Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/511a303dd3c68/
Українська правда
Київ

Наднезалежність, або Ще раз про роль судів у справі захисту Біличанського лісу

12.02.2013  13:06 __ Денис Москаль

Вища кваліфікаційна комісія суддів та Генеральна прокуратура самоусунулись від проблеми незаконних рішень судів, які дозволили селищній раді Коцюбинського шматувати і знищувати Біличанський ліс.

Ще у жовтні та листопаді 2012 року, після того як Вищий адміністративний суд України визнав законним дерибан Біличанського лісу Коцюбинською селищною радою, а Окружний адміністративний суд Києва прийняв абсурдне рішення, яке всупереч Конституції фактично змушує столицю віддати сусідньому селищу майже 4 тисячі га столичного лісу, Київрада звернулась до президента, Верховної Ради та генпрокурора з проханням втрутитись у ситуацію і не допустити того, щоб у Києва просто вкрали 4 тисячі га.

Ми сподівалися, що втручання вищих посадових осіб держави допоможе врятувати Біличанський ліс від знищення. Саме той ліс, який у 1986 році першим зустрів радіоактивну хмару, що рухалася на Київ після Чорнобильської катастрофи, а зараз продовжує захищати столицю від негативного впливу важких металів та сполук.

З адміністрації президента наше звернення перенаправили до Генпрокуратури та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Здавалося б, усе логічно – саме ці установи мають займатися питаннями неправомірних дій суддів.

Але такі довгоочікувані листи з Генпрокуратури та Вищої кваліфкомісії суддів виявилися банальними "відписками". Установи, які мали би відреагувати на проблему, просто від неї самоусунулись, зробили вигляд, ніби їх це не стосується.

Приміром, Генеральна прокуратура замість того, щоби повернути ситуацію у рамки закону, написала, що "Київська міська рада бере участь у судових справах, а тому згідно з нормами відповідного процесуального законодавства може самостійно подавати докази, свої доводи, міркування, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення, оскаржувати рішення судів".

Іншими словами, це означає: розбирайтесь собі самі, тільки нас не чіпайте. Ніби прокуратуру й не обходить те, що суди приймають абсурдні й незаконні рішення, і те, що ці недолугі судові рішення можуть призвести не лише до порушення територіальної цілісності Києва, а й поставити під загрозу адміністративно-територіальний устрій України.

 
Лист Генеральної прокуратури 

Але вершиною бюрократизму все-таки є лист вищої кваліфікаційної комісії суддів – нам навели низку цитат із законодавчих актів, суть яких зводиться до того, що в Україні "суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу", а "удові рішення ухвалюються іменем України та є обов’язковими для виконання на всій території України".

Ну дуже вичерпна та інформативна відповідь. Певно, суди у нас настільки незалежні, що дозволяють собі ухвалювати рішення, які суперечать Конституції.

Нагадаю: Окружний адміністративний суд Києва, визнав не дісним рішення Київради про відмову у погодженні розширення меж селища Коцюбинське за рахунок майже 4 тисяч гектарів київського(!!!) лісу. Мотивуючи це тим, що у Київради нібито нема повноважень відмовляти у погодженні розширення меж Коцюбинського, а є право тільки погоджувати його.

Таким абсурдним рішенням суд фактично змушує Київ віддати Коцюбинському майже 4 тисячі гектарів своєї території. А зміна меж столиці, згідно зі ст. 85 Конституції є винятковою компетенцією Верховної Ради, і аж ніяк не Окружного адмінсуду. 

 
Лист Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Наразі фактично відбувається рейдерське захоплення 4 тисяч га київського лісу сусіднім селищем Коцюбинське. Мало того, що Коцюбинській селищній раді активно сприяють суди, які ухвалюють незрозумілі рішення, що суперечать Конституції і здоровому глузду, так ще й Генеральна прокуратура і Вища кваліфікаційна комісія суддів самоусуваються від вирішення проблеми.

Тим часом протиправні дії Коцюбинської селищної ради, яка заручилась підтримкою судової системи, можуть призвести до знищення Біличанського лісу, зменшення території Києва і порушення адміністративно-територіального устрою країни в цілому.

Адже цей випадок може стати небезпечним прецедентом для усіх інших сусідніх селищних та міських рад, котрі, посилаючись на досвід Коцюбинського, зможуть претендувати на частину території Києва. У такому випадку під загрозою опиниться територіальна цілісність столиці України.

 

Денис Москаль, депутат Київради, для УП

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.