"Едь по старушке!"

07.12.2009  08:38 __ Олександра Горчинська

Станція метро "Театральна" може стати серйозною  загрозою для киян. Тепер з метрополітену треба виходити обережно: над виходом височіє  будівельний кран,  а вільному пересуванню пішоходів та водіїв заважає величезний зелений паркан.

Чергове незаконне будівництво сколихнуло увагу жителів міста. У центрі Києва, на перехресті вулиць Богдана  Хмельницького та Пушкінської шаленими темпами зводиться чергова багатоповерхівка: каркас двох поверхів вже зроблено.

Роботи ведуться 24 години на добу, на майданчику постійно перебуває не менше 20 осіб. І, як вже повелося в таких випадках, будівельники та охорона, м'яко кажучи, ведуть себе не адекватно по відношенню до місцевих  жителів.

Одна з тутешніх жительок розповідала, що вона намагалася самостійно перекрити в'їзд машин до майданчика, але на це не зважали. "Едь по старушке", - кричали водіям робочі.

Будмайданчик знаходиться безпосередньо над касовим та вхідним залом станції метро "Театральна", що може спричинити обвал куполу, травмування і загибель пасажирів.

Суперечки навколо цього об'єкта ведуться вже не перший рік: більше року тому під тиском територіальної громади та органів державної влади роботи було призупинено.

Ділянка, відповідно до земельного кадастру, є охоронною зоною Національного  академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, та іншому використанню не підлягає. Як у більшості схожих випадків, раніше тут знаходився сквер.

Навколо розташовані пам'ятки історії та архітектури національного значення. Крім того, будівництво не узгоджувалося з Міністерством культури та туризму України.

Від робіт, які проводяться на цій території, страждає як сам театр, що знаходиться по вул. Хмельницького, 5, так і інші будівлі національного значення: Будинок акторів театру опери та балету, Будинок колегіуму Павла Галагана, Будинок ХІХ сторіччя, колишня перша жіноча гімназія, де свого часу навчалась Анна Ахматова, та Будинок ХІХ сторіччя, де зараз міститься українське національне інформаційне агентство.

Без будь-яких підстав забудовники неодноразово робили спроби відновити роботи, не зважаючи на прямі приписи прокуратури Києва, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Києві та інших органів.

Також  варто зазначити, що у вересні  цього року суддею Святошинського районного суду Оздобою Мариною Олексіївною було прийняте рішення про визнання права на будівництво.

На рішенні відсутня гербова печатка, яка підтверджує його дійсність, але це не заважає забудовникам посилатися на цей "документ". До того ж, в той самий час, коли у Святошинському суді приймали рішення про дозвіл, у Окружному адміністративному суді Києва розглядалася справа по зупиненню цього самого будівництва.  

 
Олександра Горчинська
powered by lun.ua