20 травня у Коцюбинській селищній раді відбулася сесія. На цій сесії розглядали одне-єдине питання: пропозицію Ірпеня приєднати Коцюбинське до себе.
Згідно з регламентом Коцюбинської селищної ради, який автор особисто розробляла з головою регламентної комісії Костянтином Коваленком і за який проголосувала рада у 2010 році, депутатів інформують про сесію письмово або в телефонному режимі за 10 днів до сесії.
Регламент передбачає лише дві причини для проведення позачергових сесій: надзвичайна ситуація або розгляд бюджетних питань. Це вичерпний перелік. Про позачергову сесію депутати інформуються так само: письмово або телефоном. (п.5.4 ст 5).
На сайті, який фінансується невідомо ким, зареєстрований на фізичну особу, і який секретар селищної ради екс-регіонал Олександр Ковтач вважає офіційним, повідомлення про сесію з’явилося 19 травня. Тобто за один день до сесії. У назві навіть не йдеться про те, що сесія – позачергова.
У проекті рішення, який роздали депутатам теж не зазначено, що сесія позачергова. Воно вже розміщене на цьому ж сайті.
До слова, цей проект депутатам роздали не одразу. Довелося, з їхніх слів ще попросити. Ось те, за що проголосували депутати.
Коли автор дізналась від людей про те, що була сесія – одразу ж набрала секретаря селищної ради Олександра Ковтача. Він відповів, що депутатів проінформували через офіційний сайт за день до сесії, бо сесія, як виявилось, - позачергова. Це суперечить анонсу на псевдоофіційному сайті та шапці проекту рішення, який оприлюднили.
Більше того, за підписом селищного голови екс-регіонала Вадима Садовського є офіційна відповідь, згідно з якою "рішень з приводу затвердження сайту http://kotsubynske.com.ua як офіційний сайт не приймалося…"
Порушення регламенту екс-регіоналів не хвилює. Не хвилює ані Ковтача, ані селищного голову екс-регіонала Вадима Садовського, якого автор про такі кричущі факти інформувала неодноразово.
За всю каденцію це третя сесія, яку автор пропустила. Всі три – через те, що секретар ради не інформував про час і місце сесії. Більше того, Ковтач неодноразово при депутатах казав, що не збирається цього робити. І всіх це влаштовує.
Про те, що Ірпінська міська рада звертається до селища з пропозицією приєднатися до міста було відомо ще у квітні. Чому ж так раптово довелося проводити сесію, на якій не було ані надзвичайних питань, ані питань бюджетних? Навіщо порушувати регламент?
Мабуть, для того щоб коцюбинчани, майже половина яких, за результатами соцопитування, схильна приєднатися до Києва, не прийшли на сесію, куди приїхав міський голова Володимир Карплюк разом із телекамерами. Не треба було псувати картинку та задавати гострі запитання.
І що найцікавіше, громада ще рішення не прийняла, але заступник Карплюка – Максим Плєшко на своїй сторінці у соцмережі повідомив, що "Коцюбинське прийняло пропозицію Ірпеня".
Голосували, за слова Плєшка, всі присутні депутати – одноголосно.
Залишається риторичне запитання: як назвати політиків, які бояться спілкування з власною громадою і такі доленосні питання голосують і обговорюють так, аби представники громади не втручались?
Автор одразу ж набрала прокурора Ірпеня Мирослава Пацкана і повідомила про такі кричущі порушення прав депутатів і громади, яка згідно з регламентом, про таку сесію мала б дізнатись за 10 днів. У цей же день направила депутатське звернення з проханням вжити заходів прокурорського реагування.
Говорила телефоном з головою регламентної комісії Коваленком. Він сказав, що його, на відміну від мене, інформували телефоном напередодні. Коваленко у відпустці і тому на сесію не прийшов. Не було ще з 10 депутатів – майже третина ради.
З порушенням регламенту Коваленко обіцяв розібратися за 2 тижні. Але система вже працює.
Ось ті, хто увійшов до робочої групи. Вражає, що з 3 делегатів – один – Владислав Євстифєєв. Саме той, хто є співорганізатором дерибану Біличанського лісу, саме той, з ким, хотів будувати в лісі перші багатоповерхівки Володимир Карпюк. Варто наголосити, Владислав Євстифєєв – не коцюбинчанин.
Застерігаємо, що кум Карплюка – екс-регіонал Анатолій Федорук вже провів так званий референдум у Блиставиці. Там були "бюлетені" із печатками "для пакетів".
Коли громада зрозуміла, що їх ошукали, бо вони фактично втрачають контроль над розподілом рекреаційних та водних ресурсів, а забудовники отримують до них доступ, то люди вимагали скасувати результати такого "референдуму".
Протоколи, за словами очевидців, були заздалегідь готові. Екс-регіонали, мабуть, забули основний закон: сила дії викликає протидію. І наслідки того, що громаду селища Коцюбинське хочуть так підступно, не проінформувавши заздалегідь про сесію, можуть бути доволі серйозні.
Після розмови з секретарем Київради Олексієм Рєзніковим, стало остаточно зрозуміло, що приєднатися до Києва ми можемо лише тоді, якщо буде воля Коцюбиснької ради. Це можна зробити в будь-який момент і не залежить від процесу децентралізації.
У цьому скликанні коцюбинчани можуть навіть не сподіватися на те, що рада таке рішення підтримає. Але постає цілком логічне питання: навіщо було більші права і децентралізацію давати в руки екс-регіоналів, які останні роки не дбали про громаду, не звітували громаді про свою роботу, а просто грабували регіон, а тепер перед виборами обіцяють "пакращення"?
Якщо зараз зробити вибір на користь Ірпеня, то громада Коцюбинського назавжди втрачає самостійність.
Ми більше ніколи не зможемо прийняти рішення щодо того, куди нам рухатися – до Києва, до Ірпеня чи залишитися самостійним населеним пунктом.
Усі рішення будуть прийматися за нас. У нас буде лише один-два представники, до яких уже достукатися буде вкрай важко. І їхні кандидатури будуть пролобійованими згори.
Це не децентралізація, за якої коцюбинчани отримали б більше прав, це – не що інше, як централізація.
У випадку з Ірпенем наш адміністративний устрій в рази погіршить наше життя. Тарифи на комунальні не стануть нижчими, комунального транспорту не буде, швидкі нас будуть возити повз столицю в Ірпінь.
Туди ж їздитимемо за всіма довідками. Спершу до столиці, а з Академмістечка – до Ірпеня.
Подальші дії депутатів Коцюбинської селищної ради, якими керують екс-регіонали, важко перебачити.
Вони цинічно здали інтереси громади міському голові Ірпеня, в якого 67 квартир. Таємна сесія про яку не проінформували громаду – це зрада. І екс-регіонали доволі швидко забули про те, що може статися, коли влада не чує своїх виборців.
Ірина Федорів, журналіст та депутат Коцюбинської селищної ради
14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |