкцію першого поверху під розміщення ЦНАП.

На Святошині будівлю РДА почали готувати до розміщення ЦНАП

Дніпровській, Оболонській та Печерській райдержадміністраціям залишилось застосувати цей проект для облаштування таких самих ЦНАП у своїх будівлях.

 Експерти кажуть, що ЦНАП можна розмістити у Дніпровській РДА, 

Такий підхід заощадить суттєві кошти на розробку проектної документації, на закупівлю матеріалів, обладнання тощо.

Крім того, дизайн таких приміщень міг би враховувати єдині стандарти міської влади.

 а також у Печерській (на фото) та Оболонській, бо всі ці будівлі однотипні

Міський голова Віталій Кличко підтримав пропозицію РПР щодо облаштування ЦНАП на перших поверхах РДА і дав доручення керівникам районів, щоб ті відкрили ЦНАП саме на перших поверхах своїх адміністративних будівель. 

Розміщення ЦНАП у приміщеннях РДА – це найкраще рішення як для самої адміністрації, так і для відвідувачів ЦНАП. Адже для адміністрації полегшується проблема передачі документів від ЦНАП до структурних підрозділів і назад.

За статистикою 90% роботи РДА припадає саме на обслуговування мешканців району. І кияни знають, що у кожному районі, де вони проживають, є будівля в якій знаходиться районна державна адміністрація, тобто, знають, куди можна звернутись для вирішення  своїх питань.

Також експерти РПР пропонують розмістити у ЦНАП відділ звернень громадян, передбачити кімнату, де можуть проводити прийом голова райдержадміністрації та його заступники.

Поки невідомо, чи дослухаються усі керівники районів до міського голови. Але прецеденти ігнорування позиції мера щодо розміщення ЦНАП вже є.

Наприклад, наразі незрозуміло, чому Дніпровська РДА замість того, щоб розмістити ЦНАП у власній будівлі, вирішила розмістити ЦНАП у віддаленому мікрорайоні – на Харківському шосе, 18, куди вкрай важко діставатися громадським транспортом. 

На сесії Київради депутати запитали про таке дивне рішення голову Дніпровської РДА Ярослава Горбунова.

У відповідь посадовець сказав, що біля будівлі РДА замало місця для паркування. Але це неправда. Біля Дніпровської РДА найбільше за площею місць для паркування, ніж біля всіх інших РДА!

 Дніпровська РДА. Фото автора 
Дніпровська РДА. Фото автора

Насправді чотири будівлі РДА за плануванням однакові і біля Дніпровської РДА достатньо місць для паркування.

Експерти Реанімаційного пакету реформ сподіваються, що позицію мера чиновники на місцях більше не ігноруватимуть і стежать за швидкістю облаштування нормальних умов громадянам для отримання адміністративних послуг. 

 

Ольга Калініченко, Реанімаційний пакет реформ (РПР- Київ), Центр політико-правових реформ

powered by lun.ua