Київська мажоритарка: хто битиметься за крісла у ВР

07.10.2014  09:12 __ Світлана Тараторіна

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться за змішаною системою. 50% Парламенту сформують партії на пропорційній основі, іншу половину – мажоритарники, що отримають перемогу на одномандатних виборчих округах. Їх у Києві, як і два роки тому, 13.

Через стислі строки позачергової кампанії очевидно, що найбільше шансів отримати депутатський мандат матимуть переможці 2012 року, які мають найбільший рівень впізнаваності у себе на округах.

Усі вони є представниками різних партійних сил. Проте, як свідчать дані ЦВК, більшість зареєстрованих кандидатів складають самовисуванці. Серед яких, наприклад, армія Дартів Вейдерів (лише поодиноких Дартів виставила Інтернет партія України). Усього по Україні кіно-героїв нараховується близько 20-ти. На всіх київських округах є по одному.

Попри заклики про консолідацію сил та об’єднання лише на деяких округах можна говорити про наявність узгодженого кандидата від найпотужніших політичних гравців. Загалом на кожному окрузі зареєстровано в середньому від 20 до 30 претендентів на місце у ВР.

211 (Голосіїївський район)

Серйозне протистояння очікує на мешканців Голосіївського району.

Терьохін, Рибчинський, Даневич

У 2012 тут переміг представник об’єднаної опозиції – ВО "Батьківщина" Сергій Терьохін. Професійний політик, народний депутат 2-7 скликань, Міністр економіки України (2005 рік). Цього року він знову представлятиме партію Юлії Тимошенко.

Уже зараз у ЦВК зареєстрований його "політичний клон" тезка Андрій Терьохін 1984 року народження. Фізична особа-підприємець з смт. Лисянка Черкаської області.

Корпоративним рейтингом Блока Петра Порошенка та власною впізнаваністю спробує передавати особистий рейтинг Терьохіна співак, композитор, продюсер, продовжувач відомої артистичної династії Євген Рибчинський. Для нього це перший досвід політичної боротьби.

Народний фронт виставив екс-голову Голосівської РДА, Миколу Даневича. У 2006-2010 роках він був депутатом Голосіївської райради, заступником голови Голосівської РДА. Заступник голови ГО "Афгано-Чорнобильське братство "Побратим".

Решта кандидатів на окрузі навряд чи складуть конкуренцію лідерам. 

212 (Дарницький район)

Сташук, Гончаров, Монтян

БПП та "Батьківщина" не виставили своїх кандидатур, тому перемогу можна пророкувати екс-голові Дарницької РДА, кандидату від Народного Фронту Віталію Сташуку. Цей кандидат однаково близький, як до прем’єрської, так і до президентської команди. Його брат Роман під час виборів у 2012 році очолював передвиборчий штаб мажоритарного кандидата Віталія Яреми.

Пробувати свої сили у великій політиці тут буде депутат Київради, людина екс-секретаря Київради Галини Гереги, Володимир Гончаров. Він є регіональним директором ТОВ "Епіцентр К". У травні під час кампанії до Київради запам’ятався дорогою агітацією і непрямим підкупом виборців, зокрема, організовував безкоштовні автобусні тури до Почаєва.

Знову пробиватиметься до ВР на цьому окрузі відомий адвокат Тетяна Монтян. Цього разу під прапорами власної політичної сили "Спільна справа".

Від партії Тигіпка балотується помічник-консультант народного депутата, член партії Олександр Жигун.

213 (частина Деснянського району)

Яворівський. Карпенко, Іщенко, Береза, Биструшкін 

Боротьба очікує і на кандидатів Троєщини. У 2012 році тут переміг письменник, народний депутат 1-2, 4-7 скликань Володимир Яворівський. Як і тоді, він представляє партію "Батьківщина".

БПП виставив депутата Київради від "Удару" Анатолія Карпенка. Він є головою Комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Київради. Офіційно числиться головним спеціалістом, а насправді ж є членом правління ПАТ "Полюс". Його родині в цій компанії належить контрольний пакет акцій. У свою чергу ПАТ "Полюс" є власником ринку "Фермер" на Троєщині

Від Народного Фронту буде балотуватися перший заступник директора КП "Дирекція управління та обслуговування житлового фонду" Деснянського району Михайло Іщенко.

Уже зараз одним з найпомітніших кандидатів на окрузі є самовисуванець, речник "Правого сектору" Борислав Береза.

Радикальна партія Ляшка виставила громадського активіста, депутата Київради 1996-2002 років Ярослава Биструшкіна. Він є сином українського актора Олександра Биструшкіна. У 1993–2006 Биструшкін-старший очолював Головне управління культури Київської адміністрації.

214 (частина Дніпровського району)

Чцмак, Сагуйченко, Дядюк

Від БПП тут балотується народний депутат від партії "Удар" Віктор Чумак. У 2012 несподівано для всіх він переміг одіозного секретаря Київради Олеся Довгого. Віктор Чумак активно проявив себе під час подій на Майдані, добре відомий на окрузі, тому його перемога є досить прогнозованою.

Йому опонуватиме кандидат від "Батьківщини" Олександр Березніков, заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА.

Радикальна партія Олега Ляшка висунула героя Майдану, сотника сотні "Галич" Євгена Сагуйченка. У травні він намагався пройти до Київради від "Батьківщини".

Свою кандидатуру висунув відомий громадський активіст, голова ГО "Кияни обєднуємось", юрист Олександр Дядюк.

215 (частина Дніпровського та Деснянського районів)

Іллєнко, Багіров, Васильчук

Так само однозначною може стати ситуація на 215 окрузі. Нардеп від "Свободи", син відомого українського кінорежисера Андрій Іллєнко, як і у 2012 році є узгодженим кандидатом від демократичних сил.

З помітних претендентів на мандат народного депутат можна назвати відомого правозахисника Едуарда Багірова. Він є головою правління міжнародної громадської організації "Міжнародна ліга захисту прав громадян України". У липні 2014 року судився з Кличком за очищення Майдану від залишків Революції. 

"Демократичний Альянс" висунув заступника декана з виховної роботи Національного університету "Києво-Могилянська академія", члена партії Вадима Васильчука.

Радикальна партія Олега Ляшка – мешканку м. Васильків, директора ПП "Укрекопроект" Любов Соцьку. Сильна Україна – безробітну Наталію Слуцьку. Правий сектор – кандидата в депутати Київради на минулих виборах Олега Куцерибу.

216 (частина Дніпровського та Дарницького районів)

 Ляпіна, Супруненко, Кучеренко

Справжній бій знову чекає на нардепа Ксенію Ляпіну. Вона балотується від Народного фронту. Два роки тому у важкій боротьбі вона перемогла екс-нардепа від Партії Регіонів, брата екс-зятя Черновецького одіозного Олександра Супруненка.

Цього року він знову спробує здобути депутатську недоторканість. Супруненко є учасником низки скандалів, зокрема, рейдерського захоплення магазину "Сяйво", з його родиною пов’язують вивід з комунальної власності "Київміськбуду". Як нардеп від ПР за всю каденцію подав аж один законопроект. У 2012 під час балотування до ВР був звинувачений у підкупі виборців.

Провладний Блок висунув на окрузі екс-міністра ЖКГ часів прем’єра Тимошенко Олексія Кучеренка. Народний депутат Верховної Ради 3, 5 та 6 скликань від виборчого блоку "Наша Україна". Голова Запорізької обладміністрації в 2000-2001 роках.

Радикальна партія Ляшка пропонує мешканцям лівого берега керуючого партнера ТОВ "Юридична компанія Воронов, Сереченко і партнери" члена партії 24-річного Романа Воронова. ПП "Опозиційний блок" висунула безробітного і безпартійного Михайла Жданова. А ПП "Воля" - заступника гендиректора з комерційної діяльності ТОВ "Компанія  "Енергобудлізинг", громадського діяча Віктора Очкура.

217 (частина Оболонського району)

Бригинець, Білецький, Столар

Чи не найбільше інтриг припало на Оболонь. У 2012 на цьому окрузі переміг тоді депутат Київради від "Батьківщини" Олександр Бригинець. Зараз він отримав 97 прохідне місце у списку Блоку Порошенка.

Натомість від провладного блоку мала балатуватися зірка інтеренту, модель і радник міністра МВС Ольга Люльчак, яка так і не подала документи до ЦВК.

Знявся з виборів представник Народного фронту, радник Авакова, громадський діяч Зорян Шкіряк. Він вирішив підтримати комбата "Азова" Андрія Білецького.

Такий демарш основних політичних сил викликає підозру у "розчищанні" округу під одіозного депутата Київради, екс-нардепа від ПР Вадима Столара, якого пов’язують зі скандальним будівництвом "Еліта-Центр".

За 2 роки своєї парламентської діяльності Столар, який позиціонував себе як борець із корупцією (працював у відповідному комітеті), не зареєстрував жодного законопроекту. Єдине, чим запам'ятався народний депутат Столар у Верховній Раді VI скликання – бійка з "бютівцем" Володимиром Бондаренком.

