Пункти обігріву: де зігрітися в морози безпритульним

05.01.2016  13:35 __ Українська правда. Київ


Фото 0512.com.ua

Деякі пункти обігріву зі 105-ти, про відкриття яких днями заявила Київська адміністрація, не просто не працюють, а навіть не відкривались.

Про це "Українській правді. Київ" розповів журналіст та волонтер Євгеній Савватєєв.

"Не люблю зраду, але, здається, "відкриття 105 пунктів обігріву", про які повідомила київська мерія – це тільки гучний заголовок", - сказав він після того, як спробував зігрітися в одному з таких пунктів.

"Я пішов до найближчого до свого будинку пункту – він на Деміївському ринку. Щоб знайти цей пункт мені знадобилося хвилин 15-20 часу. За цей час можна остаточно замерзнути. Продавці про нього лише чули, що він десь тут має бути, але толком показати не могли", - розповів Савватєєв.

Столичні волонтери зігрівають безхатьків чаєм. Фото Юрія Ліфансе 

За його словами, пунктом обігріву виявився не традиційний великий намет МНС, а маленька кімнатка 2 на 2 метри біля м'ясного відділу.

"У кімнаті був стіл, стільці, маленький диван і обігрівач. Бездомних у 20-градусний мороз чомусь там не було! Був лише охоронець, який сказав, що люди взагалі туди нечасто заходять", - додав він.

Іншого дня Савватєєв з друзями вирішив перевірити ще один пункт – на Малій Житомирській, 16/3.

"Ми з друзями з організації "Молодь за мир" проводили акцію "Тепла зима" - роздавали гарячий чай безпритульним. І вирішили показати їм найближче місце, де можна зігрітись. Однак, заявлений пункт обігріву не просто не працював – про нього навіть не чули", - розповів волонтер.

Волонтери хотіли провести безхатьків до пункту обігріву. Але за вказаною на сайті мерії адресою, про це навіть не чули. Фото Юрія Ліфансе 

"Сайт мерії стверджує, що пункт обігріву це: ТОВ "Комфортна вежа" і ВОП "Михайлівська". Виявилося, що там про свою благородну місію нічого не знають. Або прикидаються. Словом, ні про який пункт обігріву там не чули", - додав журналіст.

 Ось тут мав функціонувати пункт обігріву. Але як його знайти – невідомо. Тут немає жодного вказівника. Фото Юрія Ліфансе 

Він припустив, що подібна ситуація може бути і з іншими пунктами.

Самі шалені дві години! Я знаю, як весело проводити вечори, і не перечте мені! Я щиро вірю в депозит добрих справ. Це ко...

Опубліковано Botaka Omnom 5 січня 2016 р.

У Департаменті соціальної політики запевнили, що пункти обігріву до них жодного пункти не мають, але питання з безпритульними під контролем.

"Їх відкривали МНСники. Ми з ними просто співпрацюємо. Наші пункти це по територіальних центрах, це "Будинок соціального піклування" - вони виїжджають з гарячим харчуванням. Там усе гаразд", - сказала керівник Управління соціального захисту Світлана Назаренко.

Як повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук, пункти обігріву функціонують, станом на 4 грудня до них звернулись 126 осіб, однак визнав, що є певні недопрацювання і "людський фактор".

У мерії кажуть, що готові слухати всі зауваження і виправляти всі недоліки в роботі пунктів обігріву. Фото з facebook Eugene Savvateev

"Це повністю моя відповідальність. Давайте відразу адреси, де пункти не працювали, я все перевірю", - відразу запевнив Ткачук.

Він пояснив, що коли формували список приміщень, де можуть бути розташовані пункти обігріву, то виходили з тих можливостей, що є у Департаменту житлового господарства, Департаменту соцполітики і Департаменту охорони здоров’я.  

"Виходячи з того, які приміщення Керуючі компанії (10 компаній, створені замість ЖЕКів – ред.) могли підготувати, такі вони підготували. У нас вимоги були – має бути тепло, має бути можливість для відпочинку і попити гарячого чаю і місце має бути обов’язково марковане – там має бути написано – "Пункт обігріву". Якщо є адреса, але вона не працює – називайте – ми все перевіримо", - сказав Ткачук.

