Суддівський постриг

04.12.2009  09:17 __ Наталія Мусієнко


Канадський нотар Жан Жірар сумує.

- Мого друга призначили суддею, - пояснює він мені, смакуючи каву в київський кав'ярні. - Звичайно, це велика честь і визнання його багаторічної роботи в царині канадського права. Але це як постриг. Свідоме усамітнення. Бо він тепер докорінно змінює стиль свого життя. Я заїхав до нього попрощатися. І на наших очах були сльози.  Прощавайте дружні посиденьки і гольф. Я б так не зміг.  

Жан давно працює з Україною і знає, що у нас суддя - це професія. А може краще все ж таки постриг? Може тоді, судді будуть мати більше часу обдумати свої рішення, які вони виносять ІМЕНЕМ УКРАЇНИ?  

Саме  це спало мені на думку, коли тиждень тому раптово поновилося будівництво над станцією метро "Театральна", проти якого шість років наполегливо виступає територіальна громада, Міністерство регіонального розвитку і будівництва, Міністерство культури та туризму,  Прокуратура Києва, Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки, народні депутати та архітектори.

16 вересня  2009 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив забудовнику ТОВ "Альянс-центр" у претензіях до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Києві щодо визнання подовженим дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва офісно-торговельного центру на вул. Б. Хмельницького, 7.

А от суддя Святошинського суду Оздоба Марина Олексіївна право на таке будівництво надала, коли винесла рішення по справі за позовом ТОВ "Бюро "Нерухомість і місто" до Петренка Володимира Івановича, ВАТ "Київметробуд", третя особа ТОВ "Альянс-Центр" про визнання права на здійснення будівельних робіт.  

Тобто, забудовник звернувся з позовом  не до регулюючого державного органу, який йому це будівництво забороняє в зв'язку з прямим порушенням законодавства і державних будівельних норм, а до будівельників, яких він сам і найняв. І виграв.  

Незважаючи на заборони роботи тривають. Фото автора 
Роботи  йдуть цілодобово, і забудовник ігнорує новий припис Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю  у Києві про зупинення будівельних робіт, посилаючись на рішення судді Оздоби Марини Олексіївни. 

Я не фахівець у царині права, - хай коментують правознавці, а рішення приймають компетентні органи, але наскільки я розумію, це наче хтось у мене позичив 20 гривень, і тому я подаю на нього до суду віддати мені половину Хрещатика? Це я про постриг... 

Наталія Мусієнко

powered by lun.ua