Бізнес-інтереси політика пов'язують із родиною Леоніда Черновецького – сином Степаном, котрого називають інвестором столичного бізнес-центру "101 Tower", співвласником якого є Столар, та екс-зятем одіозного мера В'ячеславом Супруненком. У цій Київраді він є заступником голови ключової Комісії з питань бюджету.

У ЦВК вже зареєстровано двох двійників Столара – мешканця с.Коцюбинське Вадима Анатолійовича та смт Макарова Вадима Григоровича.

Ймовірно, що побореться за округ висуванець від "Батьківщини" радник Інвестиційної компанії "Стиль-Інвест" Володимир Старовойт. Він був депутатом Київради 2002-2006 років. Бізнесмен-політик володіє трьома великими ринками в районі, його також пов’язують з численними МАФами.   

ПП Сергія Тигіпка висунула заступника завідувача гуртожитком №7 Національного університету біоресурсів і природокористування Юрія Батанова. Радикальна Партія – завідувача кафедри Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Миколу Бойчука. "Опопзиційний блок" - безробітну безпартійну Марину Остапчук.

Свого представника виставила Громадянська позиція (Анатолій Гриценко). Це президент благодійної організації "Благодійний фонд "Розвиток Оболоні" Руслан Руденко.

218 (частина Оболонського та Святошинського районів) 

Ар’єв, Бевзюк

На відміну від попереднього, округ 218 інтриг майже не передбачає. Тут основним претендентом на перемогу залишається нардеп від ВО "Батьківщина" Володимир Ар’єв. Зараз він балотується від провладного БПП.

Інших серйозних кандидатів наразі не виявлено. Навіть екс-голова секретаріату президента Ющенка, один з "любих друзів" Олександр Третьяков, який з 2012 займався "окучуванням" округу перейшов на сусідній.

Радикальна партія Ляшка виставила на окрузі оболонського фітнес-тренера Олексія Бевзюка. "Демократичний Альянс" – працівника Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Романа Михайлова.

ПП "Опозиційний блок" запропонувала киянам проголосувати за мешканку Дніпропетровська вчителя Ірину Малюк.

219 (Святошинський район)

Бондаренко, Третьяков

У 2012 році з рекордною для Києва перевагою тут переміг представник ВО "Батьківщина" Володимир Бондаренко. Народний депутат 2-4, 6-7 скликань. Депутат Київради кількох скликань. Після Революції деякий час працював головою КМДА. Має великий досвід муніципального управління. Зараз він знову балотується від "Батьківщини".

Від БПП йде Олександр Третьяков, який залишив "свій" округ для колеги по партії. У 2005-2006 роках він був радником президента Віктора Ющенко. Був членом спостережної ради "Укрнафти", "Ощадбанку", "Укртелекома". Депутат Верховної Ради 4, 5, 6 скликань.

На окрузі теж є "клони" – зареєстрований Олександр Бондаренко.

Від Радикальної партії висувається член правління ПАТ НВП "Сатурн" Володимир Бережний. За іронією долі на окрузі зареєстрований представник партії "Сіріус" Ігор Беляк.

Від партії Сергія Тигіпка балотується генеральний директор ТОВ "Фірма "Фавор" Раїса Михайлова. Від "Опозиційного блоку" – безробітний і безпартійний Михайло Гукало.

220 (Подільський район)

Чорноволенко, Фіщенко, Константиновський, Гордон

У 2012 році тут переміг представник ВО "Батьківщини" багаторічний нардеп Олександр Чорноволенко. Але цього року він 111 у списку Блоку Петра Порошенка. Його дружина – Людмила Закревська, є багаторічним депутатом Київради від "Удару".

"Батьківщина" свого кандидата на окрузі не виставила.

Блок Петра Порошенка знову дав шанс 26-річному тимчасово безробітному Івану Фіщенку – сину політтехнолога "Удару" Дмитра Фіщенка. У 2012 році він балотувався до ВР від "Удару".

Від Народного Фронту піде скандально-відомий мільйонер В’ячеслав Константиновський. У серпні цього року він нібито продав свій Rolls-Royce Phantom, віддав ці гроші на армію, а сам записався до батальйону "Київ-1". У 2013 році журнал "Фокус" оцінив статок братів Константиновских у $355 мільйонів (44 місце рейтингу "200 найбагатших людей України").

Як самовисуванець спробує свої сили редактор тижневика "Бульвар Гордона" Дмитро Гордон. У травні він став депутатом Київради, де працює секретарем однієї з ключових комісій – з питань містобудування, архітектури та землекористування.  

221 (Печерський, частина Соломянського та Шевченківського районів)

Ємець, Павленко, Діденко, Гросу

Від Народного фронту тут балотується переможець 2012 року нардеп Леонід Ємець.

Два роки тому він переміг одіозну соратницю Черновецького Аллу Шлапак, яка втекла від негативного іміджу балотуватися до Одеси.

Блок Петра Порошенка висунув на окрузі давнішню соратницю Сергія Тигіпка Олександру Павленко – дочку екс-нардепа від Блоку Литвина Сергія Павленка. У ЗМІ його вважають членом неформальної групи олігарха-регіонала Василя Хмельницького, добре відомого киянам за "співробітництво" з екс-мером Черновецьким.

Олександра Павленко була членом Національного бюро "Сильної України". У 2010-му, у травні 2014 року – представником Тигіпка у ЦВК. У 2012 відстоювала інтереси Королевської на виборах до ВР. Зокрема, відзначилася участю у процесі проти соціологів, яких Королевська звинуватила у занижені рейтингів. Наразі вже "зловлена" на використанні адмінресурсу у своїй передвиборчій діяльності.

Знову на цьому окрузі спробує свої сили самовисуванець депутат Київради Ярослав Діденко. У 2012 він балотувався від "Удару".

Від Радикальної партії Ляшка до Парламенту пробиватиметься мати "маленької бджілки" співачки Аліни Гросу Ганна Гросу.

ПП "Сильна Україна" виставила помічника-консультанта Народного депутата Любов Богаченко. "Опозиційний блок" – екс-керівника районного осередку Партії Регіонів доцента Національного транспортного університету Олексія Куща.

Від Демократичного Альянсу йде менеджер проектів ТОВ "ИстВан" Олексій Марценюк.

222 (частина Соломянського району)

Андрієвський, Стельмашов

Від Блоку Петра Порошенка тут балотуватиметься нардеп Дмитро Андрієвський. У 2012 він переміг одіозного регіонала, соратника Табачника Максима Луцького.

Цього разу кампанія Андрієвського пройде у значно легших умовах.

Ні "Батьківщина", ні "Народний фронт" не виставили проти нього своїх кандидатів. А головою Солом’янської РДА є помічник Андрієвського, депутат Київради від "Удару" Максим Шкуро.

З помітних кандидатів по округу можна назвати представника молодої політичної сили "Воля", громадського активіста Артема Стельмашова. Він є викладачем кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Радикальна партія Олега Ляшка виставила директора ТОВ "Українсько-німецьке підприємство "ІММЕР ГЕВІН ГРУП" 24-літнього Леоніда Кулєшова. "Опозиційний блок" - безробітного мешканця Ірпеня Олександра Бєлова. ПП "Сильна Україна" - викладача Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Сергія Павловського.

223 (більша частина Шевченківського району)

Левченко, Пилипишин

Черговий раунд запеклої боротьби між свободівцем депутатом Київради Юрієм Левченком та одіозним екс-головою Шевченківської РДА, нардепом Віктором Пилипишиним чекає на мешканців Шевченківського району.

Пилипишин йде самовисуванцем. З останніх діянь політика у ВР – голосування за антимайданівські закони 16 січня. 25 вересня став жертвою "народної люстрації". Група активістів занурила Пилипишина у сміттєвий бак біля ЦВК, з тим щоб не допустити до реєстрації. Незважаючи на це кандидат був зареєстрований.

Проти Юрія Левченка вже зареєстровано аж три "клони" - представник ГО "Свобода" (немає жодного стосунку до партії "Свобода") Андрій Левченко та безробітний самовисуванець Юрій Левченко.

Цікаво, що БПП виставив на окрузі члена команди Пилипишина, зятя екс-депутата Київради часів Омельченка Анни Матінко-Бубнової Юрія Миколаєнка, якого Левченко у своєму ФБ вже встиг назвати "технічним кандидатом від Пилипишина", з яким вже змагався на виборах до Київради. 

Від "Батьківщини" буде балотуватися голова ГО "Асоціація демократичного розвитку і самоврядування України" Валерій Лебедівський. Депутат ВР 4 скликання.

Від політичної партії "Ми Українці" йде до ВР екс-міністр закордонних справ часів президента Ющенка 2007-2009 років Володимир Огризко. За даними ЦВК, наразі Огризко працює головним радником Голови правління ПАТ "Укрнафта".

Радикальна Партія Олега Ляшка виставила директора компанії "Хуліганз-продакшн" Ігоря Моляра. ПП "Сильна Україна" - менеджера зі збуту ТОВ "Завод ізоляційного обладнання" Андрія Кучера. ПП "Опозиційний блок" - безпартійну безробітну Світлану Заточну.

Несподіванкою стало висування на окрузі представника "Демократичного Альянсу", керівника прес-служби партії Олексія Омельянчука.

 

Світлана Тараторіна, ГО "Громадський контроль Києва"

powered by lun.ua