При цьому, за його словами, є пункти обігріву, кули взагалі не звертались люди, а є такі, де "щодня аншлаг".

Він додав, що безпритульних повідомляють про адреси пунктів обігріву у місцях роздачі гарячої їжі, на залізничному вокзалі, у лікарнях швидкої допомоги тощо.

"У минулому році у нас було 10 пунктів обігріву – у кожному районі стояв один великий намет біля пожежних частин. Утримувати намет при -15..120 градусів – це просто неправильно. Наприклад, у минулому році за весь час роботи намету було лише 8 звернень, натомість у ньому щоденно має чергувати 2 рятувальників, цілодобово треба топити дровами буржуйку", - пояснив Ткачук.

"Зараз ми відпрацюємо перший тиждень роботи пунктів обігріву – побачимо статистику. Ці місця все одно є, наприклад у ЖЕКах, вони все одно обігріваються і функціонують. Вони можуть приймати по кілька десятків людей. Інша справа, що на місцях якийсь директор ЖЕКа закрив це приміщення і пішов у справах – тут уже є людський фактор. І я з ним стикаюсь з самого початку відкриття цих ЖЕКів", - сказав Ткачук.

"На сьогодні загиблих від морозу немає. Є одна людина з обмороженням долонь після алкогольного сп’яніння. Загиблих від переохолодження немає", - сказав Ткачук.

Він пообіцяв оперативно вирішити всі проблемні питання, озвучені волонтерами та журналістами.

Також Ткачук закликав громадян підтримати дії влади – поширювати інформацію про пункти обігріву серед безпритульних, а міській адміністрації повідомляє, якщо якийсь пункт не працює.

Сьогодні кожен може стати Миколаєм – бутерброд і склянка гарячого чаю може врятувати комусь життя. Фото nvgazeta.ru

Таке ж прохання озвучив і Савватєєв.

"Ми закликаємо усіх киян допомогти безпритульним пережити холоди – інформувати їх про пункти обігріву, виходячи з дому брати термос з гарячим чаєм і бутерброди і зігріти тих безпритульних, які вам трапляться по дорозі", - підсумував волонтер.

Наразі у Києві також працює Будинок соціального піклування – на вулиці Суздальській, 4/6 у Солом’янському районі.

Там можна заночувати за 10 гривень за ніч (сюди включена вечеря, невідкладна меддопомога, санітарна обробка бездомних громадян та дезінфекція їхнього одягу).

Але людей у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не приймають.

Як повідомила заступник директора Будинку соцпіклування Вікторія Саліверстова, у ніч на 5 січня у Будинку ночувало 92 особи і 16 осіб у соціальному готелі.

"50 місць є вільні. На час морозів люди можуть перебувати цілодобово – можуть залишатися у денні години. Але залишаються мало – більшість ідуть, щоб заробити гроші на нічліг – 10 гривень, які ми беремо", - сказала вона.

Саліверстова додала, що також у місті працює Соціальне патрулювання – три мобільні бригади щоденно розвозять по місту 200 порцій гарячої їжі для безпритульних.

На залізничний вокзал щоденно везуть 150 порцій їжі, а в ніші точки – ринки Борщагівський і парк Відрадний – виїжджають за розкладом.

"Також вони розповідають безхатченкам, куди вони можуть звернутися, щоб заночувати, де відновити втрачені документи тощо", - долала Саліверстова.

 Допомогти безпритульним можна теплими речами, які пиляться у вашій шафі. Фото  tuvaonline.ru 

Вона закликала киян допомогти Будинку соцпіклування одягом, взуттям чи грошима на харчування.

"Також якщо громадяни можуть допомогти безпритульним їжею, то добре, якби допомогли. Якщо давати гроші, то більшість безхатьків, на жаль, витратять їх на алкоголь", - підсумувала Саліверстова.

За півгодини після розмови Ткачук передзвонив і повідомив, що озвучені "Українською правдою. Київ" питання уже вирішуються.

"Пункт на Малій Житомирській працює, а був закритий, бо людина, яка там чергує, вийшла у певний момент. А для пункту обігріву на "Деміївському ринку" вже виготовляють вказівники. Тримаємо зв'язок", – підсумував Ткачук. 

 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua