Де паркуватимуть авто на Позняках у майбутньому? Аналіз одного ДПТ

19.12.2012  11:49 __ Олександр Івахнюк

Детальний план території – нагальна необхідність для кожного мікрорайону. Це документ (за умови, що його розробляють професіонали, обговорює громада і потім його дотримуються представники влади і забудовники), який дає чіткі відповіді на питання як, зрештою, виглядатиме та чи інша територія після завершення її забудови.

Отримавши ДПТ для свого мікрорайону, місцеві жителі нарешті дізнаються про плани архітекторів стосовно територій, зайнятих нині автостоянками, смітниками, закинутими будмайданчиками та стихійними базарами. Споконвіків таким чином плануються міста у  цивілізованих країнах.

До нас теж дійшла ця традиція, але, схоже, для того, щоб від неї була користь, треба докласти зусиль усім небайдужим.  Це доводить приклад проекту ДПТ для мікрорайону обмеженого вулицями Тепловозна, Григоренка, Драгоманова, Ахматової.  

 

Проект ДПТ розміщений на порталі Головного управління архітектури і містобудування КМДА і до 14 грудня пересічні громадяни мали змогу вносити свої пропозиції стосовно цього проекту.

Згодом проект з пропозиціями, сподіваюсь, буде винесено на публічне обговорення, потім на містобудівну раду і, зрештою, на сесію Київради. Тобто час для виправлення помилок і пошуку відповідей на запитання ще є.

Головне запитання – куди подінуться автомобілі з тимчасових стоянок, розташованих на ділянках, де з часом буде збудовано такі необхідні мікрорайону школа, дитсадок, стаціонарний універсальний магазин (поки що до послуг місцевих жителів тільки неохайні, антисанітарні МАФи на газонах та прибудинкових територіях з сумнівним набором товарів).  

 

Отже нині на місці майбутнього дитсадка стоїть триста авто, на прибудинковій стоянці ОСББ "Позняки-комфорт" ще 100. На місці ліцею і міні-парку – ще 500 автомобілів. Куди вони всі подінуться? Погляньте уважно на ДПТ повністю (див фото 1) і на його невеликий фрагмент – місця для паркування не знайдете.  

 

 

Відповіді з ГУ архітектури на ці питання поки немає – чекаю з нетерпінням. Тим часом місцева адміністрація наполегливо шукає симпатиків цього ДПТ серед місцевих. Так, керуючий ОСББ  одного з сусідніх будинків пан В.С. розвісив по під’їздах будинків мікрорайону повідомлення, у якому переконує сусідів поставити свій підпис на підтримку ДПТ, яке позбавляє їх частини прибудинкової території і місця для паркування авто. 

Як аргумент, він стверджує, що завдяки підтримці ДПТ районна влада сприятиме якнайшвидшому землевідведенню для місцевих ОСББ (земельна справа ОСББ "Позняки-комфорт" з 2007 року "маринується" у земельній комісії Київради). Також, як йдеться у оголошенні, районна влада, у разі підтримки ДПТ обіцяє розчистити озерце, береги якого нині служать літнім прихистком для безхатьків та всесезонним сміттєзвалищем.

Саме ці аргументи, на думку лобістів такого ДПТ, мають допомогти місцевим жителям забути про місце для паркування. Я поспілкувався на цю тему з паном С. до речі, професіоналом у питаннях будівництва, землевідведення, міського планування. Розмова вийшла приблизно така:

- Це ви пропонуєте підтримати ДПТ мікрорайону? Ваше оголошення?

- Так, моє.

- А що це нам дає?

- Ну, завдяки цьому нам прискорять землевідведення.

- Добре, скажіть, може я чогось не розумію, де стоятимуть тисячі машин, які зараз стоять на тимчасових стоянках?

- Чесно кажучи, бог його знає…

- Тоді навіщо ви його підтримуєте?  

- Ну це такий компроміс…

Сподіваюсь, ця професійна освічена людина, яка зробила для мікрорайону чимало потрібних речей, згодна з таким компромісом просто тому що схильна до компромісів, а не з якихось інших, меркантильних причин… Варто зазначити, що частина людей, не розібравшись у чому справа, поставили свої підписи під документом, який, фактично, перетворить на пекло життя місцевих автовласників.

Давайте уявимо, що нас чекає, якщо такий ДПТ буде ухвалений і почне реалізовуватись.

Паркувати авто біля будинків буде неможливо. Наприклад, на 200 квартирний будинок ОСББ "Позняки-комфорт" забудовник – ДБК-4 передав аж 17 машиномісць. Про це сказано у документах передачі на баланс будинку. І така ситуація по більшості будинків мікрорайону.  

Це при тому, що у мікрорайоні на одну квартиру припадає одна машина. Деякі родини мають по кілька авто. Де стоятиме весь цей автотранспорт, коли всі інфраструктурні об’єкти збудують? До речі, проїжджа частина вулиці Драгоманова навіть нині вже зайнята вантажними автомобілями

 

та підпільними сміттєвиками,

 

отож навіть там місця для двох тисяч авто не знайдеться. Чи задумувалися автори проекту над цим питанням? Це одинична помилка, чи це система при розробці містобудівної документації? Якщо це система, і такий армагедон планується по всіх столичних мікрорайонах висоток – навіщо ми платимо таким людям зарплатню? Не забуваймо, що кожен киянин платить і таким горе-містобудівникам, і  решті чиновників.

А раз ми платимо – ми повинні вимагати відповіді на наші запитання і за результатами відповідей – конкретних кадрових рішень. Невже мало центру міста, який щодня вранці і ввечері перетворюється у суцільний повільний автопотік саме через бездумність архітекторів, які ліплять величезні офісні, торговельні центри і готелі, не передбачаючи місця для парковки автомобілів? (яскравий приклад щойно відкритий торговельний центр біля метро "Либідська").

Хтось повинен відповісти за планування транспортного колапсу навіть там, де цього ще можна уникнути.   

P.S Дуже прошу сусідів не залишатися байдужим до проблеми. Приєднуйтесь до групи "Познякам-кофморт" у Facebook.

У нас є чимало проблем, які потребують спільних зусиль, а перший крок до їх вирішення – це комунікація.

 

Олександр Івахнюк

powered by lun.ua