Посольські замашки Черновецького

13.03.2010  10:27 __ Тетяна Меліхова

Меру, мабуть, вже набридло грати у "Монополію" з простими киянами, підгрібаючи під себе їхні робочі місця та квартири, землі, паркові та зелені зони, місця духовного та культурного відпочинку - тепер столичний голова вирішив, що обійдеться й без усього світу.

Імовірно тому його "молода команда" надумала виставити на продаж нежитлові будинки, в яких розташовано 12 посольств іноземних  держав, консульство однієї з них та представництво Єврокомісії.

Киянам про це стало відомо лише завдяки депутатам фракції "Блок Юлії Тимошенко" у Київраді.

Тепер команда Черновецького виправдовується. Мовляв, жодне з посольств -  Турецької Республіки, Хорватії, Вірменії, Киргизії, Куби, Болгарії, Румунії, Єгипту, Франції, Австрії, Чехії, Алжиру, консульство Польщі та представництво Європейської комісії в Україні - не буде позбавлено приміщення в Києві, жоден будинок не буде виставлений на аукціон без попередньої згоди на це посольства, а запланована приватизація піде лише їм на користь.

Усе це абсолютна брехня.

По-перше, заяви про те, що приватизація приміщень буде здійснена шляхом продажу їх на аукціоні, а першочергове право на покупку матимуть самі посольства іноземних держав - суперечить правилам проведення аукціонів. Головне з яких - рівноправність учасників.

Щоправда, для нинішньої столичної влади це не аргумент - вона регулярно проводить аукціони з користю для "своїх" людей. Проте навряд чи посольства погодяться домовлятись із Черновецьким про надірвані чи відкриті конверти.

А подібні приклади організації командою чинного мера аукціонів вже були. Так, наприклад, у 2007 році переможною в аукціоні на оренду нежитлового приміщення по вул. Пшеничній, 16, стала пропозиція, що перевищила мінімальну ставку оренди лише на 50 копійок.

У тому ж 2007 році на аукціоні (земельних торгах) було продано земельну ділянку площею 113,5 гектарів на вул. Озерній в Оболонському районі. За сотку переможець тоді сплатив близько 88 тисяч гривень, що майже втричі менше ринкової вартості цієї землі. До дня аукціону про цього переможця - ТОВ "Баскі Плюс-2004" - не було нічого відомо навіть експертам з нерухомості. За неофіційними даними воно підконтрольне Олені Батуріній - дружині московського мера.

На ці та інші численні порушення під час проведення аукціону відреагувала міська прокуратура, проте "воз и ныне там".

По-друге, відповідно до закону "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" продаж об'єктів приватизації на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну. І немає жодних гарантій того, що в разі, якщо новим власником приміщень стане покупець, який запропонував найвищу ціну, а не посольство чи консульство, не буде поставлено питання про виселення дипломатичних представництв.

Окремо хочу нагадати, що самі посольства та консульства  до міської ради з проханнями виставити на аукціон їхні приміщення не звертались. Про це відомо абсолютно точно. Посольство Чехії, наприклад, спростувало таку інформацію навіть письмово.

З іншого боку, якби подібні листи дипломатів до столичної мерії справді існували, єдиним шляхом, яким можна було б задовольнити прохання заявників, став би дозвіл на викуп цих приміщень, а не аукціон. Саме за такої процедури організації, які вже багато років орендують приміщення та здійснили за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, отримують право власності на них.

У крайньому разі, якщо жодного поліпшення орендарі не робили, варто було б провести конкурс на продаж цих приміщень, в умовах якого (на відміну від аукціону це можливо) прописати обов'язковість знаходження тут посольств принаймні найближчі 49 чи 149 років.

Але це кардинально суперечить політиці ведення київського господарства Черновецьким. І тому депутатам, громадськості та СБУ доводиться вишукувати причини і докази фігурування у подібних списках тих об'єктів, які просто не мали там опинитись...

Можливо, Черновецькому варто було б перечитати світові договори та норми законодавства, оскільки його дії свідчать якщо не про тоталітарні замашки, то про абсолютну чиновницьку некомпетентність.

І це при тому, що у колекції мера вже є славнозвісний досвід сварок зі світовою спільнотою: ігнорування попереджень ЮНЕСКО щодо необхідності збереження пам'ятки всесвітнього значення Софії Київської та Бабиного Яру. В останньому на кістках жертв нацизму мер планував розмістити нічліг...

Невже Україні, тримаючи на посаді очільника столиці таку людину, дійсно вигідно псувати стосунки з усім світом? Чи це справжня політика команди Януковича-Черновецького?

Тетяна Меліхова, голова фракції  БЮТ у Київраді, для УП 

powered by lun.ua